SAM_1264Є в Броварах алея Любові, про яку  практично ніхто не знає, хіба що  частинка мешканців вулиці Короленка, де, власне, вона й розташована. Вимощена метрів з двісті бетонними плитами стежка, що з’єднує  дитячий майданчик та греко-католицьку церкву, останні два роки зовсім перестала відповідати своїй романтичній назві. Як і дитячий майданчик, який близько 20 років тому подарувала броварським дітям-чорнобильцям американська євангельська організація.

SAM_1295

SAM_1258

SAM_1275

«Ми шлемо цього дитячого майданчика і молимося, щоб Бог благословив дітей в місті Бровари. Ваш місто-побратим Рокфорд, США. Вересень 1995 року», - написано на табличці, прибитій на щитку біля майданчика. Точніше, біля того, що від нього залишилося.

SAM_1272

SAM_1268

Як розповідають жителі будинку 56А, що на  вул. Короленка (там мешкають родини постраждалих у наслідок аварії на Чорнобильській АЕС), після розпаду КП «Служба замовника» майданчик і прилегла до його територія стали нічийними. Відповідно за ними ніхто не доглядає і ніхто там не прибирає. Надсучасний майданчик, якого 20 років тому знайти в Україні було практично неможливо, американці обгородили сіткою, встановили й залізні столики з лавками, де б дітки відпочивали – все як закордоном.

SAM_1253

«Не майданчик був - диво, - згадують мешканки сусіднього будинку Тетяна Антонівна та Світлана Василівна, - різноманітні гірки, гойдалки, турніки, гумові доріжки. Для дітей – радість, батькам – спокій і задоволення. Але з часом майданчик постарів, багато чого зламали дорослі діти, які повертаючись зі школи, грались на ній. А вечорами тут «зависають» зовсім уже не діти».

SAM_1269

SAM_1262

SAM_1259

SAM_1265

Про те, чим  вечорами займаються на майданчику «уже не діти», свідчать не тільки «наскельні» малюнки, які  залишила на згадку наступним поколінням сучасна «печерна» цивілізація, а й різноманітне сміття: починаючи від папірців, пластикових стаканчиків, пляшок з-під пива та горілки й закінчуючи шприцами та презервативами.

SAM_1254

«Самое ужасное, что в этом играют наши дети! Поскольку сейчас в нашей стране хоть что-то начало сдвигаться с мертвой точки, жители моего района очень надеются, что мы сможем вернуть себе хорошее место для отдыха детей, так как рядом находятся 2 садика и школа № 10», - від імені матерів написала редакції “Маєш право знати” броварчанка Даша, яка проживає на вул. Короленка, 54Б. - Хотелось бы выяснить, кому принадлежит эта территория и почему в парке хоть немного смотрят за детской площадкой, а у нас все забросили».

У пошуках власника майданчика наші журналісти звернулися до місцевої влади - написали інформаційний запит: хто-хто, а чиновники напевне мають знати відповідь.

SAM_1381

SAM_1386

SAM_1378

SAM_1385

Разом запитали і про аналогічний 20-річний дитячий майданчик у парку «Перемога», розташованого біля  «ракушки» та  «шайби», адже  колись така затишна й оригінальна оаза дитячого відпочинку сьогодні  відлякує  матерів з дітьми не стільки зовнішнім виглядом, як вивіскою, за змістом схожою на застереження «Не влезай – убьет!»:

SAM_1382

SAM_1380

Однак ця засторога не заважає охочим й цікавим відкрутити нескладний «замок» і при необхідності потрапити на територію майданчика.

