• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

Велопарковки, навігація і промо-акції: у Броварах планують, як популяризувати велотранспорт

Липень07/ 2015
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

У Броварах триває процес розробки Концепції розвитку велоінфраструктури міста. Наприкінці червня місцеві активісти зібрались на другий “воркшоп”, щоб продовжити свою роботу над документом разом з експертами з “Асоціації велосипедистів Києва”. На робочу зустріч також прийшла начальниця броварського управління житлово-комунального господарства, яке відповідає в тому числі за транспортну інфраструктуру у нашому місті. Спільними зусиллями активісти, експерт та чиновниця визначили, що до кінця літа проект документу по велорозвитку має бути завершений – щоб восени він пройшов громадське обговорення та був затверджений до ухвалення бюджету міста на 2016 рік.

Наступну робочу зустріч запланували на цю п’ятницю, 10 липня: учасники планують проїхатись пріоритетними веломаршрутами, щоб визначити – де потрібні велодоріжки, де достатньо буде  велосмуг, а де й так пересуватись велосипедом досить безпечно.

Робочий воркшоп 27 червня став другим у серії консультацій, які здійснює на безкоштовних засадах ГО “Асоціація велосипедистів Києва” для велоактивістів Броварів – за ініціативи броварської команди “ДемАльянсу”. Наше місто консультує координаторка АВК Ірина Бондаренко.

ворк-шоп-вело (40)

ворк-шоп-вело (6)

Якщо попереднього разу – 7 травня – учасники під час воршопу малювали “повітряні лінії” майбутніх маршрутів та розробляли схему велоруху у Броварах, то цього разу перед ними стояло дещо інше завдання. Активісти мали визначити, де та які саме велопарковки (короткотермінові, довготермінові, перехоплюючі) потрібно встановити у нашому місті, де брати на це ресурси, як облаштувати велонавігацію, як позначити рекреаційні маршрути і найголовніше – які заходи провести, щоб популяризувати велосипедний транспорт. І все це потрібно закласти у Програму на 5 років.

ворк-шоп-вело (8)

ворк-шоп-вело (38)

Начальниця управління ЖКГ Броварів Галина Плотнікова повідомила, що буде клопотати, щоб парковки для велосипедів були встановлені біля основних офіційних будівель та установ міста. Щодо прокладання нових велодоріжок вона нагадала, у парку “Перемога” у рамках реконструкції у цьому році планують зробити кругову велодоріжку – разом з біговою (по периметру парку). Також вона наголосила, що потрібно прискорити темпи роботи, щоб встигнути до кінця року ухвалити Програму велорозвитку Броварів і отримати фінансування з міського бюджету.

ворк-шоп-вело (42)

А ще чиновниця наполягала на спільній роботі влади та активістів, щоб це було більш ефективно і результативно. Активісти вельми зраділи такій позиції, адже цей захід в тому числі був покликаний налагодженню взаємодії і виробленню спільного бачення влади і громадськості.

ворк-шоп-вело (21)

ворк-шоп-вело (28)

Не все із запланованого вдалось зробити під час воркшопу, оскільки на ньому не змогли бути присутніми низка активістів, що брали участь у попередній роботі. То ж Ірина Бондаренко запропонувала перенести визначення пріоритетності веломаршрутів та необхідної для них інфраструктури на наступну зустріч – 10 липня. Також експерт дала присутнім чимало “домашніх завдань”, які планує ретельно перевірити цієї п’ятниці. Крім того, Ірина планує проїхатись разом з місцевими велоактивістами центральними вулицями Броварів та дати поради – де краще робити велодоріжки, де велосмуги, а до просто залишити все як є.

Координатором проекту “ВелоБровари” є активіст “ДемАльянсу” Олег Берестовий. Щодо участі у найближчих та майбутніх заходах по велорозвитку нашого міста потрібно контактувати з ним та долучатись до одноменної фейсбук-спільноти.