• Сьогодні: Вівторок, 25 Січня, 2022

Сезон суботників відкрито: мешканці Торгмашу прибрали територію закинутої поліклініки

Березень10/ 2015
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

суботник торгмаш 1Щойно весна постукала до наших домівок, як активні жителі Броварів взялися приводити до ладу свої подвір’я. «До Європи нам ще далеко» – топовий вислів, який чуєш мало не щодня. І не дивно: надзвичайно неприємно бачити сміття, бруд й таке недбале ставлення до міста, в якому ти живеш. Розраховувати на допомогу ЖЕКів можна, але іноді легше самоорганізуватися й провести прибирання біля свого дому самостійно. Відкривачами сезону суботників у Броварах стали мешканці району Торгмаш, які виявили ініціативу прибрати територію колишньої дитячої поліклініки.

Знову, як і у більшості випадків, відправною точкою у скликанні суботнику стала фейсбук-спільнота «Бровари». Ініціаторка суботника  – Тетяна Крилова – запропонувала в мережі всім охочим приєднатися до прибирання колишньої дитячої поліклініки на Торгмаші.

суботник торгмаш 11

Збір запланували на 8 ранку, адже попереду свято й у багатьох домашні клопоти. Зібралося ні багато ні мало 9 небайдужих людей. «В суботу ранком нема чим зайнятися, от молоді люди, яким теж не подобається цей безлад,  вирішили долучитися», – каже Дмитро Крилов.

суботник торгмаш 7

Закинута будівля колишньої дитячої поліклініки перебуває у дуже занедбаному стані. Мешканці жаліються, що всередині живуть собаки, цілі виводки, які не дають проходу перехожим. Дехто навіть готовий заплатити власні кошти, аби якось вплинути на ситуацію. «Наше подвіря чисте, тому що у нас ОСББ. А ми вирішили прибрати цю будівлю, бо нею ніхто не займається. Голова нашого ОСББ, до речі, нам дуже допомогла з  інструментами: дала граблі, пакети», – каже організаторка суботника.

суботник торгмаш 5

суботник торгмаш 12

суботник торгмаш 8

Будинок і справді небезпечний, окрім того, що він перетворився на звалище, тут ще й популярне місце для наркоманів. Навколо будівлі розкидані шприци, при тому, що поряд розташований дитячий майданчик.

IMG_0463

«Неофіційно будівлю вже комусь передали, тут можна було і дитячий садок, і будинок творчості якийсь зробити, до того ж територія велика, тут і сквер би вийшов непоганий, – каже Тетяна Крилова, – зараз від цієї будівлі одні проблеми, про неї  писали у відповідні служби, що тут і бомжатник, і собаки розвелись – реакції ніякої».

суботник торгмаш 6

Активні активісти думають, що доцільніше на цьому місці зробити сквер, через те, що зараз навряд чи побудується дитячий садок: «Територія за поліклінікою велика, ніхто на неї не звертає увагу, а роботи тут небагато. Єдине, що треба провести підготовчу роботу, зясувати юридичні питання. Ми плануємо вносити свою пропозицію на громадському обговоренню Генплану»,  – кажуть організатори суботника.

суботник торгмаш 4

Здавалося, територію можна швидко прибрати, проте роботи виявилося дуже багато: близько 3 годин броварчани невтомно працювали. Зібрали близько десяти 200-літрових сміттєвих пакетів, загребли листя на території.

суботник торгмаш 2

суботник торгмаш 9

Цей суботник фактично відкрив сезон громадського прибирання у Броварах й наочно показав, як група активістів, що виділила кілька годин свого часу у вихідний день, здатна активно змінювати навколишній світ й наводити лад у своєму місті, роблячи його чистішим. Тепер черга за мешканцями інших мікрорайонів – їх ініціативністю, здатністю самоорганізуватись та вмінням робити корисні справи.

суботник торгмаш 10

 Фото – Світлани Яцив