• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Відкриті Бровари: реєстр власників транспортних засобів

Січень28/ 2016
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

21 грудня 2015 року, із запізненням на кілька місяців, Міністерство Внутрішніх Справ оголосило про відкриття реєстру власників транспортних засобів. Віднині можна дізнатись, яким транспортом володіє будь-яка фізична або юридична особа.

Доступ до реєстру інтегрований до сервісу iGov і знаходиться за адресою https://igov.org.ua/service/1397/general

Вхід в систему

Для входу в систему вже традиційно можна використати або BankID, або електронний цифровий підпис:

Вхід в iGov

BankID

Надсилання запиту

Форма запиту є надзвичайно простою. Потрібно обрати пошук за власником-фізичною особою (потрібні ІПН або ПІБ+дата народження) або за власником-юридичною особою (потрібні ЄДРПОУ або назва).

Запит є безкоштовним.

Форма запиту
Обробка запиту займає до 5 хвилин. У відповідь запитувач отримає лист з інформацією про транспортні засоби, якими володіє особа. Або, як у випадку з броварським міським головою, повідомлення про відсутність у базі інформації про транспортні засоби у володінні.

mvs4

Як використовувати?

МВС звертає увагу, що послуга працює поки що в тестовому режимі. База містить записи здебільшого за останні кілька років та постійно наповнюється. Однак вже зараз активісти можуть отримати чимало корисної інформації про чиновників і депутатів міста.

Наприклад, у своїй декларації за 2014 рік депутат Вадим Андрієвський вказує, що володіє лише автомобілем Subaru Forester 2007 року. Однак база даних МВС повідомляє, що Вадим Анатолійович володіє ще й автомобілем ОДИСЕЙ (очевидно, це Honda Odyssey) 2013 року випуску, який чомусь не був зазначений у декларації.

Андрієвський Вадим Анатолійович

А ось один з кандидатів на посаду секретаря – Петро Бабич навпаки зазначив у декларації аж 4 своїх авто. Щоправда, в декларації вказані МАЗи 1992 та 1993 років, а база МВС говорить, що Петро Іванович володіє ще й МАЗом 1987 року випуску.

Бабич Петро Іванович

На жаль, поки що немає можливості здійснювати пошук власника за номером автомобіля – ця функція була б дуже доречною. Однак у МВС планують в подальшому збільшити перелік інформаційних послуг, додавши інформацію про зміну кольору авто, кількість ДТП та інше. Надання такої інформації буде платним.