• Сьогодні: Вівторок, 24 Травня, 2022

У Броварах часто фіксують хворобу Лайма від укусів кліщів, – санслужба

Вересень26/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У мешканців Броварів часто знаходять кліщовий бореліоз, також відомий як хвороба Лайма. Останній випадок стався минулого тижня. Дорослий чоловік «підчепив» кліща у лісі поблизу вул. Михайла Мельника (Коккінакі). Про це сьогодні під час оперативної наради за участі секретаря Броварської міськради та в коментарях нашим журналістам розповіла Віра Товстоног, завідувачка відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень санепідслужби.

Як розповіла представниця установи, чоловіка в лісі вкусив кліщ, який і інфікував його. Зі слів пані Товстоног, такий випадок у цей період року не є чимось незвичним. Адже кліщі зараз хоч і не активні, ховаються, але все одно перебувають у лісах та переносять хвороби.

Очевидно, – зазначає Віра Товстоног, – чоловік був необережним, зокрема із вибором одягу, тому й натрапив на кліща. Заступниця головлікаря акцентує увагу, що хвороба є небезпечною, однак її можна вилікувати, якщо звернутися по медичну допомогу.

Віра Товстоног вказує, що в Броварах випадки укусів, які спричиняють хворобу Лайма, трапляються часто. Але останнім часом недугу не підхоплювали в місцях відпочинку, у паркових зонах міста. Пані Товстоног також вказує на випадок захворювання на бореліоз у Броварах, коли кліща «спіймали» на приватній ділянці. Коментуючи нещодавній випадок у лісі, вона зазначає: раніше ліси обробляли спеціальними засобами, щоби уникати подібних неприємностей. Зараз цього не роблять.