Вдруге йдемо на сесію міської ради, і вдруге нас з Андрієм Качором пробує не пустити одна й та сама особа. І якщо першого разу вона ховалась за спини міліціянтів, то цього разу вона пішла «ва-банк» одноосібно.

До речі, про міліціянтів. Минулого разу після того, як нас так і не пустили на сесію, ми поскаржились на дії працівників міліції у департамент внутрішньої безпеки УВБ в Київській області МВС України. У відповіді на наше звернення департамент внутрішньої безпеки повідомив, що направив подання до керівництва ГУ МВС України в Київській області для вжиття заходів дисциплінарного реагування стосовно винних осіб. І це дало свої результати – працівники міліції вже не закривали двері на ключ та не виконували незаконних вказівок.

“Не лякайте мене законами”

А от особа, яка ніякої відповідальності за свої неправомірні дії не понесла, своєї поведінки, на жаль, так і не змінила. Тикаючи нам список запрошених осіб, у якому нас, звісно, не було, Клавдія Борисівна Сдобнякова і чути не хотіла, що ми не є запрошеними особами і не повинні ними бути, бо для представників ЗМІ доступ до відкритих засідань органів влади є вільним. Це зафіксовано у ст. 26 Закону України «Про інформацію». Ми неодноразово цитували їй цю статтю та попереджали, що її дії можуть бути кваліфіковані як перешкоджання діяльності журналістів, а за це передбачена кримінальна відповідальність. Також я зауважувала, що навіть у протоколах сесій запрошені особи та представники ЗМІ зазначаються окремо, бо це не одне і те саме.

Однак цю особу, яка гордо назвалась радником міського голови, ні закон, ні права журналістів, ні можлива відповідальність не зупинили. При кожній моїй спробі пройти далі по коридору, вона вискакувала переді мною і фізично заважала пройти. Жінці у її віці просто не личить така поведінка – стрибати і махати руками, кричати та маніпулювати нормами законодавства з метою ввести в оману. На якомусь етапі я просто не витримала і почала підвищувати голос, щоб хоч якось докричатись до її свідомості або бодай підсвідомості. Весь час мене не полишало відчуття нереальності того, що відбувається. Так цинічно, так затято, так сміливо порушувати права та закон?! І це не якийсь хуліган на вулиці, а чиновник, представник органу влади, який якраз повинен забезпечувати мої права.

Пройти до зали засідань мені вдалось лише після того, як у ситуацію втрутились двоє депутатів міської ради, які якраз йшли на сесію – Павло Різаненко та Роман Сімутін. Вони стали між мною та Сдобняковою, намагаючись з’ясувати, у чому справа, і лише тоді я змогла пройти далі.

Доповідачі замість журналістів

Однак у залі засідань на мене чекала ще одна несподіванка! Всі місця, де зазвичай сидять запрошені особи та журналісти і де завжди було кілька вільних стільців, були зайняті, всі до одного! І мені з ноутбуком, з якого я планувала вести твітер-трансляцію, просто ніде було сісти. Це були не десятки щасливих мешканців, яких пустили на засідання, щоб вони могли поспостерігати за роботою своїх обранців, ні. Це були доповідачі по питаннях, які виносились на розгляд. Раніше всі ці посадові особи сиділи в коридорі та чекали на свою чергу, щоб зайти до зали та доповісти по своїх питаннях. Тепер же їх всіх посадили на місця для преси та запрошених осіб.

Трохи повагавшись, я звернулась до чоловіків, які сиділи на стільцях і попросила при можливості поступитись мені місцем, оскільки мені для роботи на ноутбуці потрібно сидіти. Ніхто не відреагував! Всі мовчали. Навіть відомий своєю широкою спиною Русанов, який у жовтні минулого року «