• Сьогодні: Середа, 30 Листопада, 2022

Жителі вул. Київської не поділили з власником “приватного дитсадка” доріжку та зелену зону

Серпень27/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Розмарин Київська 671Броварчани, які півсотні літ тому побудувалися обабіч вулиці Київської, і не підозрювали, що цивілізація поступово підпиратиме під самі вікна будинків і забиратиме спокій їхніх дітей та онуків. А тоді жити біля траси в центрі Броварів було зручно і вигідно: дорога транспортом не перевантажена, зупинки поруч, територія біля будинків – понад 10 метрів суцільної зеленої зони. Дітворі простір, батькам – спокій. Та життя поступово внесло свої корективи.

Близько трьох років триває непорозуміння між жителями будинків №177-217 по вул. Київській та власником закладу по денному догляду за дитиною «Розмарин» (який у народі називають «приватним дитсадком») Володимиром Сапком. Люди вимагають у влади міста зобов’язати підприємця зробити належний під’їзд та паркування для своїх клієнтів, які, за словами мешканців, автівками розбили тротуарну доріжку, вкатали зелену зону й практично під вікнами приватних будинків залишають свій транспорт, коли ведуть дітей до садочка.

Розмарин Київська 653

15 серпня зустрілися і намагалися домовитися три сторони, що безпосередньо причетні до цього конфлікту – жителі частини вул. Київської, власник «Розмарину» та представник влади міста – депутат міської ради Олег Іваненко. Та чи всі сторони готові йти на компроміси заради миру і благополуччя ближнього?

Розмарин Київська 665

«Розмарин» з’явився близько 3 років тому. Рішення про створення приватного дитсадка в Сапків остаточно визріло, коли в сім’ї народилася третя, а потім четверта дитина, адже не секрет: у місті «молодості та краси» ДНЗ катастрофічно не вистачає. Тоді очільник міста Ігор Сапожко та начальник управління освіти Володимир Онищенко особисто навідалися до Сапків на Київську, 197, подивилися на умови перебування дітей в Сімейному центрі, сказали «одобрям» і з полегшенням зітхнули, адже на частинку однієї проблеми стало менше, та й податки йтимуть у гаманець міста.

Розмарин Київська 705

Розмарин Київська 710

Розмарин Київська 656

Щоденно дитсадок приймає до 60 дітей віком від 2 до 6 років. Тут ідуть батькам на всі поступки, але ж і плата за це відповідна: день -140 грн. Зате на 12 год (а то й більше) батьки можуть спокійно залишити дитину на вихователів: привезли на 7.30, забрали – о 20.00. Та саме оце «привезли» і «забрали» стало яблуком розбрату між людьми та Володимиром Сапком, адже «центр відкрили, а про облаштування належного під’їзду власники, напевне, забули», – написала громада в скарзі на ім’я міського голови.

Розмарин Київська 702

Мешканці кажуть, півкілометра тротуарної дороги, що веде до повороту на «Розмарин», перетворились на автотрасу з перегонів добротних іномарок, на яких батьки привозять своїх дітей до дитсадка. Натомість місцевим дітям лячно і на дорогу вийти, та й дорогою те, що зараз є, назвати не можна – ні пішки пройти, ні проїхати.

Розмарин Київська 704

Запланована конструктивна бесіда не складалася, адже обидві сторони відразу перейшли на високі ноти і перетворили зустріч на суцільні взаємні звинувачення та образи.

Розмарин Київська 693

Розмарин Київська 671

Депутат Олег Іваненко намагався уважно вислухати звинувачуючих і звинувачуваного, щоб знайти компромісне рішення для усіх сторін. Пан Іваненко був єдиним представником влади на зустрічі, хоча варто було б запросити на неї й тих чиновників, до компетенції яких належить вирішення цієї ситуації: адже саме незакінчена реконструкція центральної магістралі та відсутність облаштування прилеглої до неї території по суті й стало причиною конфлікту поміж людьми – страждали одні, «віддуватися» доводиться іншим.

