• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

У Броварах відбувся II дитячий фестиваль “БравоKids”

Жовтень11/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

9 жовтня, неділя. На дворі увесь день періщив дощ, а у ТРЦ «Термінал» – сухо, затишно, весело, творчо, смачно і яскраво. Під одним великим дахом торговельно-розважального центру зібралася чи не половина броварської дітвори, щоб «відірватися» на повну. А для цього було все необхідне: розваги, навчання, ярмаркування, майстер-класи тощо. Все це – на дитячому фестивалі «БравоKids Осінь».

Понад місяць молода мама, броварчанка Ольга Кунцевська займалася організацією яскравого вихідного для дітей та їхніх батьків, який тривав понад 5 годин. До речі, це вже другий фестиваль за її організації. Перший – «БравоKids Весна» відбувся у квітні цього року. У переддень фестивалю «БравоKids Осінь» наші журналісти зустрілися з Ольгою, аби ближче ознайомитися з молодою жінкою та зрозуміти, що рухає людиною в організації оригінальних проектів, і який шлях потрібно пройти від задуму до його втілення. Чи вдалося Олі реалізувати свою ідею та представити всі можливості міста на одному майданчику  – читайте і дивіться далі.

8 жовтня. Ми зустрілися з Ольгою Кунцевською на 3-му поверсі ТРЦ «Термінал» – у Концерт–холі, де відбувалися останні приготування до фестивалю: репетиція, облаштування місць у зонах, вивішування банерів та таке інше. Як організатору, Ользі практично кожні 5 хвилин телефонували, та це не завадило нам поспілкуватися:

Хто така «Ольга Кунцевська» і звідки в неї ідея організувати фестиваль «БравоKids»?

– Я народилася і живу в Броварах, закінчила броварську школу №7.

«БравоKids»
8 жовтня. Ольга Кунцевська

Три роки тому я стала мамою: народила свого первістка Артемчика. Через те, що у Броварах проблема із організацією якісного дозвілля, сім’єю ми відвідували різноманітні свята в Києві. Тоді й виникло в мене бажання зробити щось подібне і в Броварах. А чому така назва? «Kids» – це діти, а «браво» – бо кожну дитину варто підтримувати, хоча б вигуками «браво», «молодець». Підтримка для дітей дуже важлива. А з іншого боку, «браво» – «Бровари» десь співзвучні.

«БравоKids»

–  «БравоKids Весна» – перший захід, який Ви організували в своєму житті? 

– Так, перший. До народження сина я працювала заступником директора на підприємстві й займалася побудовою різних логістичних процесів. А фестиваль – це безліч логістичних процесів, які треба об’єднати в один день і реалізувати. Якось у одній книзі прочитала, що гарний івентист (організатор заходів, від event – подія) виходить із тих, хто був гарним логістом (сміється).

– А чому запланували свято саме навесні та восени?

Загалом я запланувала, що фестиваль проходитиме щовесни, щоосені і щозими, адже окрім культурно-творчого свята для всієї сім’ї «BabyBoomFest», що відбувається на День міста, інших великих свят у Броварах нема. А чому ми маємо святкувати сімейне свято раз на рік, якщо це можемо робити щосезонно? Зі своєю ідеєю я звернулася в «Термінал». І мене там підтримали.

 Чому обрали саме «Термінал»?

– Я задумала проводити фестиваль навесні, восени і взимку, коли на вулиці це не зробиш. А з тих приміщень, що є в Броварах, найбільше для реалізації ідеї підходив лише «Термінал».

«БравоKids»
9 жовтня. 2 поверх ТРЦ “Термінал”
«БравоKids»
9 жовтня. 2 поверх ТРЦ “Термінал”

– Символ свята – баранець. Чому саме він, а не якась інша тваринка?

Баранець – улюблена іграшка мого сина. Ця маленька тваринка нагадує наших дітей – «заблудших овечек», а ми, батьки, маємо їх підтримати та показати правильний шлях.

«БравоKids»

Що було найважчим під час організації першого фестивалю?

– Знайти першого спонсора. На мою ідею найпершими відгукнулася торгова марка «Інделіка». Саме вони профінансували всю поліграфію – рекламу. Потім приєдналася будівельна компанія «Діамант», яка оплатила витрати на декорацію.

«БравоKids»
9 жовтня.  Майстер-клас від “Інделіки”: бутерброди своїми руками 

«БравоKids»

– Скільки людей відвідало Ваш перший фестиваль?

– Мені важко сказати. Але цього разу будемо знати – на другому фестивалі волонтери від «Самопоміч» та «ДемАльянс» стоятимуть на трьох виходах та одягатимуть кожному відвідувачу браслет.

 –  А за якими критеріями обирали, кого запрошувати на фестиваль?

Ідея по наповненню учасниками виникла тоді, коли я зі своїм сином шукала в Броварах заклад, який би зміг підготувати його до дитсадка. Коли я обійшла всі розвиваючі клуби, запитала себе: «Чому мама в пошуках необхідного для дитини має ходити з немовлям по всьому місту? Можна ж усіх звести під одним дахом! І нехай кожен презентує свою роботу, а мами зможуть вибрати, що їм потрібно. Діти змогли б розважатися, а батьки в цей час також займалися б корисним. Наприклад, навчанням». Так народилася тематика інтерактивного кварталу. Якщо на першому фестивалі були представлені в основному розвиваючі центри Броварів, то на другий  я запросила три лінії учасників: школи іноземних мов, творчі майстерні міста та художні студії. Батьки зможуть подивитися і на викладачів, і на їх роботу та підібрати для своєї дитини оптимальний варіант.

«БравоKids»
9 жовтня. Кожна із 4 шкіл із вивчення англійської мови на сцені концерт-холу змогла зробити представлення у вигляді пояснення однієї з тем на предмет вивчення іноземної

«БравоKids»

– Скільки локацій має фестиваль?

– Шість. У Концерт-холі буде інтерактивний квартал. Це школи, майстерні, художні студії.

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

Друга локація буде на 2-му поверсі – ігрова зона з майданчиками, аніматорами, мобільним планетарієм «Зоряний», будмайданчиком від «Савана Сіті», майстер-класами від «Зеландії», дитячим ярмарком та інше.

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

Третя локація – територія малюків – біля боулінгу. «Київгума» надала багато своїх виробів, на “базі” яких і проводитимуться майстер-класи. Наприклад, буде малювання йоршиками для миття посуду, декупаж дитячих пляшечок. Також заплановано лекції для мам про харчування до, після і під час вагітності, про відновлення після пологів, грудне вигодовування. Ще одна локація – територія краси, де майстри манікюру та перукарі з БНВО покажуть свою майстерність та безкоштовно нададуть послуги усім бажаючим.

«БравоKids»
Перукарі готують дітей до показу мод дитячої колекції одягу від трикотажної фабрики
«БравоKids»
Броварське навчально-виробниче об’єднання приймало учать у фестивалі одночасно в кількох зонах

На першому  фестивалі було понад 30 учасників ярмарки хедмейду. На другому – умови трішки змінилися і свої роботи презентуватимуть переважно діти, які збиратимуть гроші на здійснення своєї мрії чи то завдяки виробам ручної роботи, чи завдяки речам, якими вже не користуються.

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

Бравокідс

«БравоKids»
Хтось мріє про велосипед, фотоапарат, ноутбук, гіроскутер, моно колесо, а у 7-літнього Гордія одна заповітна мрія: щоб одужала хвора на рак сестричка. Зараз Єва проходить лікування в Іспанії. На фестивалі Гордій продавав свої іграшки, щоб зібрати кошти на лікування сестрички.

bravo-61

«БравоKids»

Бажаючих взяти участь у ярмарку було дуже багато, але затвердили тільки 15 учасників – більше не вміщує локація.

– А чи знайшлося у Вас місце для дітей із особливими потребами?

