• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

У Броварах скасували «комендантську годину» для 16-річних підлітків

Травень27/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

0,,6547804_4,0020 травня виконавчий комітет Броварської міської ради ухвалив рішення «Про обмеження часу перебування дітей в громадських місцях» в новій редакції. Згідно із документом, дітям до 16 років заборонено перебувати в громадських місцях з 22:00 до 6:00 без супроводу принаймні б одного з батьків або осіб, які їх замінюють.

Як зазначено у рішенні, впродовж цього проміжку часу дітямта підліткам не можна самим перебувати в «закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, а також у комп’ютерних клубах та громадських місцях м. Бровари». Також у документі виконавчий комітет зобов’язав службу у справах дітей та сім’ї повідомити про вказані обмеження батьків та власників закладів.

Для виконання рішення, управлінню освіти та науки доручили посилити щоденний контроль за відвідуваністю навчальних закладів, а також проводити щотижневий аналіз причин пропусків занять учнями.

Виявляти юних порушників встановлених норм будуть спеціальними рейдами служба у справах дітей та сім’ї, кримінальна міліція у справах дітей, управління освіти і науки, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі перевірки проводитимуть з метою «виявлення дітей, схильних до пропуску навчального процесу, бродяжництва», а також для «профілактики вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, наркотичних речовин та психотропних прекурсорів, недопущення вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень дітьми».

Стара редакція рішення, датована 2005 роком, передбачала ті ж самі заборони, але стосувались вони дітей віком до 18 років. Зменшення вікового бар’єру на 2 роки в рішенні виконкому зумовлене відповідними змінами у державні законодавчі акти, пояснила заступник начальника служби у справах дітей та сім’ї Лариса Теплюк.

Слід зауважити, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах харчування у нічний час», який мається на увазі, набрав чинності ще у травні минулого року.

Закон доповнив Кодекс України про адміністративні правопорушення статею 180-1. Відповідно до неї, якщо у вказаних закладах в нічний час виявлятимуть дітей, яким не виповнилось 16 років, власникам доведеться нести адміністративну відповідальність. За таке правопорушення накладається штраф від 340 до 850 грн, у разі його вчинення повторно – від 850 до 1700.

Аби уникнути порушення закону, власникам закладів чи уповноваженим особам рекомендують в період з 22:00 до 6:00 вимагати документи, які підтверджують досягнення дитиною 16 річного віку.