Розмарин Київська 699

Власник “Розмарина” розповів, що про категоричну вимогу людей відремонтувати дорогу вперше почув повесні 2014-го, коли про неї розтрубили в усі можливі державні органи – міську раду, урядову гарячу лінію, управління містобудування та архітектури, інспекції ДАБК у Київській області та Україні, КОДА і прокуратуру. «До цього часу проблем у стосунках із жителями вулиці не було, – каже чоловік, – хоча вже понад 10 років – від часу останнього ремонту дороги – вона перебуває у жахливому стані». Тоді її міська влада заасфальтувала, по обидва боки (метрів по 5) залишивши так звану «зелену зону»: з однієї сторони – територія біля будинків та тротуар, з іншої – схил від центральної траси. За ці роки вода, що постійно стікала з основної дороги, поступово зруйнувала покриття, адже на головній дорозі немає централізованого водовідведення дощових вод. Та й самі мешканці поводилися із зеленою зоною по-споживацьки: під час будівельних робіт перетворили її частину на глиняний панцир, а інтенсивний рух автівок доробив темну справу. На сьогодні про асфальтове покриття на дорозі вздовж будинків не нагадує нічого, окрім бокового каменя (і то, де-не-де), що відділяв її від тротуару. Намагаючись хоч як-небудь залатати єдиний під’їзд до свого закладу, Володимир періодично висипав його відсівом, однак це допомагало ненадовго, то ж підприємець вирівняв дорогу щебенем. Та нормального шляху як не було, то й немає – ні пройти тобі на підборах, ні проїхати на велосипеді чи провезти дитячого візочка.

Розмарин Київська 649

Як і в більшості випадків, міськрада на першу скаргу громади відреагувала не відразу. Та все ж її передали до міськрайонної прокуратури (до речі, відповіді звідти люди так і не отримали). Лише після другого колективного листа громаді «відписався» заступник міського голови Григорій Голубовський: «Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Київській, 197 власнику домовладіння не надавалися. Рішення міської ради щодо зміни цільового призначення зазначеної земельної ділянки під заклад дошкільної освіти «Розмарин» також не було». Тож після перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Київській області за таке самоуправство (адже без документу на право виконання будівельних робіт та проектної документації з 2000 по 2010 роки громадянин Сапко виконав реконструкцію будинку) в серпні 2014 року власник «Розмарину» отримав «наганяй» у вигляді припису та притягнення до адміністративної відповідальності.

Наразі, каже Володимир, всі заощадження та ще й кредит витратив на офіційне оформлення свого закладу, тому ні довести до толку дорогу, ні придбати ділянку поруч, де могла б розташуватися стоянка, він не спроможний.

Розмарин Київська 686

Та люди були не вмолимі: дорогу терміново полагодити, стоянку автівок прибрати з-під дворів подалі!

Розмарин Київська 696

Розмарин Київська 691

Та чи погодяться батьки (клієнти “Розмарину”) вести дитину пішки до дитсадка за півкілометра? Це вже проблема Сапків, кричали люди, адже свого часу він не порадився з громадою і попередньо не подумав про автостоянку для своїх клієнтів. Тож жоден із «протестантів» не бажав поступитися заради 60 дітей і дозволити облаштувати гостьовий паркінг біля свого будинку. Виправдання одне: Сапки наживаються, а ми маємо терпіти?

Розмарин Київська 675

Розмарин Київська 682

Розмарин Київська 684

Можливо, дебати тривали б ще довго, однак вони не вирішували проблеми. Тому, щоб залагодити конфлікт, кожна сторона запропонувала свої дії: громада напише листа на ім’я міського голови з проханням заасфальтувати півкілометра дороги, депутат намагатиметься посприяти у виділенні коштів на облаштування проблемної ділянки та готовий сам частково долучитись до фінансування робіт, а Сапко шукатиме варіанти, де можна зробити парковку для автомобілів своїх клієнтів.

