• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Виконком визначив, як часто у Броварах мають вивозити сміття, прибирати двори та мити під’їзди

Квітень04/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

DSC_5255Броварський виконком визначив, як часто працівники ЖЕКів мають прибирати подвір’я багатоповерхівок та що саме входить у поняття “прибирання”, з якою періодичністю мають перевіряти справність ліфтів, коли мають замінювати лампочки у під’їздах, скільки разів на тиждень мають вивозити побутове сміття та великогабаритні відходи, а також як часто має проводитись вологе підмітання та миття сходових площадок.

Усе це було визначено рішенням № 142 від 27.03.2013 “Про встановлення структури, періодичності та строків надання послуг з утримання будинків,  споруд та прибудинкових територій у багатоквартирних житлових будинках комунальної власності  територіальної громади м.Бровари”.

Прибирання прибудинкової території

Так, зокрема підмітання прибудинкової території будинків, які обслуговують ЖЕКи, має відбуватись щодня, крім неділь та святкових днів. При чому проводитись ці роботи мають з 6:00 до 9:00, а в центральній частині міста ще раніше – з 5:00 до 7:30. Також щодня мають очищуватись від сміття урни та прибиратись територія довкола них. Раз на тиждень двірники мають підмітати озеленену смугу вздовж входів у житловий будинок, газони, квітники та клумби. В міру необхідності мають підмітати сніг товщиною до 2 см, відкидати сніг завтовшки понад 2 см, очищати від ущільненого снігу та льоду та посипати піском входи до будинку, тротуари, проїзди, пішоходні доріжки. Також час від часу мають згрібати опале листя та сухі рослини з озелененої зони, газонів, квітників, клумб, косити газони. У літній період мають мити урни та робити вологе прибирання лавочок. А ще в міру необхідності відповідно до окремого графіку має проводитись догляд за зеленими насадженнями (обкопування та обрізка дерев та кущів, поливання, прополювання клумб).

Вивезення сміття

Сміття також мають вивозити кожен день, проте не все. Щоденно та в міру накопичення мають збирати та перевозити тверді побутові відходи. Великогабаритне та ремонтне сміття мають вивозити у міру накопечення, але не рідше, ніж раз на тиждень. При цьому після відвантаження відходів до сміттєвозів щоденно має проводитись підмітання контейнерних майданчиків.

Прибирання сходових кліток

Також працівники ЖЕКів мають забезпечити прибирання сходових кліток з наступною періодичністю: два рази на тиждень має проводитись вологе підмітання сходових площадок та маршів першого поверху, а раз на тиждень мають робити вологе підмітання на всіх інших поверхах. Щотижня повинні прибиратись ліфтові кабіни. Два рази на місяць мають мити сходові площадки та марші, а також протирати вологою ганчіркою поручні на східцях. Раз на квартал повинно робитись вологе протирання дверей, підвіконь, віконних огорож, опалювальних приладів, поштових скриньок, зовнішніх поверхонь електрощитів, а також обмітатись пил та павутиння зі стель. А двічі на рік мають мити вівна на сходових площадках та маршах.

Обслуговування ліфтів та димовентканалів

Щодо догляду за ліфтами виконком визначив щомісячний обов’язок для обслуговуючої компанії  перевіряти роботу та технічний стан ліфтів, систем диспетчеризації та забезпечення безпекчної роботи ліфтів. Аварійне обслуговування ліфтів (звільнення пасажирів, що застрягли) має дійснюватись за фактом, строк надання послуги –  цілодобово.

Двічі на рік мають перевіряти наявність тяги в димових та вентиляційних каналах, а прочищати канали від сажі та пропалювати димові труби будинку мають “у міру неохідності”.

Освітлення під’їздів

Щодо освітлення місць загального користування визначено, що щотижня має проводитись обхід, огляд, перевірка роботи та технічного стану електромереж, силових установок, автоматичних вимикачів електроосвітлення та засобів підкачування води. Решта робіт має робитись “у міру необхідності”, зокрема: заміна лампочок у місцях загального користування, дрібний ремонт електропроводки (крім квартирної), заміна запобіжників, автоматичних вимикачів, пакетних перемикачів ввідно-розподільних пристроїв. Ліквідація аварій систем електромереж у місцях загального користування має відбуватись за фактом та одразу після їх виникнення.

Повну структуру, періодичність та строки надання послуг  з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Бровари ви можете переглянути у тексті рішення виконкому за цим посиланням

 • avatar
  Vitaliy Gorodnichiy
  10 років тому

  А к кому обращаться когда и 20% с обязанностей ЖЕКА не выполняется, осенью как вылетело окно на общей лоджии, так и до сих пор, снег сами этажа убирали дабы не затопило, обращения в ЖЕК как в письменной так и устной форме игнорируются

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ну, можна спробувати ще звернення на ім’я міського голови написати зі скаргою на роботу ЖЕКу

  • avatar
   I.MagnaCharta
   10 років тому

   Сама була в такій сітуації, тому пишите 2 екз. на ім”я нач.ЖЕКу, не приймає, тому своє звернення та ще один аркуш – Письмове пояснення про причини неприйняття Вашого звернення, все треба нести на Незалежності ,2, у відділ звернення громадян, на ім”я міського голови, обов”язково все зареєструвати, другий екз залиште собі…через 2 неділі копії звернень та пишите ще одне звернення на ім”я міськрайонного прокурора про викладені факти та про проведення нормативно-правової перевірки стосовно викладених у Ваших зверненнях фактів або ненадання, або неякісного ненадання житлово-комунальних послуг. Якщо зможете підпишіть с сусідами, або із зареєстрованими мешканцями Вашого житлового будинку Акт-претензію або на загальну кількість невиконаних послуг у об”ємах та строках , або на кожну окрему невиконану послугу….

   • avatar
    Vitaliy Gorodnichiy
    8 років тому

    Дякую! Не прийшло повідомлення про відповідь, тому Ваш коментар прочитав лише зараз. Скло в лоджию купили та становили власними силами, але на майбутнє – обов’язково скористаюсь порадою.

  • avatar
   I.MagnaCharta
   10 років тому

   ПЧЁЛЫ ПРОТИВ МЁДА НЕ ВОЮЮТ!…..это я об ЖЕКах, КП “Служба замовника”, управлении жилищно-коммунального хозяйства, на мой взгляд, это пчёлы, ну, а горсовет, на мой взгляд, – это и есть МЁД!

 • avatar
  I.MagnaCharta
  10 років тому

  Дякую команді МПЗ за створений Громадській реєстр публічної інформації БМР