• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

У Києві заборонили побілку дерев, а в Броварах про цю заборону не чули

Квітень06/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Київська міська адміністрація заборонила білити у столиці вапном дерева та бордюри. Чиновники аргументують тим, що подібна традиція залишилася з часів Радянського Союзу і не несе ніякої користі для дерев, а є лише пустою втратою часу та грошей. 

“Якщо побачите, що хтось за радянською звичкою намагається забруднювати вапном декоративні дерева, інші елементи благоустрою, звертайтесь до виконавців з вимогою негайно припинити порушення. Про особливо кричущі випадки повідомляйте за телефоном 1551”,написав директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Андрій Фіщук на своїй сторінці у FB.

Також відзначимо, що заборона білити вапном дерева і малі архітектурні форми діє в Україні ще з 2006 року. Так, в ухвалених Міністерством будівництва, архітектури та житлового-комунального господарства “Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України” є пункт 9.1.17, в якому “забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми”. А отже всі комунальні служби міст України, які продовжують побілення, фактично порушують прямий наказ Міністерства.

Попри все, в Броварах на цю заборону уваги ніякої не звертають, і продовжують білити вапном дерева.

На запитання, чому цей наказ ігнорується, броварські чиновники відповідають, що навіть не чули про подібну заборону.

“У міськраді таке питання ще не підіймалося”, – повідомила нашим журналістам Галина Плотнікова, начальниця управління ЖКГ.

“Ні про яку заборону я не чув і вважаю, що побілка дерев є необхідною процедурою для дерев, адже це не просто гарно, а й корисно, особливо для фруктових дерев”, – заявив Андрій Василенко, очільник КП “Бровари-Благоустрій”.

Фото – “Маєш право знати”