Ми живемо у світі, де вижити можна лише при умові дотримання найголовнішого закону сучасності – компромісів. Від того чи знайдуть їх мешканці Київської та родина Сапків, залежить не лише їхній спокій, а й настрої громади в цілому. Однак у цій конфліктній ситуації, прийнявши вольове рішення, останнє слово мала б сказати влада міста.

 • avatar
  Vitaliy Gorodnichiy
  8 років тому

  Цікава ситуація, коли цей “тротуар” в минулому році був більше схожий на болото, через яке не те що б пройти, а й проїхати було неможливо (відповідно рух ТЗ був менший) – проблема тротуару та можливості ходити на підборах нікого не турбувала, а коли власники дитсадка своїми зусиллями та за підтримки батьків вирівняли ґрунт, засипали болото піском та щебенем зробивши цю нікому непотрібну ділянку хоть трішки придатною для пересування, що в свою чергу спонукало водіїв об’їжджати головну дорогу через “тротуар” у випадку “пробок” та і самих жителів прилеглої території не особливо церемонитись зі швидкістю пересування – винні у всьому стали власники дитсадку. Чого і слід було чекати, добра ініціатива завжди знайде “дорожелатєлей”….

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   8 років тому

   це так завжди – коли вулиця Андреева буда у жахливому стані – автівок там було мало і мешканці скаржились на погану дорогу. Коли дорогу підремонтували – автівок стало більше і тепер вони скаржаться на велику кількість авто.

 • avatar
  Denys
  8 років тому

  Нажаль мушу зауважити, що автор статті наводить суперечливі докази. Спочатку вказуючи на елітні авто, що влаштовують перегони, а потім жаліється на жахливе покриття.

  А тепер давайте уважно розглянемо ці твердження. Перегони як мінімум повинні включати 2 автівки. Ширина проізду та покриття абсолютно не дозволяють цього зробити. Друге якщо там автівки паркуються, відповідно водіі спроможні безпечну і без ускладнень проіхати. Тоді чому звичайна людина не може пройти.

  Щось тут не до ладно ?

  Далі автор переходить на ще більші перебільшення. Вражаючи читача жахливим фактом не можливості дітей гуляти в цій зоні. Мовляв там ж тепер елітний трек з перегонів з жахливим покритттям. Але поглянемо на вимоги мешканців. Це не організація майданчика для дітей чи устрій зеленоі ділянки. Вони бажають покращити дорожне покриття.

  Так хто тоді влаштовує елітні перегони ?

  • avatar
   Vitaliy Gorodnichiy
   8 років тому

   Напевно що автор статті наводить докази відштовхуючись від коментарів мешканців…

   • avatar
    Denys
    8 років тому

    Погоджуюсь.

    Як на мене, покриття не таке вже і жахливе старанням власників садочку. І звісно могло б бути кращим. Також паркування авто на сусідніх більш облаштованих ділянках зменшить дратівливість мешканців.

    Хотілось додати, що якщо це була б найбільша проблема нашого міста. Я б був щасливий.

    • avatar
     Vitaliy Gorodnichiy
     8 років тому

     Кращим могло б і бути, але щоб покращити його хоча б до того стану в якому воно зараз дитсадок витратив 28т.грн. і замість подяки мешканців-сусідів отримали скарги у всі інстанції….

