• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Лідер «ДемАльянсу» Василь Гацько зустрівся з громадськими активістами Броварів

Жовтень21/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Минулої суботи, 17 жовтня, на броварському Майдані Свободи лідер партії «Демократичний альянс», який балотується на міського голову Києва Василь Гацько, разом з кандидатом у мери Броварів Андрієм Сауком та лідером списку партії Аліною Дяченко розповіли броварчанам, чому йдуть на місцеві вибори та про нові підходи в організації міського простору. Власне, останнє і є стержнем Програми «Демократичного альянсу», розробленої спільно з урбаністами, архітекторами та експертами  муніципального управління, щоби Бровари стали містом, зручним для життя.

“ДемАльянс” виріс у партію в 2011 році з молодіжної громадської організації і орієнтується на середній клас. У вересні 2013 р. члени партії ініціювали кілька походів на Межигір’я, що закінчилися арештом двох учасників акції. Під час Майдану демальянсівці стали відомими, зокрема, завдяки наліпкам “Янукович-підарешт”, “Майданемо Януковича”. Також “ДемАльянс” відомий лежачим протестом під ГПУ, численними флешмобами. На позачергові парламентські вибори демальянсівці пішли разом із “Громадянською позицією” Гриценка, здобули результат – 3,1%. Нині партія висувається на виборах самостійно.

Напередодні виборів лідер партії «ДемАльянс» Василь Гацько приїхав у Бровари підтримати членів своєї команди, адже, як каже кандидат у мери Києва, Бровари – київська агломерація, тож дуже важливо, наскільки ці два міста будуть зручними для  броварчан.

Демальянс

Демальянс
Демальянс

Демальянсівці не обіцяють людям високих зарплат чи пенсій, справедливі тарифи, контракту армію, як це роблять інші кандидати, адже це не парламентські, а місцеві вибори. Вони броварчанам гарантують «Місто, зручне для життя». Саме таку назву має програма партії «ДемАльянсу», принципи якої базуються на повазі до людини, її прав і свобод. У своїй промові про напрямки діяльності їхньої політичної сили, Гацько навів приклади побаченого під час стажування за кордоном: у той час, як у Києві відкрито «Поштову площу», що не відповідає стандартам доступності для всіх людей, у Страсбурзі навіть у громадських туалетах встановлено додаткову тривожну кнопку на випадок того, якщо людина втратить свідомість і не дотягнеться до іншої, розміщеної вище, щоб викликати допомогу. За кордоном до 20% бюджету використовується за пріоритетами, встановленими громадою, а у Києві, як і Броварах, громадяни не можуть впливати на видаткову частину бюджету, хоча її сформовано переважно з податків від доходів фізичних осіб.

Демальянс

Демальянс

Демальянс

Для того, щоб і в нашій країні люди мали усі блага, українцям не варто покладатися на «доброго дядька», а вчитися управляти самим, – переконані у партії. У якому напрямку має змінюватися сучасне місто і що стає пріоритетом для його розвитку  – прописано в ініціативах «ДемАльянсу». Вони пов’язані з освітою та транспортом,  екологією та парками, конкуренцією в ЖКГ, заохоченням бізнес-активності та стимулюванням малого і середнього бізнесу та ін. Усі ініціативи, переконаний лідер «ДемАльянсу», можна реалізувати, запустивши пілотні проекти.

Демальянс

Демальянс
Демальянс

Кандидат у мери від броварського “ДемАльянсу” Андрій Саук

Пілотним проектом, що стосується конкуренції в ЖКГ, сьогодні в Броварах можна назвати  маленький «Нью-Йорк» – «володіння» голови одного з найкращих ОСББ у місті – ЖК «Купава» Андрія Саука. Власне, саме тому Андрій і вирішив йти в мери, адже хоче, щоб був лад не лише в одному чи кількох будинках, а в усьому місті; щоб робота в Броварах проводилася протягом року, а не лише під вибори, «замилюючи» людям очі. Саук переконаний:  Бровари можуть стати «райським куточком», але за однієї умови – коли влада перестане красти. А для цього їй треба створити всі «умови». Сам мер, вважає Андрій, має ходити містом пішки, їздити на роботу велосипедом та бути відкритим. На сьогодні Андрій надає перевагу в пересуванні саме двоколісному транспортному засобу.

Демальянс

Демальянс

Члени партії «ДемАльянс» виходять на політичну арену Броварів у час тотальної зневіри мешканців міста у чесності й порядності політиків, тож демальянсівці знають: завоювати ці складові успіху буде ой як не легко. Цим можна пояснити небагаточисленність броварчан під час зустрічі. До того ж, порівняно з місцевими чиновниками, обличчя демальянсівців мало впізнавані, адже їх немає ні на білбордах, ні на іншій рекламній продукції. Єдиним способом агітації своєї політсили для них є живе спілкування з людьми. Цим щоденно активісти «ДемАльянсу» і займаються. Із собою мають найголовніше – упевненість у своїх силах, гарний настрій і відкритість до людей.

Демальянс

Демальянс

Демальянс

Після того, як кандидати в мери представили себе та розповіли про ініціативи «ДемАльянсу», присутні могли задати свої запитання. Стосувалися вони і старого житлового фонду, і  будівництва дитячих садочків, і ремонту маленьких вуличок, і благодійних внесків у дитячих садочках та школах. Андрій та Аліна дали чіткі й конкретні відповіді на всі запитання. Основою відповідей був заклик починати зміни з себе, з викорінення байдужості й безвідповідальності за своє життя в своєму місті.

Демальянс
Кандидат у депутати міськради від броварського “ДемАльянсу” Сергій Іллюхін
Демальянс
Кандидат у депутати міськради від броварського “ДемАльянсу” Бажен Левковець
Демальянс
Кандидат Ангеліна Козлова – директор ТОВ “Еколайн-Бровари”

Після низки запитань до потенційного мера, слово взяли і кандидати в депутати міської ради від «ДемАльянсу» – «хрещений» батько броварського осередку “ДемАльянсу” Сергій Іллюхін, Бажен Левковець, Олег Берестовий, Ангеліна Козлова, Світлана Федюкова, які розповіли, чому вони хочуть стати депутатами Броварської ради.

Громадських активістів від «ДемАльянсу» неможливо звинуватити у казнокрадстві, кріслодавстві, словоблудстві та ще низці  подібних «чеснот». По-перше,  жоден із кандидатів у депутати  від «ДемАльянсу» не є і не був чиновником, по-друге, діяльність команди фінансується у відкритий спосіб її прихильниками та членами, по-третє, демальянсівці мають за плечима багаж не тільки знань, а уже і зроблених корисних справ. Чого вартує лише концепція розвитку веломіста! До речі, незалежно від того, чи пройдуть демальянсівці у міську раду чи ні, вони обіцяють продовжувати  розширювати свої підходи до організації міського простору, щоб Бровари все таки стали зручними для життя. Друзі та знайомі їм вірять. А чи повірять броварчани –  покажуть вибори 25 жовтня.

Фото – Микола Кожемяко