• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Зачинені на ніч парки та «санітарне розчищення дерев» на Симоненка – оперативні новини

Липень10/ 2017
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Традиційні щопонеділкові оперативні наради у Броварській міській раді стають усе коротшими, цього разу засідання тривало 15 хвилин. За цей час чиновники порадували гарними новинами – епідеміологічна ситуація благополучна, хвороб виявляють мало, усе йде в робочому порядку. Втім, трапилися й негативні новини. Так, через крадіжки і вандалізм, запропонували вночі закривати для відвідувачів міські парки. Санітарна служба виявила окремі захворювання на кишкові інфекції, паразитарні захворювання, туберкульоз і кліщову хворобу Лайма, а також оголосила погані результати аналізів у декількох колонках. У лікарні знову великі потоки хворих і травмованих. Окрім того, приступили до «санітарного розчищення дерев» у парку «Сосновому», де раніше запланували і почали втілювати забудову. Про це розповіли відповідні представники установ і служб міста.

Представниця райвідділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» навела докладну статистику щодо захворювань і інших досліджень відомства. Охарактеризувавши ситуацію в цілому як благополучну, чиновниця все ж зазначила: реєструвались поодинокі випадки гострих кишкових інфекцій, крапельних інфекцій і паразитарних захворювань.

Поодинокі захворювання, але з «гучними» назвами

Минулого тижня зареєстрували 34 таких випадки. Шпиталізували 17 осіб, з-поміж яких 8 – це діти. На гострі кишкові інфекції захворіли 14 осіб, в тому числі з діагнозом «сальмонельоз» – 1 випадок, дитина 8 місяців. Гастроентероколітів було 13 випадків, які між собою епідемічно не пов’язані: 10 дітей і 3 дорослих. Шпиталізували 9 осіб.

Протягом тижня зареєстрували 5 випадків туберкульозу. Усі хворі є безробітними дорослими – від 27 до 56 років. На кліщову хворобу Лайма захворіла одна дитина, яка відвідує садочок «Калинка». Паразитарних захворювань зафіксували 2 випадки – ентеробіоз і лямбліоз – у школярів, які зараз перебувають на канікулах. Окрім іншого, також зареєстрували 2 випадки скарлатини (зокрема – 1 випадок із дитиною, що ходить до садочку «Ялинка»), 2 вітряні віспи, 1 інфекційний мононуклеоз.

Воду з 4-х колонок краще не пити

Відповідно до моніторингу міського водогону, в службі дослідили 7 проб води із міського водогону, розповіла представниця санітарної служби. Усі вони відповідали епідеміологічному стандарту. Водночас, відібрали проби із 10 громадських колонок. У 4-х випадках проби не відповідали нормативам: виявили перевищення вмісту нітратів, заліза та фосфатів. Це – трубчаті колодязі по вулицях Короленка, 67,  Героїв Небесної Сотні, 9, Ярослава Мудрого, 8 і Симона Петлюри, 15.

Проби води також відібрали із броварських озер. Наразі санітарна служба очікує на результати досліджень: не лише щодо санітарно-хімічних показників, а і на так звану «форму № 30» – на холеру.

«Санітарне розчищення дерев» і закриття парків уночі

Очільник КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко прозвітував про поточні роботи підприємства. З його слів, минулого тижня працівники здійснили очищення озера в парку «Приозерному» – повитягали жабуриння не берег, лишили підсохнути, сьогодні планують його вивезти.

Окрім того, начальник відомства анонсував скошування трави по вулицях Запорізькій і Київській, прополювання у парку «Перемога»; ремонт дитячих майданчиків – у парку «Перемога» та по вул. Олімпійській, 6-а; ямковий ремонт по бульв. Незалежності, 8 (якщо буде асфальт). Андрій Василенко також розповів, що в парку «Сосновому» по вулиці Симоненка вже приступили до «санітарного розчищення дерев» – там зрізатимуть зайві гілки та сучки.

Нагадаємо, ділянку поряд, колишню частину соснового лісу, планують забудувати – там з’явиться ЖК “Крона парк” від ТОВ “Альянс Новобуд”. Раніше проти вирубки лісу та появи багатоповерхівок виходили протестувати люди. Однак згодом були проведені громадські слухання, де більшість – переважно спортивні молодики, бюджетники та пенсіонери – проголосували за забудову.

Окремо Андрій Василенко зауважив на вандалізмі у міських парках: переламані, перевернені, пошкоджені лавки. Також відвідувачі лишають величезну кількість сміття. У зв’язку із цим керівник комунального підприємства запропонував закривати парки в нічний час. Так, на думку доповідача, парк «Перемога» потрібно «брати на ключ» із 0:00 до 5:00.

З-поміж іншого, представниця броварського відділу міграційної служби зазначила, що число звернень до їхнього відомства лише зростає, сформувалась «дуже велика черга». Нагадаємо, місяць тому черга за паспортами була розписана до грудня 2017 року. Керівник відділу молоді та спорту Дмитро Рожков анонсував ремонт шахових столів у парку «Перемога». А секретар міськради Петро Бабич, який очолив сьогоднішню оперативну нараду, нагадав про чергову сесію Броварської міської ради, яка відбудеться 17 серпня.

Фото – Дмитро Карпій