     • avatar
      Denys
      8 років тому

      +1 :)))

 • avatar
  Оксана Почерняева
  8 років тому

  Основне правило яке мене вчила мама – не рахувати чужі гроші в чужих кишенях. Звідси всі основні проблеми. Але якщо вже так хочеться порахувати, то давайте. Керівництво садочку разом з батьками вклали 28 тис. грн. в те щоб дорога, яка була розбита задовго до появи садка стала більш-менш. Сусіди не копійки. Що дає садок? Робочі місця людям, податки в місцевий бюджет і придатну для пересування дорогу. Але ж цього замало, мабуть?
  Особисто я запитала сусідів, чи жалієтесь ви на те що батьки дітей швидко
  їздять, і чи вирішить проблеми якщо батьки залишатимуть авто на вул. Шевченка? «Ні!» відповіли мені…Зробіть нам дорогу!»….. Проаналізуємо….Користуються дорогою всі разом, і в сусідських дворах теж є автомобілі (в деяких по два автомобіля на сім’ю) до них теж приїзджають гості, а коли пробки на Київській то і всі транзитні авто можуть проїжджати…Але дорогу зробіть нам ви. У вас же приватний садок, такі гроші!!!!! Бізнесмени.…. Можете платити за дитину, платіть і за дорогу… Знову рахуємо чужі гроші… а закриття садочку мабуть вирішить всі проблеми. Справедливість буде досягнуто. 45 дітей (а не 60!) підуть в державні садки? А є місця? Але, зате всі будуть рівні!!!! Ось такий підтекст я побачила в протестах сусідів. Дуже сумно… Адже я виховую свою дитину так саме як і вчила мене моя мама.

 • avatar
  Оксана Почерняева
  8 років тому

  Основне правило яке мене вчила мама – не рахувати чужі гроші в чужих кишенях. Звідси всі основні проблеми. Але якщо вже так хочеться порахувати, то давайте. Керівництво садочку разом з батьками вклали 28 тис. грн. в те щоб дорога, яка була розбита задовго до появи садка стала більш-менш. Сусіди не копійки. Що дає садок? Робочі місця людям, податки в місцевий бюджет і придатну для пересування дорогу. Але ж цього замало, мабуть?
  Особисто я запитала сусідів, чи жалієтесь ви на те що батьки дітей швидко
  їздять, і чи вирішить проблеми якщо батьки залишатимуть авто на вул. Шевченка? «Ні!» відповіли мені…Зробіть нам дорогу!»….. Проаналізуємо….Користуються дорогою всі разом, і в сусідських дворах теж є автомобілі (в деяких по два автомобіля на сім’ю) до них теж приїзджають гості, а коли пробки на Київській то і всі транзитні авто можуть проїжджати…Але дорогу зробіть нам ви. У вас же приватний садок, такі гроші!!!!! Бізнесмени.…. Можете платити за дитину, платіть і за дорогу… Знову рахуємо чужі гроші… а закриття садочку мабуть вирішить всі проблеми. Справедливість буде досягнуто. 45 дітей (а не 60!) підуть в державні садки? А є місця? Але, зате всі будуть рівні!!!! Ось такий підтекст я побачила в протестах сусідів. Дуже сумно… Адже я виховую свою дитину так саме як і вчила мене моя мама.

 • avatar
  Olga Gergun
  8 років тому

  Доброго усім настрою! Хочеться прокоментувати деякі фрази зі статті.

  “… А тоді жити біля траси в центрі Броварів було зручно і вигідно: дорога транспортом не перевантажена, зупинки поруч, територія біля будинків – понад 10 метрів суцільної зеленої зони. “
  Мій коментар – зі вступу слідує, що жителі “обабіч вулиці Київської” в цілому незадоволені тим, що за останнє десятиліття значно пожвавився рух вулицею. Нагадаємо, що у них самих зараз є у кожного свій транспорт, чого не було “півсотні літ тому”.
  Якщо уважно поглянути на ділянку обабіч вулиці Київської – зеленої зони там немає не лише навпроти проблемного місця. Навпаки, зелені зони є тільки там, де їх активно культивують і за ними доглядають.

