• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

«Секретне» будівництво на Порошинці: у пошуках замовника

Квітень10/ 2013
avatar
Єлизавета Ковальчук

Активна броварчанка, молодий журналіст

Порошинка3Останніми роками у Броварах почав нарощувати потужності докризовий «будівельний бум» (за оцінками деяких експертів, наше місто посідає друге місце за кількістю новобудов). Певно, тому нове будівництво в районі Порошинки не стало дивиною для мешканців Броварів. Щоправда, мало кому відомо, що саме там будується, при чому досить активними темпами, ще менше люди знає, хто саме зводить нову будівлю практично у центрі нашого міста. Маючи час та можливість, ми вирішили дізнатися більше інформації про цю забудову. Починаючи наше розслідування, ми і не здогадувались, що воно перетвориться на справжню детективну історію…

Мета у нас була проста – з’ясувати задум замовника будівництва та дізнатись, чому компанія вирішила будувати торгово-офісний центр у Броварах, чи має будівельна компанія  інші об’єкти у нашому чи інших містах, чи не боїться конкурувати з «Терміналом», «Форумом» та «Перекрестком», на яких клієнтів розраховують, що саме планують продавати у торговій частині центру тощо. За відповідями на ці запитання ми попрямували на саму «гарячу точку», тобто на об’єкт забудови.

Порошинка1

Порошинка6

Порошинка9

Прийшовши у пункт призначення та побачивши, де і як проходить будівництво, першим, на що ми звернули увагу, було те, що роботи ведуться впритул до місця, де пролягають високовольтні лінії електроенергії (інженерний коридорі мереж комунікацій). Виглядало це досить загрозливо та небезпечно. Поглянути на роботу будівельників зблизька ми не змогли, оскільки ця територія перебуває в оренді, а щоб отримати на це дозвіл, треба попередньо домовлятись з орендарем.

Щоб дізнатись, хто є замовником цього об’єкту та його контакти, ми підійшли до головного стенду будівництва:

Порошинка0

Виявляється, фірмою-замовником є ТОВ «АвангардЦентр». З номеру телефону можна побачити, що офіс цієї компанії розташований у Броварах, проте фірмою-виконавцем робіт є будівельна компанія ТОВ «Моноліт Мегабуд», головний офіс якої розташований у Києві.

«Чужий» номер

Тож, щоб отримати більше інформації про будівництво, ми зателефонували до офісу компанії «АвангардЦентр» за номером, вказаним на стенді. Однак дочекавшись відповіді на тому кінці дроту, ми почули лише те, що це не вищезгадана фірма, проте якій компанії належить цей номер телефону, нам повідомити відмовились та кинули слухавку.

Ми на цьому не зупинилися і вирішили за допомогою Інтернет-пошуковиків дізнатись бодай б щось про цю загадкову фірму,  адже на сьогоднішній день майже кожна поважна будівельна компанія має свій офіційний сайт. На жаль, ми знайшли лише одну згадку про «АвангардЦентр» – на сайті «Найкращі актуальні бази даних по підприємствах України». На ньому вказано юридичну адресу компанії: 07400, Київська обл., м. Бровари, Промвузол та основний номер телефону компанії, який… не збігається з написаним на стенді у Броварах. Ми подзвонили за цим номером та запитали директора «АвангардЦентру». На тому кінці дроту у відповідь на запитання, чи це Ткаченко Олег Михайлович, замість відповіді у нас поцікавились, хто ми та навіщо телефонуємо, ми почали пояснювати, що пишемо статтю та хочемо отримати таку-то і таку інформацію, на що нам відповіли «ні» та кинули слухавку без жодних пояснень.

Адреса – «Промвузол»

Останнє, що нам залишалось зробити, це піти до головного офісу компанії у Броварах, що ми і спробували зробити. Та і тут не все виявилось не так просто, адже, пройшовши кожну будівлю на Броварському промвузлі, ми не натрапили на «АвангардЦентр». Прикметно, що ніхто з тамтешніх працівників не чув про таку компанію.

