• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

У Броварах активісти вимагали припинити хаотичні відключення електроенергії

Грудень25/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

акція електровідключення 10“Дістало!” – мешканці Броварського району не хочуть терпіти хаотичні відключення електрики і перепади напруги, через які псується побутова техніка та електроприлади. 23 грудня кілька десятків активістів з різних сіл приїхали в броварський РЕМ отримати пояснення, коли очікувати хоч якоїсь урегульованості та належної поінформованості населення про зникнення електрики.

Акція протесту була без транспарантів та гасел. З 7:30 ранку під стінами РЕМ з’їжджались мешканці різних сіл, до них приєднались також активісти з Броварів. Ініціативна група з району розробила відповідну заяву про порушення прав споживачів, під якою підписувались обурені хаотичними відключеннями  електроенергії громадяни.

акція електровідключення 04

Мітингувальники завершували ставити підписи під документом, як раптом до них вийшов начальник Броварського РЕМ ПАТ «А.Е.С. Київобленерго»  Юрій Слива. Головному по електроенергії в місті та районі довелось потрапити під шквал запитань та претензій: люди цікавились, чому світло зникає на хвилину, на півгодини в різний час доби і зовсім не співпадає з опублікованим графіком аварійних відключень, а через різну напругу стає несправною електротехніка.

акція електровідключення 02

Юрій Слива пояснив, що перепади напруги пов’язані з ремонтними роботами та пошуками пошкоджень на електролініях. Що стосується зникнень електрики, то начальник Броварського РЕМ повідомив: 25 грудня в облдержадміністрації мають погодити та затвердити новий графік відключень. Слива запевнив, що він буде чіткий та зрозумілий. Після затвердження в області цей документ надішлють в міську та районну ради, а також в органи місцевого самоврядування сіл броварського району. Втім, станом на 25 грудня оновлений графік аварійних відключень електроенергії на офіційних сайтах броварської міської та районної рад не з’являвся.

Сама розмова між громадянами та Юрієм Сливою не мала агресивного характеру: мешканці розуміють, що аварійні відключення відбуваються по всій країні. Як і решта українців, вони готові миритись із тимчасовими незручностями, але не з повним хаосом. Люди вимагають інформації про відключення, її оперативного донесення через ЗМІ, а головне – щоб ця інформація відповідала дійсності. Самі ж відключення мають відповідати чинному законодавству в сфері електроенергетики та не порушувати прав споживачів.

акція електровідключення 01

Після розмов, начальник РЕМ запросив активістів до себе в кабінет. Там і зареєстрували підготовану та підписану активістами заяву, а також депутатське звернення народного депутата України від нашого округу Павла Різаненка, до якого звернулись обурені мешканці.

акція електровідключення 09

На додачу громадські активісти запланували подати колективну заяву до органів правління обласного ПАТ «Київобленерго», національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, інспекції з питань захисту прав споживачів та Броварської районної ради.

ОНОВЛЕНО: сьогодні, 26 грудня, на сайті броварської міської ради з’явився новий графік аварійних відключень. Однак чи є він “чітким і зрозумілим” хай читачі вирішують самі.