• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Суд відправив справу «візиту Азарова» на дорозслідування

Грудень21/ 2012
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Сьогодні, 21 грудня, броварський міжрайонний суд задовольнив скаргу Андрія Качора та відправив на дорозслідування справу щодо перешкоджання журналістській діяльності під час візиту прем’єра Азарова до Броварів. Суддя Тамара Міхієнкова, відома веденням резонансних справ, визнала незаконною постанову дільничного інспектора Лисенка, який провів перевірку обставин подій 20 жовтня недостатньо та неповно. Окрім того, суд звернув увагу на те, що броварські правоохоронці відмовили в порушенні кримінальної справи за статтею «хуліганство», у той час як журналіст вимагав притягнення винних до відповідальності за незаконне перешкоджання журналістської діяльності та умисне нищення майна.

Присутня на розгляді справи представник прокурора Ткаченко натомість наполягала на законності міліцейської постанови і заявила, що молодший лейтенант Лисенко в повній мірі дослідив обставини інциденту під час візиту Азарова. Прокуратуру не збентежив той факт, що міліціянт у своєму документі переплутав місце, де відбувались події, а також проігнорував той факт, що Качор виконував біля МКЦ «Прометей» професійні обов’язки. Натомість дільничний Лисенко у постанові стверджував, що журналіст «очолював колону прихильників партії ВО «Свобода» та «УДАР», намагався увірватись в приміщення МКЦ «Прометей», де відбувався «закритий захід «Партії Регіони» за участі прем’єра Азарова, метою якого було… недопущення провокацій з боку Качора».

Відтак «справа візиту Азарова» знову розслідуватиметься броварськими правоохоронцями, проте вже по-новому Кримінальному процесуальному кодексу, котрий не передбачає можливості винесення відмовних постанов. Міліція зобов’язана відкрити кримінальне провадження по заяві журналіста Качора та передати матеріали справи до суду, якщо, звісно, правоохоронці і цього разу не з’ясують, що журналістська техніка була розбита через «неконтрольовані помахи рук» броварських посадовців, тобто ненавмисно.

Наприкінці засідання представник прокурора Ткаченко не виключила, що підопічні Гарника подаватимуть апеляцію на сьогоднішнє рішення суду.

«Я приємно здивований даною справедливою ухвалою, враховуючи те, що ще жодного разу броварські судді не ставали на бік журналістів навіть при наявності беззаперечних доказів їхньої правоти. Крім того, я сподіваюсь, що потуги прокуратури «відмазати» своїх колег з міліції не увінчаються успіхом: справа набула загальнонаціонального резонансу і хтось таки мусить понести покарання за свої дії. Враховуючи позицію місцевої міліції, ми добиватимемось не лише притягнення до відповідальності нападників, котрі грубо перешкоджали нашій роботі біля МКЦ «Прометей», але й правоохоронців, які абсолютно свідомо намагались «кришувати» броварських посадовців. Сьогоднішнє рішення суду – лише черговий крок на цьому шляху», – заявив Андрій Качор відразу після суду.

Нагадаємо, що 20 жовтня, під час візиту до Броварів прем’єр-міністра Миколи Азарова група броварських посадовців не допустила місцевих журналістів та уповноважених осіб кандидатів в нардепи на території виборчої дільниці. В процесі інциденту на журналістів та громадських активістів відбулось відразу кілька нападів з боку посадовців та функціонерів Партії регіонів, в процесі яких була знищена знімальна техніка працівників преси. Присутні на місці правоохоронці жодним чином не відреагували на правопорушення та відпустили нападників.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  А тим часом у Броварах: http://docs.pravo-znaty.org.ua/p6303/21.12.2012
  “За  зразкове виконання службових обов’язків та високий професійний рівень міський голова Ігор Сапожко відзначив Почесними грамотами та цінними подарунками 15 міліціонерів”

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Правильно, суто лукашенківська логіка: сатрапів треба підкормлювати, аби вони били твоїх ворогів. Щойно перестанеш це робити – відразу накинуться на тебе, або як мінімум – не захистять в критичний період.