Вже восени цього року з Броварів до Києва курсуватиме тролейбус! – дзвінким голосом Світлани Петренко повідомляє телеканал «Екта». – Лише цього року, коли до справи долучився депутат міської ради Сергій Федоренко, мрію багатьох броварчан вдалося втілити в життя! Ще б пак – за попередніми розрахунками вартість проїзду до Києва буде становити всього 1,70 грн!
Далі історію підхоплює Сергій Федоренко, він розповідає, що на маршруті буде близько 20 зупинок і більше 20 новеньких, обладнаних кондиціонером тролейбусів.
В той же час «вісники покращень» зауважують, що левову частку робіт (облаштування депо, закупівлю транспорту та його обслуговування) мають виконати київські комунальники. На ці потреби у бюджеті буцімто передбачено близько 300 мл гривень. Київська влада в курсі – запевняє Сергій Федоренко.
Чи дійсно це так? Чого справді варто чекати броварчанам у 2012 році та де ж обіцяні 300 млн гривень? – спробує з’ясувати автор цього журналістського розслідування.
Що має бути зроблено?
Самого проекту тролейбусної лінії поки що немає, як не може бути, відповідно, і кошторисної документації. Натомість є розроблене Броварською міською радою та затверджене МінРегіонБудом та КМДА завдання на проектування. Це завдання передбачає три черги будівництва тролейбусної лінії:
- Реконструкція вул. Київська від об’їзної дороги до Розвилки;
- Реконструкція вул. Київська від Розвилки до вул. Черняхівського та будівництво об’єктів тролейбусної лінії у Броварах;
- Будівництво об’єктів тролейбусної лінії у Києві та реконструкція трамвайного депо по вул. Усенка;
До того ж в проектному завданні чітко вказано, що спочатку має бути підготовлене техніко-економічне обґрунтування (підлягає схваленню), проект (підлягає затвердженню) і робоча документація – яких поки що немає.
Коли розпочнуться роботи?
Незважаючи на те, що роботи на вулиці Київській вже розпочались, вони здійснюються не в рамках проекту будівництва тролейбусної лінії – повідомили у виконавчому комітеті Броварської міської ради – адже субвенція з державного бюджету запланована з червня 2012 року.
Роботи, які виконуються в даний момент, здійснюються в рамках «Міської програми по будівництву та реконструкції магістральних вулиць загальноміського призначення на 2008 – 2012 роки» і виконуються поки що винятково за кошти бюджету міста.
Хто бачив 300 мільйонів?
Добре, з броварськими роботами та їх фінансуванням все більш-менш зрозуміло: ще й кінь не валявся (а до виборів залишилось менше 5 місяців!). А що ж кияни? Чи готові вони активно долучитися до роботи та розпочати освоювати 300 млн грн, які їм вже виділені з бюджету на ці потреби?
Автор звернувся до Київської міської державної адміністрації та до КП «КиївПасТранс» з запитанням: скільки коштів їм було виділено (передбачено виділити у 2012 році) на будівництво тролейбусної лінії Бровари-Київ на території м. Києва, на облаштування тролейбусного депо, закупівлю рухомого складу. Додатково було направлено запит до МінРегіонБуду (як головного розпорядника субвенції) з запитанням: чи заплановано виконання робіт у м. Києві і якщо так, то хто буде розпорядником цих коштів: КП «КиївПасТранс», КМДА, хтось інший?
КП «КиївПасТранс» впевнено підтвердило, що жодних коштів до них не надходило.
А остаточно плани пана Федоренка розбили у КМДА, повідомивши: «У програмі соціально-економічного розвитку на 2012 рік м. Києва об’єкт «Будівництво та обладнання тролейбусної лінії Бровари-Київ» відсутній»!
Так чого ж нам варто очікувати?
За остаточними роз’ясненнями автор звернувся до представників Міністерства регіонального розвитку та будівництва. Вони пояснили, що на даний момент є лише орієнтовна вартість будівництва тролейбусної лінії – близько 480 млн грн. Сам проект будівництва спочатку має бути затверджений Кабінетом Міністрів України, перед цим ще має бути затверджено техніко-економічне обґрунтування – проект наразі не виготовлений і державну експертизу не проходив (станом на 11.05.2012). Поки що ж у Броварах виконуються підготовчі роботи для того, щоб тролейбус міг їхати.