  “… який у народі називають «приватним дитсадком» – ні разу не чула, щоб так у народі називали цей дитячий заклад. Називають дитячий садочок “Золотий місточок” або “Розмарин”. Натомість, автор статті хоче наголосити, що заклад ПРИВАТНИЙ, а отже там має крутитися купа ГРОШЕЙ !!! )))

  “… й практично під вікнами приватних будинків залишають свій транспорт, коли ведуть дітей до садочка” – навіть із фото під цими словами автора статті видно, що люди не під вікнами залишають свої авто. А та єдина машина, яка стоїть навпроти – імовірно машина власників цього будинку, вона там стоїть постійно – зранку до вечора.

  “Щоденно дитсадок приймає до 60 дітей віком від 2 до 6 років.” – садочок щоденно ГОТОВИЙ прийняти стільки діток. Та НАСПРАВДІ приходить відстотків 65% (40-45 дітей).

  “Тут ідуть батькам на всі поступки” – не зрозуміло, що саме хотів цим сказати автор статті…. Може він хотів підкреслити наскільки застарілі радянські методи прийому в державні садки з безліччю вимог до батьків, які вже давно повинні були себе віджити. (Все ідеальне повинно бути простим). Моє особисте враження – відповідальності до своєї роботи у кожного з працівників не менше ніж у працівників інших садочків.

  “… привезли на 7.30, забрали – о 20.00. “ – Є МОЖЛИВІСТЬ привозити о 7:30, а забирати о 20:00. Це зовсім не означає, що саме так і роблять всі батьки. Деякі привозять о 9:00, забирають о 18:30.

  “… півкілометра тротуарної дороги, що веде до повороту на «Розмарин», перетворились на автотрасу з перегонів добротних іномарок, на яких батьки привозять своїх дітей до дитсадка.” – Перше, якщо це “тротуарна дорога”, тоді чому самі мешканці “обабіч вулиці Київської” там катаються на своїх автівках? Друге, перегонів батьків, які везуть своїх діток до садочку, жодного разу не бачила. Взагалі, якесь безглузде твердження. Третє, “елітні автівки” – це, взагалі, що таке? Мабуть просто для деяких людей в наш час, якщо в тебе машина не “запорожець”, “москвич”, “таврія” чи “лада” (і подібні) – це “елітна автівка”))) Більшість машин доволі звичайні, просто якісно зроблені і звичайно не наших виробників. Бажаю, щоб всі так жили, і не заздрили один одному.
  Додам іще, що одного разу я таки бачила, як дехто дуже швидко їхав, але це був проїзд транзитом.

  “ … адже саме незакінчена реконструкція центральної магістралі та відсутність облаштування прилеглої до неї території по суті й стало причиною конфлікту поміж людьми – страждали одні, «віддуватися» доводиться іншим.” – Да будет свет! )))

  “…ні пройти тобі на підборах, ні проїхати на велосипеді чи провезти дитячого візочка.” – нормальні люди по наших дорогах на підборах не ходять (але це моя особиста думка)

  “… придбати ділянку поруч, де могла б розташуватися стоянка” можна подумати, якщо там зробити стоянку з асфальтом, “жителі” відразу заспокояться і не будуть хвилюватися, що машини батьків туди-сюди їздять. З цього слідує, що їх хвилює не їзда машин по цій ділянці, а просто неохайний вигляд прилеглої території. Але наскільки я пам’ятаю, вигляд її був жахливий і 5 років тому. Щоправда, зелені дійсно було трішки більше, приблизно на 4-5-кв.м.

  “Та чи погодяться батьки (клієнти “Розмарину”) вести дитину пішки до дитсадка за півкілометра? “ – не впенена, що тає є “півкілометра”. Коли читаєш це слово, здається що це так багато повинно бути… Ми ходимо із садка пішки до зупинки і нічого страшного жодного разу не трапилося. Ще й під дощем одного разу йшли, залишились живими, як не дивно…)

  “…Виправдання одне: Сапки наживаються, а ми маємо терпіти?” – От-от. Ось він голос нутра. