• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Засудили ще одного учасника акції «Страта судді»

Листопад13/ 2012
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

10 жовтня у Броварському міськрайонному суді відбулося судове засідання з приводу дій одного з учасників акції «Страта судді»  Руслана Чеха. Нагадаємо, що перше засідання щодо затриманого відбулося за місяць до того, 10 вересня. Тоді з’ясувалося, що на Руслана із порушеннями був складений протокол про адміністративне правопорушення, про який він не знав, який не підписував і копію якого не отримував.

Як вже неодноразово бувало, у коридорі приміщення суду учасники та відвідувачі змушені були більше години чекати на початок засідання, яке відтягувалося із незрозумілих причин. Коли присутніх все-таки запросили до кабінету судді Миколи Шевчука, останній одразу наполіг на тому, аби у кімнаті лишилися лише підсудний та його захисник, і без попередження розпочав засідання, що теж не є новим у практиці Броварського суду.

Як заявив захисник Руслана Андрій Волченко, суддя під час засідання не гребував неодноразово порушувати процедуру розгляду, а також намагався заборонити аудіофіксацію процесу на диктофон, незважаючи на те, що її можна проводити згідно із Законодавством.

Під час засідання Чех розповів, що потрапив на акцію випадково, йдучи у гості до друга. За його словами, він вийшов у центрі, щоб зайти на ринок і купити печива. Однак, побачив біля суду якесь дійство та підійшов до нього. Оскільки Руслан був у військовій формі, його запросили взяти участь – зачитати «вирок судді». Чех погодився, дізнавшись, що акція спрямована, як він зрозумів, проти корупції у судах та на захист ув’язненого Миколи Запорожця. Руслан, будучи впевненим, що нічого не порушує, зачитав вирок, аж тут працівники міліції несподівано перервали акцію та почали затримувати людей.

На запитання судді про те, чи бився та вживав нецензурну лайку, чоловік заперечував. За словами Чеха, в момент свого затримання він перебував біля ринку, по інший бік дороги від суду, де на нього вказав своїм підлеглим полковник міліції, після чого Руслана скрутили і завели до приміщення суду, а згодом автобусом разом з іншими затриманими вивезли до міського відділку міліції.

З фото видно, що Руслан Чех (хлопець у формі кольору хакі) не втручався у бійки та перепалки:

Захисник Руслана зауважив, що на підсудного було складено протокол лише про адміністративне порушення і не було складено про адміністративне затримання. Та і складений протокол містить у собі купу порушень. Міліція не повідомила родичів про затримання та протримала чоловіка разом з іншими “бранцями” близько 8-ми годин, незважаючи на те, що згідно із Законодавством адміністративне затримання триває не більше 3-х годин.

Окрім того, Волченко зазначив, що у діях Руслана Чеха нема ознак правопорушення, що можуть підтвердити свідки подій та відеозапис, де видно, що підсудний не втручається у бійки, поводить себе спокійно, не лається. Також захисник звернув увагу суду на те, що правоохоронці своїми діями фактично здійснили напад на законну мирну акцію, порушивши цим статті 29, 39 Конституції України; ч. 1 ст. 260, ч. 1, 2 ст. 261, ч. 1 ст. 263 КУпАП; ч. 1, 2, 4 ст. 5 Закону “Про міліцію”, п. 4 Правил застосування спеціальних засобів при охороні правил громадського порядку.

Волченко звернувся до судді із клопотаннями та заявами про долучення відеозаписів та запрошення свідків, а також про забезпечення повної фіксації процесу, посилаючись на таке право, гарантоване українським та міжнародним законодавствами, однак Микола Шевчук одразу відхилив усі заяви. За словами судді, адміністративне провадження не передбачає фіксації.

Незважаючи на вищенаведені факти та на те, що Руслан Чех не вважає себе порушником, судя за 10 секунд на місці ухвалив визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173 («дрібне хуліганство») та 183 («злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліці…») КУпАП та призначити покарання у вигляді стягнення на користь держави 170-ти гривень.

За словами Чеха, він не вірить у справедливість і у те, що оскарження цього вироку в апеляційній інстанції може бути успішним.

Руслан опустив руки та заплатив штраф за те, чого не робив, однак саме цього і хоче система – покірності. Лише від нас з вами залежить, якою завтра буде країна, які у ній будуть чиновники та судді, і наскільки «вільно дихатиметься» звичайним людям. 

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    Даремно вирішив не оскаржувати.
    Якщо ще раз трапиться така пригода, на попереднє правопорушення йому пригадають…

    • avatar
      Тарас Качор
      11 років тому

       навряд чи з ним трапиться така пригода, оскільки судячи зі всього він не є учасником на Опору, ні КОДУ, ні чогось подібного. От Андрію Качору варто оскаржувтаи побідні рішення, бо як ти правильно помітив, йому можуть пригадати наступного разу, коли він буде виконувати свою роботу…
      А взагалі цей парубок міг і не платити 170 грн. було би цікаво подивитись, а чи послудувало би за цим якась реакція з боку влади. Теоретично, можна накладати арешт на майно і продавати мало не квартиру, а фактично, не заплатив ну і ідіть лісом.