Враховуючи всю викладену вище інформацію та беручи до уваги, що «Партії Регіонів» та особисто Прем’єр-Міністру України Миколі Азарову дуже необхідно провести до Верховної Ради «свою» людину – Сергія Федоренка, автор переконаний в тому, що вся ця історія з будівництвом тролейбусної лінії є просто гучним маркетинговим ходом, який має забезпечити прихильність електорату (в основному соціально незахищених верств населення).
Слід відзначити, що в ході так званого «будівництва тролейбусної лінії» за бюджетні кошти буде виконано ряд корисних для міста робіт: розширено вулицю Київську, зроблено водовідведення, можливо, навіть буде відремонтовано пішохідний перехід на Розвилці.
Але для того, щоб тролейбуси дійсно могли розпочати свій рух вулицями нашого міста, у влади немає ні коштів, ні ресурсів, ні часу.
Сергій Іллюхін,
спеціально для «Маєш Право Знати»
Maksim Dyachenko
11 років томуа вот с этого места поподробнее: «Міської програми по будівництву та реконструкції магістральних вулиць загальноміського призначення на 2008 – 2012 роки».
Запросите у них список магистральных улиц, пожалуйста.
Сергій Іллюхін
11 років томуЗнаю точно, що там ще вулиця Воз’єдання була. Більше поки що не знаємо
Maksim Dyachenko
11 років тому5.7 Заборонено встановлювати елементи примусового зниження швидкості на автомобільнихдорогах загального користування поза межами населених пунктів та на магістральних вулицях.
http://www.ustltd.com/188
Меня вот этот момент волнует просто, а то понаставили их везде где можно и где нельзя
Сергій Іллюхін
11 років томуНа Київській та на Воз’єднання обмежувачів немає, а ось на Кірова є (якщо це магістральна).
Люди постійно просять депутатів встановити ще і ще. На жаль, рівень культури наших водіїв залишає бажати кращого :(
Alina Dyachenko
11 років томуКірова – магістральна. Я десь бачила це.
Natalia
11 років томуНа Возз`єднання в перших числах червня дійсно перекопали тротуар та поклали новий асфальт. Але до перехрестя Возз`єднання та Грушевського трохи не дотягли. Перед минулими виборами заасфальтували іншу частину Возз`єднання – знову ж тільки до перехрестя. А на самому перехресті – низина, і після більш-менш серйозного дощу там – море. Дитину в садочок відводити або в парк на прогулянку – так тільки на руках переносиш. Або ж треба обходити досить далеко.
Alice
11 років томуЯк Ви думаєте, що може громада зробити, щоб тролейбусну лінію таки побудували?
Якщо це насправді просто “гучний маркетинговий хід”, то треба явно щось робити прямо тепер, бо часу лишається все менше.
Maksim Dyachenko
11 років томуфакт у тому, що зараз вже нічого по вул. Київській не робиться – Федоренко сфотографувався і роботи припинили :). Щоб встигнути зробити все що було проанонсовано – там зараз вже мають працювати в дві зміни. При чому ніхто, як завжди, не запитував мешканців міста. Я. наприклад, волів би бачити там велосипедні доріжки.
Alina Dyachenko
11 років томуІ я за велодоріжки. Це взагалі безкоштовний проїзд!
Alice
11 років томуВи можете їздити на велосипеді в будь – яку погоду, і в дощ і коли заметіль?
До того ж далеко не всі громадяни і в разі існування велодоріжок будуть користуватися цим транспортним засобом. Ті ж жінки (вагітні, літні, у коротких спідницях т.і.), хворі люди, похилого віку, взагалі ті, кому від ст. м. Лісова треба ще дуже далеко куди дістатися в Києві…
До речі, мій чоловік, який насправді доволі часто іздить у Київ саме на велосипеді – ніколи його не використовує, коли вже темніє, коли іде дощ, коли вже мінусова температура. Тоді – тільки на авто.
Alina Dyachenko
11 років томуНу взимку та у негоду можна і на маршрутці або авто до Києва з’їздити, зрештою ми всі не один рік їздили – то на навчання, то на роботу – автобусами та маршрутками, і все було ок.