Відтак у нас не було іншого виходу, крім як подати запит на інформацію до Броварської міськради  про надання документів цієї компанії, з якою влада уклала вже не один договір, щоб бодай звідти отримати справжні контакти замовника будівництва на Порошинці та зв’язатись з ним. Власне ми запитали копію договору оренди земельної ділянки на розі вулиць Київської та Чорновола В’ячеслава та копію договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари, який Броварська міська рада уклала з ТОВ «АвангардЦентр» та визначила, що замовник має сплатити до міського бюджету 5% загальної кошторисної вартості об’єкту будівництва. До речі, на початку минулого року влада надала дозвіл цій компанії, яку ми так і не змогли розшукати, на знесення 196 дерев.

Порошинка8

Ще більшої цікавості до цієї історії додала інформація, яку нам вдалось отримати з власних джерел. Виявляється, номер, вказаний на стенді як офіційний телефон компанії «АвангардЦентр» насправді є номером торговельно-будівельного дому «Олді». Прикметно, що обом цим компаніям влітку минулого року одночасно, тобто одним рішенням міськради, поновили договори оренди земельних ділянок у Броварах:

5. Поновити наступні договори оренди земельних ділянок:
5.2. договір оренди земельної ділянки, укладений між Броварською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Авангардцентр», посвідчений Базир Н.М. приватним нотаріусом Броварського міського нотаріального округу 15.06.2007 року за № 1058, зареєстрований у Київській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” від 27 липня 2007 року за № 040733800098, на земельну ділянку площею 0,9998 га, з них 0,2367 га землі обмеженого використання – інженерний коридор мереж комунікацій, для будівництва та обслуговування торгівельно-офісного центру – землі комерційного використання, на розі вулиць Київської та Чорновола В’ячеслава терміном на 5 років”;
5.21. договір оренди земельної ділянки, укладений між Броварською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Торговельно-будівельний дім «Олді», зареєстрований у Київській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” від 22 листопада 2007 року за № 040733800152, на земельну ділянку площею 1,4738 га, з них 0,1300 га – землі обмеженого використання – інженерний коридор мереж комунікацій, для обслуговування частин майнових комплексів – землі промисловості, яка знаходиться в районі Промвузла (на території ЗАТ «Броварський завод пластмас») терміном на 5 років.

Вже під час написання цієї статті ми спробували ще раз зв’язатись із замовником будівництва на Порошинці за вказаним на стенді номером, проте цього разу ми не запитували «АвангардЦентр», ми просто повідомили, звідки у нас цей номер та що ми хочемо дізнатись. Нам відповіли, що цю інформацію знає лише директор, але його зараз немає на місці, записали наші контакти та пообіцяли, що з нами зв’яжуться, проте досі цей «доленосний» дзвінок так і не пролунав. То ж історія триває і після отримання відповідей на наші запити ми плануємо продовжити наше розслідування та таки з’ясувати і розповісти читачам «Маєш право знати», що і хто будує у районі Порошинки.

Ковальчук Єлизавета,
Туровський Олександр,
Слюсар Ярослав
 • avatar
  Andriy Kachor
  10 років тому

  Гарний початок! :)

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Цікаво буде дізнатись, що ж там міськрада відповість :)

 • avatar
  Vitaliy Gorodnichiy
  10 років тому

  Те що Бровари будуються і розширююься – це добре, але те як і якими методами – засмучує….(

 • avatar
  Кищук Олег
  10 років тому

  Уважаемый Андрей! вы как член партии УДАР, дрлжны быть более сдержанны в своих эмоциях и комментариях ! кроме того еще и как один из заместителей! кроме того вы должны понимать , что против Меня и против Павла Ризаненко действует группа хорошо подготовленных IT специалистов, для которых очевидно подмены адресов и создание Фейков – хлеб. Поэтому не проще ли просто удалить созданный фейк и комментарии. и на этом закончить! в ином случае мои подозрения относительно вашего личного участия в организации моих Фейковых веб сайтов не остается сомнения!

