
Свято під парасольками: як Бровари відзначали День міста
Цьогорічне святкування Дня міста у Броварах стало справжнім випробуванням як для влади, яка його організувала, так і для самих броварчан, котрі не зважаючи на вкрай несприятливі для розваг погодні умови таки наважились вийти з дому у пошуках видовищ. Дісталось і приватним підприємцям, які до урочистих видовищ мали додати «хлібу» у вигляді шашликів та пива та облаштувавши у парку своєрідний шинок.
Норовлива осінь внесла свої корективи у програму та локації святкових заходів 383-ої річниці нашого міста. Вочевидь, цією нещадною зливою природа хотіла дати сигнал і чиновникам, і мешканцям нашого міста. «Розкодувати» послання стихії у цей день “свята та опадів” вирушили й журналісти «Маєш право знати», озброївшись фотокамерою та парасольками.
Розпочалось святкування з урочистого відкриття парку ім. Тараса Шевченка після реконструкції. Справжніх шанувальників таланту та пам’яті поета дощ не зупинив.
Окрім посадовців, броварчан з появою ще одного гарного місця для роздумів та відпочинку привітали кобзар-лірник Василь Нечепа та учасники Національної капели бандуристів України.
Після цього від пам’ятника Шевченку, який став на півметра вищий, учасники свята перейшли на оновлену площу для урочистої реєстрації шлюбів та віншування “золотих подружжь”. Одружитись у таку зливу наважилось всього чотири пари, а 50 років свого весілля у День міста відзначало 3 подружжя.
Далі події та святкові заходи перемістились у центр міста. Опівдні у парку “Перемога” мали розпочатись народні гуляння в імпровізованій Броварській слободі. Власники міських ресторанів гостинно наготували десятки кілограм м’яса та оздобили свої тимчасові “тераси” прикрасами в етнічному стилі. Та, на жаль, жодні принади не спонукали броварчан ласувати шашличком на свіжому повітрі у таку погоду.
У той час як більшість підприємців дослухались настанови чиновників огородити свої “вуличні ресторани” українським тином, дехто все ж віддав перевагу старому-доброму “скотчу” - універсальному будівельному “матеріалу” у наш час.
На сміливців, які таки наважились вийти з теплого і затишного помешкання на святкування 383-ої річниці свого міста, чекала винагорода у вигляді гарячого борщу та запашної каші, якими радо й безкоштовно частували всіх охочих. Журналісти “Маєш право знати” також зголосились поласувати смачними стравами та хоч трошки зігрітись.
Завітали ми й на перший Броварський фестиваль пива, де стали чи не єдиними відвідувачами. І все ж організатори амбіційного проекту оптимістично готувались до зустрічі гостей та готували сцену для майбутнього концерту, а по парку ходили промоутери та запрошували на фестиваль.
Замість Параду історії в танці, який мав відбутись на вул. Гагаріна і який без попередження перенесли в МКЦ “Прометей”, у різних куточках парку можна було зустріти й інші цікавинки. Наприклад, коней. Та навіть декоративних поросят.
А от на “Колі кохання” влаштували експозицію портретів Героїв Великої Вітчизняної Війни.
На Майдані Свободи з нагоди свята відбулась міжнародна зустріч з боксу, у якій взяли участь збірна міста Бровари та збірна Білорусі. Видовище зібрало не лише поціновувачів спорту, а й регулярних відвідувачів боксерських секцій, які прийшли подивитись на бій “колег”.
Наступним пунктом Програми святкових заходів став конкурс “Міс Бровари 2013”. Спершу 15 конкурсанток, що вийшли в українських костюмах, розповіли про себе, потім був “спекотний” вихід у купальниках, під час якого почалась сильна злива, а завершився відбір найвродливішої появою конкурсанток у вечірніх сукнях. Цьогорічною переможницею та володаркою титулу “Міс Бровари 2013” стала Тетяна Лучко.
Після конкурсу краси на головній сцені розпочався концерт. У цей час наш фотокореспондент та журналістка, які кілька годин полювали з об’єктивом на міських красунь та весь цей час простояли під парасолькою, та, на жаль, без гумових чобіт, пішли сушити речі. І повернулись аж на святковий феєрверк, який власне і закінчилось свято Дня міста.