Чесно, особисто я вважаю, що тролейбус Броварах за такі шалені кошти не потрібен. По-перше, 141 млн грн можна використати ефективніше і на більш потрібні для міста, на мою думку, справи. По-друге, з появою тролейбуса (припустимо, що це дійсно станеться колись), стануться істотні зміни у русі машруток та вартості їхніх послуг, і явно не в кращий бік – їздитимуть рідше і стануть дорожчими, а тролейбуси наврядчи курсуватимуть з такою ж періодичністю, як зараз маршрутки. По-третє, тролейбус матиме по суті всього один маршрут – з Києва до “Терміналу” і назад, тобто частина міста не матиме нічого від цього “піар-проекту”.
Alice
11 років томуЦі 141 млн грн не є грошима місцевого бюджету. Їх неможливо використати на інші цілі.
Щодо все ОК із проїздом на авто та маршрутках до Києва – то це стосується в першу чергу тих громадян, для яких вартість щоденного проїзду на них в Київ на роботу, навчання … – не є суттєвою.
Однак, умови перевезення пасажирів на багатьох маршрутках мають бути явно кращими. ..
До того ж кількість малогабаритних транспортних засобів також значна, як наслідок маємо і більше забруднення середовища, і більше заторів на дорогах.
Сергій Іллюхін
11 років томуПотрібен чи не потрібен Броварам тролейбус – це дискусія нескінченна, навіщо Ви знову в неї втягуєтесь? (перша така дискусія була 1 квітня цього року в новині про тролейбус).
Я вважаю, що громада, а не чиновники повинні вирішити, чи потрібен тролейбус. Хоча б провести громадські слухання з цього приводу. Нехай люди самі вирішують.
У цьому році тролейбусу не буде. Наступна зупинка – чергові вибори до міської ради, там це питання знову можна буде обговорити і помріяти
Alice
11 років томуЯ задавала питання не про доцільність тролейбусу, а таке:
->>>Як Ви думаєте, що може громада зробити, щоб тролейбусну лінію таки побудували?>>>
Вже потім виявилось, що Дяченкам взагалі не подобається будівництво тролейбусної лінії.
Якщо Ви вважаєте, що наступна зупинка для обговорення питання будівництва тролейбусу – чергові вибори до міськради, то навіщо ми вже втретє, а то і більше, щось обговорюємо, Ви намагаєтесь дослідити, куди ідуть ці гроші???
Якщо громаді, як Ви вважаєте, цей тролейбус непотрібен, то чому прямо тепер це не з’ясувати та не прийняти відповідне рішення і своєчасно зупинити недоцільні витрати держави?
Проте, я маю іншу точку зору щодо доцільності тролейбусної лінії.
Maksim Dyachenko
11 років томууточніть – всім Дяченкам Броварів чи якимось окремим? Будь яке будівництво заради будівництва і піару – це просто створення проблем, а не їх вирішення, будь який проект потрібно уважно зважити.
Alice
11 років томуУточнюю – Максиму та Аліні.
Maksim Dyachenko
11 років томуІ що? Що з цього випливає? Для чого була ця інформація?
Alice
11 років томуТо Ви у мене запитуєте? Ви ж самі запитали, яких Дяченко я мала на увазі. Я просто Вам відповіла -тих, хто зі мною спілкується в цих коментах.
Maksim Dyachenko
11 років томуні, до чого тут інформація про те, що Дяченки проти тролейбуса? тим паче, що це не відповідає дійсності.
Alice
11 років томуТак, Максиме, виявилось, що вийшло просто непорозуміння. Я невірно зрозуміла надані Вами коменти. Тож заявляю Вам, що помилково вважала, що Максим та Аліна Дяченко проти будівництва тролейбусної лінії. Тепер Ви задоволені?
Alice
11 років томуМаксиме, ніби з’ясували, що я невірно зрозуміла зміст коментів Ваших та іншої Дяченко стосовно доцільності транспортного сполучення між Броварами та Києвом та помилково дійшла висновків , що Ви проти будівництва тролейбусної лінії.