Тож поки посадовці працювали над  нашим запитом, журналісти вирішили поцікавитися, що знають про «американського» майданчика (на Короленка)  власники території, де він розташований, тому й пішли в  найближчий ЖЕК - №3. «Ні майданчик, ні алея Любові не перебувають на нашому балансі, -  повідомив начальник ЖЕК Іван Васильович. – Вони - нічийні. Але люди зі скаргами приходять саме до нас, тому  раз на два-три тижні наш двірник  там прибирає. Щоб не збиралися під вікнами будинків п’яниці та наркомани, на прохання жителів ми столики біля майданчика позрізали. Мабуть, таке зробимо й з лавками. Також познімали поламані конструкції, а за кілька метрів від розваленого майданчика встановили новий. За «американським» майданчиком раніше доглядала якась церква. Казали, що його відновлюватимуть. Та на тому все і затихло. А за те, що нагадали про переповнені урни, дякуємо. Завтра приберемо».

SAM_1256

Настоятель греко-католицької церкви (яка сусідить із майданчиком – авт.) отець Олег свою причетність до «сироти» також заперечив, хоча, каже, останні два роки суміжну з церквою територію  прибирали самі. Та коли двірники сусідніх будинків почали складувати в ярок біля майданчика гілки, прибирання припинили. На цьому і все.

Пошуки власника майданчика привели нас до пресвітера 1-ої церкви євангелістських християн-баптистів Анатолія Лепака. Саме його людей неодноразово і бачили на майданчику. «Під час своєї каденції мер Броварів Олексій Іщенко побував у Америці, - розповідає пресвітер_. -  Звідти і привіз пропозицію від євангельської організації «Діти навколо світу» побудувати для броварських дітей-чорнобильців сучасний майданчик. Все необхідне американські одновірці закупили  і переправили в Бровари. Перший майданчик встановили в парку «Перемога», наступного року – на вулиці Короленка_».

SAM_1260

SAM_1267

Але менталітет наших людей зробив свою справу: сітки звалили, конструкції зламали. Пару разів американські  волонтери приїздили ремонтувати гойдалки та гірки, але після того, як хтось із вікна поцілив у гостей картоплиною, іноземців більше не бачили. Пресвітер з волонтерами за власний кошт також ремонтували зламані конструкції, встановлювали чергування та прибирали, однак  через деякий час територія знову нагадувала первісний лад. Тож розбиратися з подарованим броварським дітям майданчиком залишили безпосереднім господарям міста.

«Повідомляємо, що дитячий майданчик, розташований по вул. Короленка в районі будинку 54-Б не належить до комунальної власності територіальної громади м. Бровари та на балансі УЖКГ не перебуває. Кошти на його ремонт або реконструкцію міським бюджетом не передбачені,  - відповіли  на наш інформаційний запит  управління ЖКГ та управління комунальної власності Броварської міської ради_. – Щодо дитячого майданчика, розташованого на території парку «Перемога»,  поблизу літньої естради, повідомляємо, що майданчик знаходиться на балансі КП «Бровари-благоустрій». На даний час він у непридатному стані в зв’язку з відсутністю ремонтних запчастин на заводі-виготовлювачі в США (зняті з виробництва), але вивчається питання заміни за проханням громади міста-побратима Рокфорд. Дана територія огороджена, виставлені відповідні знаки, перебування на дитячій площадці заборонено… Майданчик на балансі УЖКГ не перебуває, кошти на його ремонт або реконструкцію міським бюджетом не передбачені»._

SAM_1384

Чому один майданчик-подарунок знаходиться на балансі КП «Бровари-благоустрій», а інший – ні, залишається загадкою. Та зрозуміло одне: в місті нічийні майданчики все ж є, і мабуть, владі вигідно про деякі просто «не знати», адже за невзятий на баланс міста, вона не несе ніякої відповідальності, відповідно, не витрачає кошти на  його ремонти. Скільки ще їх, «сиріт», у місті – покаже час, адже майданчики старітимуть, ламатимуться, люди, відповідно, реагуватимуть скаргами. І дай Бог, щоб новини були не трагічного змісту.

P.S.: На сьогодні «сирота» на Короленка шукає собі справжнього господаря і готовий віддатися в добрі небайдужі руки. Натомість обіцяє служити довго і віддано.