– «Середовище для дітей із особливими потребами» займає у нас особливе місце. Моя мета, як організатора, сприяти всебічній соціалізації таких дітей. На першому фестивалі ця локація була представлена не так широко, цього разу у фестивалі бере участь міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центр корекції і розвитку дитини «Сіалія», школа для дітей із особливими потребами «Мозаїка», психологічний центр «Психея», арт-студія «Парасолька», сімейний клуб “Дивогра”. Для особливих дітей – а цього разу ми приділяємо більшу увагу дітям із синдромом Дауна – облаштовано ігрову кімнату з музичними розвагами, ляльковим театром, а також творчими майстер-класами, іграми, вправами на розвиток моторики. І це все з призами і подарунками від спонсорів. Також із тренінгами та лекціями для батьків від провідних психологів та педагогів.

бравокідс

«БравоKids»

бравокідс

Загалом наша робота у напрямку допомоги дітям із особливими потребами вийшла за рамки проведення фестивалю. Цього року за спонсорської підтримки – групи компаній DIM, в «Сіалії» ми допомогли облаштувати класну кімнату, де семеро діток з особливими потребами пішли до першого класу. Ще одним кроком до соціалізації таких дітей стане проект «Твоя особлива дружба», який допоможе їм знайти друзів серед «звичайних» однолітків. Я вірю, що в житті важливіше «не имей сто рублей, а имей сто друзей». Навіть цей фестиваль підтвердив цю приказку. У мене не вистачало грошей для проведення фестивалю, я звернулася до однокласників, і Віталій Замніус та Анна Носіковська мені допомогли. Так от, батьки дітей із особливими потребами заповнять анкети і за їх «параметрами» для цікавого проведення часу організатори проекту підберуть друзів за інтересами. Ми сподіваємося, що цей проект сприятиме міцній дружбі на роки.

«БравоKids»
У «Червоній залі» кінотеатру відбувся показ фільму про дітей із синдромом Дауна –  «Квиток до Амстердаму». Це неповторна історія про безумовну любов, людяність і підтримку близьких
«БравоKids»
Режисер фільму – Сергій Токмодов
«БравоKids»
Ольга із”сонячною” донечкою Валерією

– Як Ви встигатимете прослідкувати за всіма локаціями?

– Мені допомагають волонтери та такі ж молоді мами, як і я – Катя Савєльєва і Наталя Діодорова. Ми разом водимо наших синочків на заняття в дитячий клуб. Там я і поділилася з ними ідеєю організувати такий фестиваль. І вони мене підтримали. Тепер ми разом генеруємо ідеї, дівчата ведуть сторінки «БравоKids» у соцмережах, контактують із учасниками.

«БравоKids»
Наталія Діодорова та Ольга Кунцевська

«БравоKids»

«БравоKids»

«БравоKids»

– А як Ваші рідні ставляться до такого захоплення?

– Це вже не лише захоплення, а повноцінна робота: після першого фестивалю я оформила ФОП. Мені дуже допомагає моя мама, яка доглядає Артемчика. Чоловік, який за спеціальністю бухгалтер, також підставляє своє плече. Навіть не думала, що мені знадобляться послуги архітектора. А за складеною схемою легше і швидше проводити монтаж по локаціях. Загалом, за 2 тижні до «БравоKids» вся сім’я живе в режимі фестивалю, а за тиждень до події я практично вдома не буваю – «живу» в Терміналі.

– Навіщо Вам усе це?

 Можливо, в мене така місія. Загалом, мені подобається творити свято для дітей, подобається сам процес організації. А найбільше надихають щасливі дитячі оченята, які хочеться бачити і на «БравоKids Зима», і на «БравоKids Весна». Мені імпонують слова Оскара Уайльда, який сказав: «Якщо хочеш зробити дитину хорошою, зроби її щасливою».

P.S. У фестивалі «БравоKids Осінь» взяли участь  близько 70 учасників. На сімейний відпочинок прийшло понад 2,5 тис відвідувачів. 9 жовтня завершилося «БравоKids Осінь», а 10 жовтня Оля вже розпочала підготовку до «БравоKids Зима».

Фото – Катерини Мамайсур-Негоди,  автора та з FB