• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022

«Віддамся в добрі руки»: дитячий майданчик у Броварах шукає господаря

Грудень02/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів


SAM_1264Є в Броварах алея Любові, про яку  практично ніхто не знає, хіба що  частинка мешканців вулиці Короленка, де, власне, вона й розташована. Вимощена метрів з двісті бетонними плитами стежка, що з’єднує  дитячий майданчик та греко-католицьку церкву, останні два роки зовсім перестала відповідати своїй романтичній назві. Як і дитячий майданчик, який близько 20 років тому подарувала броварським дітям-чорнобильцям американська євангельська організація.

SAM_1295

SAM_1258

SAM_1275

«Ми шлемо цього дитячого майданчика і молимося, щоб Бог благословив дітей в місті Бровари. Ваш місто-побратим Рокфорд, США. Вересень 1995 року», – написано на табличці, прибитій на щитку біля майданчика. Точніше, біля того, що від нього залишилося.

SAM_1272

SAM_1268

Як розповідають жителі будинку 56А, що на  вул. Короленка (там мешкають родини постраждалих у наслідок аварії на Чорнобильській АЕС), після розпаду КП «Служба замовника» майданчик і прилегла до його територія стали нічийними. Відповідно за ними ніхто не доглядає і ніхто там не прибирає. Надсучасний майданчик, якого 20 років тому знайти в Україні було практично неможливо, американці обгородили сіткою, встановили й залізні столики з лавками, де б дітки відпочивали – все як закордоном.

SAM_1253

«Не майданчик був – диво, – згадують мешканки сусіднього будинку Тетяна Антонівна та Світлана Василівна, – різноманітні гірки, гойдалки, турніки, гумові доріжки. Для дітей – радість, батькам – спокій і задоволення. Але з часом майданчик постарів, багато чого зламали дорослі діти, які повертаючись зі школи, грались на ній. А вечорами тут «зависають» зовсім уже не діти».

SAM_1269

SAM_1262

SAM_1259

SAM_1265

Про те, чим  вечорами займаються на майданчику «уже не діти», свідчать не тільки «наскельні» малюнки, які  залишила на згадку наступним поколінням сучасна «печерна» цивілізація, а й різноманітне сміття: починаючи від папірців, пластикових стаканчиків, пляшок з-під пива та горілки й закінчуючи шприцами та презервативами.

SAM_1254

«Самое ужасное, что в этом играют наши дети! Поскольку сейчас в нашей стране хоть что-то начало сдвигаться с мертвой точки, жители моего района очень надеются, что мы сможем вернуть себе хорошее место для отдыха детей, так как рядом находятся 2 садика и школа № 10», – від імені матерів написала редакції “Маєш право знати” броварчанка Даша, яка проживає на вул. Короленка, 54Б. – Хотелось бы выяснить, кому принадлежит эта территория и почему в парке хоть немного смотрят за детской площадкой, а у нас все забросили».

У пошуках власника майданчика наші журналісти звернулися до місцевої влади – написали інформаційний запит: хто-хто, а чиновники напевне мають знати відповідь.

SAM_1381

SAM_1386

SAM_1378

SAM_1385

Разом запитали і про аналогічний 20-річний дитячий майданчик у парку «Перемога», розташованого біля  «ракушки» та  «шайби», адже  колись така затишна й оригінальна оаза дитячого відпочинку сьогодні  відлякує  матерів з дітьми не стільки зовнішнім виглядом, як вивіскою, за змістом схожою на застереження «Не влезай – убьет!»:

SAM_1382

SAM_1380

Однак ця засторога не заважає охочим й цікавим відкрутити нескладний «замок» і при необхідності потрапити на територію майданчика.

