• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Біля гастроному «Тандем» на місці зрубаних дерев зводять чергову «наливайку»?

Вересень23/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Кіоск біля ТандемуП’ятачок поблизу гастроному на бульварі Незалежності, що раніше мав назву «Тандем», чим далі, тим більше позбавляється зелених насаджень й натомість «обростає» торгівельними павільйонами. Близько року тому там «виріс» кіоск з продажу квітів, нині ж металевим парканом обгородили ще один будмайданчик, де навесні незаконно спиляли кілька дерев. Мешканці будинку № 7 б’ють на сполох, а спроби кількох місцевих депутатів розібратись у ситуації несподівано вивели на слід їхнього “колеги” з міської ради. Схоже, що бурхлива будівельна активність на цьому місці «кришується» членом «регіоналівської» більшості, депутатом Олександром Михайловим.

800 грн штрафу за кожне зрізане дерево

Ще 18 квітня мешканці багатоповерхівки на Незалежності, 7 прокинулись від звуків бензопил: під їхніми вікнами невідомі зрізали багаторічні дерева, які понад чверть століття тому висадили броварчани. На місце вирубки встигли прибути депутати міської ради Роман Сімутін та Юрій Чередник, котрі застали «лісорубів» прямо на «місці злочину». Виявилось, що замовником вирубки є  приватний підприємець Наталія Миколаївна Шарапова, яка орендує землю під кіоском, розташованим поруч. У 2010 році міська рада продовжила їй термін користування цією ділянкою на 7 років.

IMG_1353

Утім жодних документів, які б дозволяли спилювати дерева, у робітників на місці не виявилось. Натомість власники бензопил заявили, що депутатам «все пояснить» невідома особа, котра саме в той момент телефонувала та вимагала розмови з депутатами.

На їх подив , співрозмовницею виявилась не власниця кіоску Шарапова, а… Нінель Михайлова – матір депутата міської ради Олександра Михайлова. Михайлова-старша переконувала Сімутіна в тому, що «не варто» займатись питанням даних кіосків та дерев, при цьому стиль розмови пані Михайлової був далеким від ділового.

Однак агресивність матері депутата очікуваного для неї результату не дала. Оскільки дозволу на вирубку дерев у робітників не було, Сімутін та Чередник викликали представника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном, який склав протокол по факту вирубки дерев. У результаті на Наталію Шарапову було накладено штраф за незаконну вирубку дерев – близько 800 гривень за кожне.

IMG_1358

Мешканці проти нового “сусіда” та готові до радикальних дій

Коли ж біля багатоповерхівки на місці зрізаних дерев виріс будівельний паркан, до справи взялись самі мешканці будинку, які організували ініціативну групу та планували вирішити долю паркану кардинально – шляхом негайного «громадянського демонтажу». Люди обурювалися, що і так потерпають від сусідства з цілодобовим магазином з продажу алкогольних напоїв та кафе «Стейк Хаус», де регулярно відбуваються п’яні скандали та бійки. Обидва заклади розташовані на першому поверсі будинку. Окрім цього, нічні відвідувачі гастроному та «наливайки» давно перетворили під’їзди багатоповерхівки на стихійні туалети, що також не особливо радує мешканців. Тому появу нової торгової точки у себе під вікнами люди сприйняли вкрай агресивно.

WP_20130916_002

DSC_1149

До людей прийшов депутат міської ради Михайло Бабін, обраний по даному округу, який закликав обурених людей тимчасово утриматись від різких дій, доки не буде вжито всіх заходів, аби спробувати вирішити питання в юридичній площині. Бабін направив депутатське звернення на ім’я міського голови Ігоря Сапожка, в якому закликав мера негайно розірвати договірні відносини між територіальною громадою та ФОП Шараповою Н.М., яка без дозволу зрізала зелені насадження, з подальшим демонтажем павільйону, якщо той встигнуть звести на місці незаконно спиляних дерев. Окрім того, на наступній сесії міської ради «ударівець» Бабін збирається підняти питання  про створення депутатської комісії, котра має вивчити всі дозвільні документи, надані ФОП Шараповій, а до того часу хоче домогтись заборони будь-яких дій за скандальним парканом.

«Розмір цього павільйону дозволяє здійснювати там продаж алкогольних виробів, тому на даній невеликій території між житловими багатоповерхівками може постати ще одна «наливайка», яких тут і так перебір», – розповів нашому журналісту депутат Михайло Бабін. «Окрім того, будівельники перекрили водостік, який хоч якось рятував від затоплення двору. Що буде тепер – складно уявити. Тому агресивність мешканців будинку абсолютно зрозуміла. Наразі ще вдається їх стримувати від радикальний дій, але не впевнений, що це надовго», – зауважив депутат.

DSC_1157

Досі не до кінця зрозумілою залишається ситуація з причетністю до будівництва депутата Олександра Михайлова та його матері. Адже павільйон оформлений на Наталію Шарапову, яка, начебто, формально керує процесом вирубки дерев та зведенням паркану, проте по факту всі питання «розрулює» сімейством Михайлових. За нашою інформацією, Олександр Михайлов виходив на контакт мало не з усіма фігурантами конфлікту, намагаючись переконати кожного «лишити паркан в спокої» та не перешкоджати Шараповій споруджувати за ним чергову торгову точку.  Автор намагався зв’язатись з паном Михайловим, аби отримати його коментар з цього приводу, проте Олександр Михайлович не відповідає на наші дзвінки. У разі, якщо депутат таки погодиться прокоментувати дану ситуацію, “Маєш право знати” охоче надасть йому можливість висловити свою позицію на нашому інформаційному ресурсі.

Тим часом будівельні роботи за парканом тривають, а мешканці багатоповерхівки на Незалежності, 7 вичікують слушного моменту для «остаточного вирішення питання».

Кіоск біля Тандему

 • avatar
  Pavlik
  10 років тому

  Оцінити фінансово користь від таких дерев неможливо . “людина ” по натурі своїй , паразит- споживач. Натомість дерева безпосередньо впливають на екологічну ситуацію в кращий бік . Пояснювати немає потреби . Дерева в містах , це вже розкіш . І як би нашим дітям , та і дорослим пояснювали постійно з інформаційних джерел , яка кількість дерев забезпечує кожному життьєдіяльність . То вониб зрозуміли що зеленх насаджень вже на всіх , невистачає . Звідси різні захворювання в тому числі і легіневі . Можливо це дерево виявиться тією останньою краплею для для здоров’я чиєїсь дитини . І ці безмозкі люди що зрізали це дерево , незнають що вони зрізали чиєсь здоров’е , а можливо і життя . Доречі це стосується і мертвих новорічних ялинок (тупа і нав’язана чужа традиція). Та і взагалі , зверніть увагу на молоді деревця по Броварах , та і в парку . Майже всі скалічені , або зламані під корень . Неодноразово спостерігав як дітвора при батьках ламає дерева . Реально панове руки чесалися втрутитися , але я практик не переговорник . Та що там казати , біля школи №… першачки кожний рік висаджують з десяток дерев на томуж самому місті . За десяток років які я спостерігаю , невиросло не одне дерево . І це в школі , а чужі там неходять. Наливайку , прибрати можна , а от дерево повернути , чи здоров’є вже неможливо . Так що робіть висновки . Хоча думаю що 1000 000 гривень сатисфакції за дерево менеб влаштувало , поки що .

 • avatar
  Vikabr
  10 років тому

  За последний год, я заметил, что наш город превращают в “базар”. Понаставляли кучу ларьков..