Однак, може Ви допоможете мені краще зрозуміти таку цитату з поста Дяченко:
>>>Чесно, особисто я вважаю, що тролейбус Броварах за такі шалені кошти не
потрібен. По-перше, 141 млн грн можна використати ефективніше і на більш
потрібні для міста, на мою думку, справи. По-друге, з появою тролейбуса
(припустимо, що це дійсно станеться колись), стануться істотні зміни у
русі машруток та вартості їхніх послуг, і явно не в кращий бік –
їздитимуть рідше і стануть дорожчими, а тролейбуси наврядчи
курсуватимуть з такою ж періодичністю, як зараз маршрутки. По-третє,
тролейбус матиме по суті всього один маршрут – з Києва до “Терміналу” і
назад, тобто частина міста не матиме нічого від цього “піар-проекту”. >>>?
Maksim Dyachenko
11 років томуЗа Алину я не подписываюсь, но она также не совсем против, а против того как и за какие деньги это все делается, и против того, что собственно местных жителей никто особо не спрашивает.
Alina Dyachenko
11 років томуЯ Вам роз’ясню, що значить моя цитата – що я вважаю не так, як вважаєте Ви. Що цілком нормально у демократичному світі. І цілком нормально у дискусії про те, що може громада зробити для того, щоб тролейбус таки був, говорити про доцільність чи не доцільність тролейбуса, бо якщо у цей проект хочуть залучити громаду, то таки слід запитати громаду, чи взагалі вона хоче втілення цього проекту у життя.
І справді не варто узагальнювати думки різних людей, які мають однакові прізвища ;)
Alice
11 років томуПро можливість дискусій про доцільність тролейбусу – скажіть це краще Іллюхіну. Я за такі обговорення. А щодо узагальнення думок різних людей – то згодна з Вами та вже надала пояснення Дяченку, що невірно зрозуміла зміст його коментів.
Maksim Dyachenko
11 років томуякщо будуть велодоріжки – то їздити у буть-яку погоду буде легше. Троллейбус хай би собі и був, якби при цьому не створюються перешкоди всім іншим мешканцям.
Alice
11 років томуМаксиме, велосипедне сполучення між Броварами та Києвом не може бути зручним для більшості населення, незалежно навіть від погодних умов.
Якщо мені треба дістатися Святошина, наприклад, то скільки часу я буду туди їхати на велосипеді і чи вистачить мені для цього моїх фізичних сил? А якщо я захочу сісти в метро, то куди мені дівати свій велосипед? А куди дівати одяг, в який мені слід переодягнутися після цього велопробігу? Та де прийняти душ? І т.і…..
Maksim Dyachenko
11 років томуЩо за вузість мислення? Якщо особисто вам не зручно – то не треба відкидати потреби 10-20 тисяч жителів міста. В метро цілком можливо облаштувати багажні вагони, були би бажання, або налогоджувати велоаренду. Велодоріжки потрібно проектувати вже зараз.
Alice
11 років томуЯкщо хтось вказує на вузість мишлення іншим, то спілкуватись бажання зникає, Максиме.
Проте, ще раз поясню Вам свою точку зору. Я в ніякому разі не заперечую проти велосипедних доріжок. Це б було і дивним, зважаючи на те, що мій чоловік часто їздить саме на велосипеді в Київ.
Однак мова первісно йшла саме про будівництво тролейбусної лінії. І я так зрозуміла, що Ви (разом з Аліною) пропонували будівництво велодоріжок замість тролейбусної лінії, із чим погодитись не можу – бо вважаю, що для регулярного користування велосипед не є зручним для тих, хто має на меті швидко дістатися на роботу, навчання т.і. Тож йдеться про регулярне транспортне сполучення з Києвом.
Вам тепер зрозуміла моя “вузька” точка зору?
P.S. Ви що пропонуєте громаді м. Бровари давати вказівки громаді м. Києва щодо облаштування багажних вагонів Київського метро?
Maksim Dyachenko
11 років тому>>
І я так зрозуміла, що Ви (разом з Аліною) пропонували будівництво велодоріжок замість тролейбусної лінії,
це Ви шось вигадали, мова йде про будівництво велодоріжок паралельно з дорогою під час реконструкції дороги для будівництва троллейбусної лінії
Alice
11 років томуТак чого б не звернутися із подібними ініціативами як до Броварської, так і до Київської мерії. Я – тільки за.