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Олеже, чим Вам не сподобався коментар, в якому я відзначив роботу молодих журналістів, котрі написали матеріал, під яким Ви зараз коментуєте? Невже це Вас якось ображає? Тим більше я не розумію, до чого тут Ваші фейкові акаунти, а тим більше мій можливий – на вашу думку – зв’язок з ними? Я би попросив Вас утриматись від голослівних звинувачень на мою адресу, нічим не підтверджених, адже це може загрожувати вашій партійній кар’єрі з огляду на політику непоборювання між Батьківщиною та УДАРом. Хочу також звернути Вашу увагу, що з моменту мого вступу до партії УДАР я не дозволив собі жодної критики як у Ваш бік, так і в бік Ваших колег по партії. Я закликаю Вас вчиняти аналогічно та не дискредитувати в подальшому Об’єднану Опозицію!

   П.С.
   Звісно, все це має значення тільки в тому випадку, якщо зараз я спілкуюсь зі справжнім Олегом Кищуком.

 • avatar
  Кищук Олег
  10 років тому

  Я всеми руками ЗА! Молодых журналистов. Но все же, прошу прекратить этот цирк с комментированиеми от моего имени. И удалить все предыдущие комментарии от ФЕЙКА (т.е. поддельного еккаунта “Кищук Олег”.)

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Олеже (або хто там спілкується з цього акаунту), я Вас попрошу надалі уникати офтопу і вивчити елементарні правила поведінки в Мережі та не флудити постійно в різних гілках дискусій. Щодо подальшого предметного спілкування з Олегом Кищуком – тема закрита до моменту публікації відеозвернення з візуальним вказанням аутентичних акаунтів – як на МПЗ, так і на інших ресурсах.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Молодим журналістам – від “титанів МПЗ”: тримайте мобільний телефончик директора у додатку ;-)
  А адреса, до речі, не просто “промвузол”, а “завод торгмаш”

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ну якраз за тим номером мобільного наші молоді журналісти і телефонували.
   І на території заводу “Пластмас” якраз і шукали цей “АвангардЦентр”, про який там ні сном ні духом ))

  • avatar
   Brovarozitel
   10 років тому

   !!Осторожнее про Титанов МПЗ :-) Мифы: Кронос (бог времени; см. также Циклос и Кайрос; древнегреческая мифология) по наущению матери оскопил серпом отца и занял его место верховного бога. Кронос и Рея родили Зевса, который в свою очередь сместил отца и встал во главе нового поколения богов — олимпийцев (титаны, кроме Океана выступили с Офрийской горы, а боги, рождённые Кроносом и Реей — с Олимпа). Сражение (титаномахия) между титанами и олимпийцами длилось десять лет[8]. Потом на помощь Зевсу пришли сторукие, титаны были побеждены; часть из них признала нового владыку, остальные были низвергнуты в Тартар, а сторукие стали их стражами[9].
   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%8B

 • avatar
  Brovarozitel
  10 років тому

  Может кому пригодится:
  В связи с открытием нового строительного гипермаркета “ОЛДИ” в г. Бровары.
  Формируется полный штат магазина – 200 рабочих мест.
  http://rabota.ua/company385982/vacancy5085353
  http://www.oldi.kiev.ua/
  Да, прозрачности маловато :(

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Тобто Ви натякаєте, що на Порошинці можуть будувати “ОЛДИ”?

   • avatar
    Brovarozitel
    10 років тому

    Нет, Сергей: ТБД «ОЛДІ» – будівництво складських приміщень на території заводу «Пластмас»; ТОВ «Авангардцентр» – будівництво торгівельно – офісного центру на розі вул. Київської та вул. Чорновола В’ячеслава.
    Так как, в Украине нет публичного реестра прав собственности, узнать кто владеет этими компаниями и как они связаны между собой, не представляется возможным. Вероятно(!), Олди арендует это строение, вероятно(!), само, у своей структуры. Время покажет…
    Для гипермаркета нужна автостоянка, большая – ее пока не видно…
    Генподрядчик также ничего не раскрывает http://mmbud.com.ua/
    А, вот молодые журналисты, могли бы составить видео-фото-аудио сюжет на 360 градусов вокруг стройки, для лучшего восприятия и суждений, удачи в творчестве…

   • avatar
    Brovarozitel
    10 років тому

    Національна мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр К» у зв’язку з відкриттям у м. Бровари… http://rabota.ua/company799/vacancy5089065
    Еще один вероятный кандидат? Поперло? :)