Тож поки посадовці працювали над  нашим запитом, журналісти вирішили поцікавитися, що знають про «американського» майданчика (на Короленка)  власники території, де він розташований, тому й пішли в  найближчий ЖЕК – №3. «Ні майданчик, ні алея Любові не перебувають на нашому балансі, –  повідомив начальник ЖЕК Іван Васильович. – Вони – нічийні. Але люди зі скаргами приходять саме до нас, тому  раз на два-три тижні наш двірник  там прибирає. Щоб не збиралися під вікнами будинків п’яниці та наркомани, на прохання жителів ми столики біля майданчика позрізали. Мабуть, таке зробимо й з лавками. Також познімали поламані конструкції, а за кілька метрів від розваленого майданчика встановили новий. За «американським» майданчиком раніше доглядала якась церква. Казали, що його відновлюватимуть. Та на тому все і затихло. А за те, що нагадали про переповнені урни, дякуємо. Завтра приберемо».

SAM_1256

Настоятель греко-католицької церкви (яка сусідить із майданчиком – авт.) отець Олег свою причетність до «сироти» також заперечив, хоча, каже, останні два роки суміжну з церквою територію  прибирали самі. Та коли двірники сусідніх будинків почали складувати в ярок біля майданчика гілки, прибирання припинили. На цьому і все.

Пошуки власника майданчика привели нас до пресвітера 1-ої церкви євангелістських християн-баптистів Анатолія Лепака. Саме його людей неодноразово і бачили на майданчику. «Під час своєї каденції мер Броварів Олексій Іщенко побував у Америці, – розповідає пресвітер. –  Звідти і привіз пропозицію від євангельської організації «Діти навколо світу» побудувати для броварських дітей-чорнобильців сучасний майданчик. Все необхідне американські одновірці закупили  і переправили в Бровари. Перший майданчик встановили в парку «Перемога», наступного року – на вулиці Короленка».

SAM_1260

SAM_1267

Але менталітет наших людей зробив свою справу: сітки звалили, конструкції зламали. Пару разів американські  волонтери приїздили ремонтувати гойдалки та гірки, але після того, як хтось із вікна поцілив у гостей картоплиною, іноземців більше не бачили. Пресвітер з волонтерами за власний кошт також ремонтували зламані конструкції, встановлювали чергування та прибирали, однак  через деякий час територія знову нагадувала первісний лад. Тож розбиратися з подарованим броварським дітям майданчиком залишили безпосереднім господарям міста.

«Повідомляємо, що дитячий майданчик, розташований по вул. Короленка в районі будинку 54-Б не належить до комунальної власності територіальної громади м. Бровари та на балансі УЖКГ не перебуває. Кошти на його ремонт або реконструкцію міським бюджетом не передбачені,  відповіли  на наш інформаційний запит  управління ЖКГ та управління комунальної власності Броварської міської ради. – Щодо дитячого майданчика, розташованого на території парку «Перемога»,  поблизу літньої естради, повідомляємо, що майданчик знаходиться на балансі КП «Бровари-благоустрій». На даний час він у непридатному стані в зв’язку з відсутністю ремонтних запчастин на заводі-виготовлювачі в США (зняті з виробництва), але вивчається питання заміни за проханням громади міста-побратима Рокфорд. Дана територія огороджена, виставлені відповідні знаки, перебування на дитячій площадці заборонено… Майданчик на балансі УЖКГ не перебуває, кошти на його ремонт або реконструкцію міським бюджетом не передбачені».

SAM_1384

Чому один майданчик-подарунок знаходиться на балансі КП «Бровари-благоустрій», а інший – ні, залишається загадкою. Та зрозуміло одне: в місті нічийні майданчики все ж є, і мабуть, владі вигідно про деякі просто «не знати», адже за невзятий на баланс міста, вона не несе ніякої відповідальності, відповідно, не витрачає кошти на  його ремонти. Скільки ще їх, «сиріт», у місті – покаже час, адже майданчики старітимуть, ламатимуться, люди, відповідно, реагуватимуть скаргами. І дай Бог, щоб новини були не трагічного змісту.

P.S.: На сьогодні «сирота» на Короленка шукає собі справжнього господаря і готовий віддатися в добрі небайдужі руки. Натомість обіцяє служити довго і віддано.