• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

У Броварах скасували нічний «сухий закон»: заборону на продаж алкоголю відмінив суд

Липень08/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У магазинах і супермаркетах Броварів знову можна продавати алкоголь у нічний час. Так постановив Київський апеляційний адміністратичний суд, скасувавши заборону від Броварської міської ради річної давнини. Рішення ще можна оскаржити в касаційній інстанції, однак із 22 червня – моменту проголошення – воно набуло законної сили. Про це йдеться у постанові, викладеній у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, що реалізацію алкогольних напоїв, пива і слабоалкогольних напоїв у стаціонарних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах на території Броварів обмежили на період з 23:00 до 7:00 годин. Так вирішила Броварська міська рада 14 серпня 2014 року. Винятком стали заклади ресторанного господарства, яких запровадження не торкнулись.

Як зазначено в тексті судової постанови, оскаржити рішення міськради вирішила особа, якій вночі 19 вересня нібито не продали алкоголь в одному з магазинів АТБ нашого міста. Громадянин звернувся до Броварського міськрайонного суду із проханням визнати рішення ради протиправним і скасувати його. Позивач вважає, що таким чином порушили його права як споживача. Окрім того, він вказує на порушення права суб’єктів господарювання на реалізацію алкогольних напоїв.

Антиалкогольний рейд_Image00045

30 квітня цього року суд першої інстанції визнав позовні вимоги безпідставними та ухвалив не задовольняти їх. Феміда зазначила, що органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території. Мова йде і про такі, які спрямовані на зменшення споживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Позивач на тому не зупинився, він подав скаргу до апеляційного суду. Тут Феміда ухвалила кардинально протилежне рішення, вона скасувала постанову броварського суду та визнала незаконним рішення міськради: “…ні Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ні іншими законами та нормативно-правовими актами органам місцевого самоврядування не надані повноваження запроваджувати такі заходи як заборона реалізації (обмеження роздрібної торгівлі) алкогольних напоїв, пива, слабоалкогольних напоїв в стаціонарних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах у певний період часу“. Постанова набрала чинності 22 червня, однак протягом 20 днів її можна скасувати в касаційній інстанції – у Вищому адміністративному суді України, – резюмує апеляція.