• Сьогодні: Субота, 22 Січня, 2022

Список делегованих у Францію учнівських активістів під грифом «секретно»?

Жовтень06/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

У листопаді цього року 8 найактивніших членів Ради дітей та учнівської молоді Броварів безкоштовно поїдуть у Францію. Хто ці щасливчики, куди саме поїдуть, яка мета поїздки, за якими критеріями відбирали кандидатів і чому їхні імена тримають під грифом «секретно», з’ясовували наші журналісти.

Ми писали, що минулого року 6 найактивніших дітей із Броварів – переважно з Ради дітей та учнівської молоді міста, в рамках міжнародного проекту «Польсько-українська молодіжна академія самоврядування» відвідали польське місто Гнєзно. Тоді відбір учасників для поїздки широкого розголосу не набув: в управлінні освіти обирали найкращих за своїми критеріями, без повідомлення умов. Чи випадково, чи ні, але серед 6 учнів у безкоштовній поїздці взяли участь і 2 дітей чиновників Броварської міськради.

Рада дітей
Броварська делегація у Польщі. Крайня зліва – Олена Коровіна

Завідуюча сектором інвестиційно-інноваційної та міжнародної діяльності управління економіки Броварської міськради, а за сумісництвом і перекладач, Олена Коровіна повідомила нашим журналістам, що кандидатів на поїздку відбирали поспіхом, адже часу на оформлення документів було обмаль, тож із найактивніших відібрали тих, у кого був закордонний паспорт. А от наступного року для подібної поїздки вже обиратимуть на конкурсній основі. І от прийшов «наступний» рік. Лідери учнівського самоврядування знову їдуть за кордон. Однак цю подію знову ніхто не афішує.

Олена Коровіна відразу уточнює: минулоріч мова йшла лише про поїздку в Польщу. В цьому році подібна не відбулася. А щодо поїздки у Францію – її ніхто наперед не планував і не обговорював. Це ініціатива виключно членів асоціації «Друзі Броварів». Як розповіла пані Олена, протягом 30 років, відколи  дружать Бровари і французьке місто Фонтене-су-Буа, броварські діти різних соціальних категорій мали можливість побувати у Франції на оздоровленні та з дружніми візитами по обміну досвідом. Поїздки ці здійснювалися завдяки мерії спорідненого міста. «Представники асоціації «Друзі Броварів» постійно слідкують за новинами нашого міста, – розповідає  Олена Коровіна. – Тепер їх зацікавило учнівське самоврядування, адже в навчальних закладах Фонтене-су-Буа ця робота поставлена трішки не так, як у нас. Тож під час візиту в Бровари, на День міста,  французи побажали зустрітися  з шкільними активістами».

Рада дітей
Під час зустрічі у БНВО

20 вересня в рамках проекту «Про мир» в актовій залі  Броварського навчально-виробничого об’єднанння (БНВО) відбулася зустріч представників Ради дітей та учнівської молоді міста і французької делегації. Під час зібрання гості познайомили броварських активістів з проектом «Про мир», розповіли про деталі написання майбутньої книги на тему миру, у яку ввійдуть твори польських і українських дітей та молоді. Будуть там і творчі доробки броварчан. У свою чергу Голова Ради дітей та учнівської молоді міста Валерія Сауляк презентувала роботу Ради.

Рада дітей
Валерія Сауляк та Олена Коровіна під час презентації роботи Ради
Рада дітей
Члени асоціації “Друзі Броварів” – делегація із Фонтене-су-Буа

У рамках проведення двотижневика, присвяченого Міжнародній солідарності та фестивалю щодо прав дитини, «Друзі Броварів» запросили у Фонтене-су-Буа 8 представників Ради. Під час десятиденної поїздки, яка має відбутися 15-25 листопада, броварські активісти поділяться управлінським досвідом, візьмуть участь у фестивалі, побувають у нижній палаті парламенту Франції – Національній Асамблеї. Усі витрати по перебуванню броварських активістів у Франції візьме на себе клуб «Анна Ярославна» та «Друзі Броварів». Супроводжуватиме нашу делегацію Олена Коровіна.

Як повідомила начальник управління освіти Оксана Мельник,  до відбору дітей для поїздки ні управління освіти, ні міська рада ніякого стосунку не мають. Претендентів визначав керівний склад Ради, адже саме  вони якнайкраще знають найактивніших членів учнівського самоврядування.

Координатор Ради дітей та учнівської молоді міста Ірина Шляхтиченко розповіла, що у список увійшли активісти, які знають роботу Ради зсередини, «тягнуть її на собі», приймають найактивнішу участь у внутрішніх і зовнішніх проектах та зможуть розповісти про специфіку своєї діяльності. Однак називати прізвища дітей категорично відмовилася. І навела «залізний» аргумент: «щоб батьки названих дітей не мали до мене претензій». Відмовилися озвучувати імена делегованих і Олена Коровіна та Валерія Сауляк. Остання ж повідомила, що це ті учні, які брали активну участь у випуску буклетів до Дня сім’ї, проводили літературні вечори, поетичні читання, виховні заходи, фотоконкурси, конкурсно-розважальні програми, благодійні акції, влітку розважали дітей  в парку «Перемога», брали участь в обласній літній школі лідерів самоврядування.

За словами Валерії, до участі в проектах учнівського самоврядування може долучитися кожен бажаючий школяр, якому цікаво розвиватися та витрачати свій вільний час на корисні справи. Та, як виявляється, таких бажаючих у Броварах – практично одиниці. Як пояснила Ірина Шляхтиченко, багато дітей поповнюють  ряди  Ради, але багато і полишають її ряди, адже всю роботу потрібно проводити у позаурочний час, який більшість старшокласників бажає витрачати на відпочинок на власний розсуд. А, можливо, це показник “роботи” координаторів учнівського самоврядування у навчальних закладах?

Після довгих перемовин  нашим журналістам усе ж удалося дізнатися цей «таємний» список.

Чи випадково, чи ні, але серед 8 делегованих  у безкоштовній поїздці візьмуть участь діти 2 заступників міського голови.  До речі, одна з них  їздила за кордон (у Польщу) і минулоріч. Якщо відібрані діти і справді кращі серед кращих, чому ж цей список  такий  “засекречений”?

Фото – зі сторінки Ради