Відучора мешканців Києва і околиць, зокрема і Броварів, турбує запах гарі у повітрі та сильне задимлення. Це - смог, суміш туману і диму (smog = smoke+fog). Туман - це цілком природне явище, що зумовлено підвищенням вологості повітря та відсутністю вітра. А от за частинку fog (дим) відповідає антропогенний фактор, тобто діяльність людини (промисловість, транспорт, котельні, індивідуальне опалення). Чиновники не виключають, що причиною задимлення Броварів та столиці стали різного роду котли  і обігрівальні пристрої, які використовують мешканці міста. Водночас констатують: причиною диму і смороду у Києві та області не є пожежі чи масове спалення сміття. Синоптики поки що не прогнозують зміни погоди, сьогодні і завтра по Україні тумани, а отже погода найближчим часом не сприятиме очищенню повітря.

Як повідомило видання «Українська правда. Київ», задимленості у столиці та навколишніх містах (зокрема, Броварах) сприяє таке природне явище як туман. Про це розповів начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук: “Остання інформація, яка у нас є, СЕС каже, що це погодне явище, ДСНС не підтверджує пожеж у місті чи на прилеглих територіях, жодних загорянь на сміттєвих полігонах немає. За інформацією санстанції і Укргідрометцентру, це погодні умови, коли усі дими і викиди не піднімаються вгору, а накопичуються в приземному шарі атмосфери». Причиною цього він назвав міські котельні, індивідуальні обігрівальні пристрої (котли), які широко стали застосовувати городяни, а також автомобілі. Також свій негативний внесок роблять і ті, хто ночами спалюють побутові і виробничі відходи,  і таких розумників по місту хватає…

[caption id=”attachment_65369” align=”aligncenter” width=”600”] Центр столиці. Вид на лівий берег. Фото УП[/caption]

[caption id=”attachment_65372” align=”aligncenter” width=”600”] На головній площі Броварів ввечері не видно навіть ялинку з ілюмінацією. Фoто з FB[/caption]

Про ці ж причини говорить і керівник Головного управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан. Він зазначив, что останніми днями ми спостерігаємо смог: коли температура повітря в нижньому шарі атмосфери нижче, ніж вгорі, а вітер відсутній, то продукти згоряння від котелень і машин накопичуються в нижньому шарі атмосфери і не переміщуються у верхній.

«Побороти це явище можна тільки шляхом зменшення викидів в атмосферу в результаті зменшення використання індивідуальних автомобілів і зменшення кількості котелень», - зазначив Рубан.

Відносно погоди на найближчі дні, то, як повідомляє прес-служба ДСНС із посиланням на український Гідрометцентр, майже по всій Україні очікуються тумани, видимість 100-500 метрів, температура буде низькою, що, безумовно, не сприятиме очищенню повітря.

Сюжет ТСН “Їдкий дим” на сторінці ДСНС України в м. Києві

Нагадаємо, останніми роками в Броварах почали активно з’являтися котельні, на які неодноразово скаржилися місцеві мешканці; приватний сектор використовує для індивідуального опалення твердопаливні котли; листя та сміття спалюють, не дивлячись на заборону; також броварчани часто скаржаться на запах хімічного диму, ймовірно з районів промислових зон міста - версії лунають різні: від роботи промисловості до незаконного спалювання відходів.