• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

Суд повернув Броварам ще 9 гектарів незаконно виділеної землі

Січень12/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

121011_originalСуд визнав незаконною передачу Броварською міськрадою 9 га землі під забудову фірмам ТОВ «ДІББ» і ТОВ «Глако» в 3-му мікрорайоні IV житлового району. Ідеться про дві земельні ділянки площею по 4,5 га по вул. Київській, де раніше знаходились дві опори-башти Радіопередавального центру. Про це повідомляє проект «Наші гроші» з посиланням на матеріали справи Господарського суду Київської області від 17 грудня 2014 р. за позовом заступника прокурора Київської області.

У січні 2007 р. міськрада передала ці землі фірмам в оренду для розміщення на них багатоквартирної житлової забудови. Землю дали на 5 років, пізніше термін дії оренди продовжили до 2021 р. При цьому зміна категорії земель та їхнього цільового призначення відбулася з порушенням. На початку 2007 р., згідно з даними Київського обласного управління і Броварського міського відділу земресурсів, ділянки мали статус сільськогосподарських земель (рілля). А в договорах оренди за кілька місяців вже були прописані як землі житлової забудови. При цьому рішень про зміну призначення, як то мало би бути здійснене згідно з земельним законодавством, Броварська рада не приймала.

дібб-глако1

Окрім того, як виявилося, увесь цей час відведена «ДІББ» земельна ділянка, не пустувала: на момент укладення договору оренди в 2007 і його подовження у 2010 р. на ній були розташовані об’єкти державної власності ДП «Радіопередавальний центр», а саме дві опори-башні. Списані і демонтовані ці два об’єкти були лише в травні 2013 року. При цьому в жодному з договорів наявність на земельній ділянці об’єктів державної власності не відображена.

Таким чином у зв’язку з порушенням процедури зміни цільового призначення земельних ділянок та передачі під забудову, суд визнав незаконними й скасував усі вищеперераховані рішення міськради, а договори з фірмами визнав недійсними.

Станом на 2006 р., коли укладалися договори про оренду землі, власниками фірми «Глако» були Олексій Харчістов (співзасновник мережі «КЛО») та Олександр Шейнкман, компанією «ДІББ» володіли Юлія Харчістова і той же Шейнкман.

З березня 2007 і до жовтня 2011 р.р. співвласником обох фірм також був Дмитро Сандлер (народний депутат у 2002-2012 р.р., з 2006 – від Партії регіонів).

Наразі власниками обох фірм є Харчістов, Шейнкман, Наталія Лапоногова, а також кіпрські фірми «Еллертон трейдінг лімітед» і «Дрантонс інвестментс лімітед».

За матеріалами «Наші гроші»

  • avatar
    Барс Барс
    7 років тому

    Несомненно, люди, которые добились возвращения земли, украденной земли, достойные полного уважения.Это очень большой и нелегкий труд. Но, вернуть это же не самоцель. Хотелось бы услышать о перспективах, как эту землю планируют использовать дальше. Это имеет даже большее значение, чем возвращение земель.