• Сьогодні: Субота, 8 Жовтня, 2022

“Громадське телебачення” визначило порядок дебатів кандидатів в мери Броварів

Жовтень07/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Сьогодні, 7 жовтня відбулося відкрите жеребкування кандидатів у мери Броварів для участі в дебатах на Громадському телебаченні. Взяти участь у дебатах погодились шість з дев’яти зареєстрованих кандидатів: самовисуванець Віктор Антоненко,  кандидат від політичної партії «Патріот» Ганна Брусенська, самовисуванець Віктор Малофієнко, кандидат від «Демократичного Альянсу» Андрій Саук, висуванець ВО «Свобода» Олег Шевчук та самовисуванець Олександра Ярошенко. Усі ці кандидати були особисто присутні на жеребкуванні так само як і офіційні спостерігачі від Громадянської мережі «Опора» та Комітету виборців України.

DSC_2770

Відмовились від участі в дебатах три кандидати в мери: діючий міський голова, самовисуванець Ігор Сапожко, кандидат від БПП «Солідарність» Євген Гредунов та висуванець ВО «Батьківщина» Сергій Потрясаєв. Цих кандидатів організатори ми не жеребкували, саме жеребкування Сапожко, Гредунов, Потрясаєв та їхні представники також проігнорували.

DSC_2783

За результатами відкритого жеребкування були сформовані три пари кандидатів, які зустрінуться між собою у прямому ефірі в студії Громадського телебачення Броварів.  Нижче – підсумки жеребкування:

Перша пара:

Олександра Ярошенко (самовисування) VS Андрій Саук («Демократичний Альянс»)

Друга пара:

Віктор Малофієнко (самовисування) VS Ганна Брусенська («Патріот»)

Третя пара:

Олег Шевчук («Свобода») VS Віктор Антоненко (самовисування).

DSC_2776

DSC_2779

Дебати між визначеними парами кандидатів відбудуться у зазначеній послідовності та самі учасники дебатів у кожній парі виступатимуть в такому порядку, в якому випали жеребки.  Дебати складатимуться з чотирьох блоків та відбудуться за наступним алгоритмом:

Перший блок: представлення програм:

Кожен кандидат матиме три хвилини на тезову презентацію своєї передвиборчої програми та перших кроків на посаді у випадку перемоги на виборах. Після виступу модератор студії можна поставити учасникам дебатів уточнюючі запитання, які стосуються попереднього виступу.

Другий блок: запитання від журналістів та глядачів

Громадське Бровари надасть змогу журналістам місцевих видань поставити по одному запитанню кожному кандидату в режимі прямого ефіру за допомогою телефонного зв’язку. Регламент на одне запитання – 30 секунд. Регламент на відповідь – одна хвилина. Також в цьому блоці прозвучать запитання від глядачів Громадського та підписників наших сторінок у соціальних мережах. Ми відберемо по три найпопулярніших та найцікавіших запитань, що їх поставлять кандидатам користувачі під відповідною публікацією на наших сторінках у Фейсбук та Вконтакте.

Третій блок: дискусія кандидатів.

В цьому блоці кожен кандидат матиме змогу поставити три запитання своєму опоненту. Регламент на запитання – 30 секунд. Регламент на відповідь – одна хвилина.

Четвертий блок: завершальні виступи кандидатів.

Під завісу дебатів кожен кандидат отримає право на «останнє слово»: фінальний виступ перед глядачами. Регламент фінального виступу – 3 хвилини для кожного.

DSC_2772

Перші дебати у парі  Олександра Ярошенко проти Андрія Саука відбудуться 12 жовтня у прямому ефірі на YouTube-каналі Громадського телебачення. Точний час початку дебатів невдовзі буде повідомлений на нашій сторінці у Facebook, а вже завтра ми розпочнемо збір запитань до учасників першого раунду дебатів від наших глядачів та фоловерів. Стежте за оновленнями! Це #HromadskeBro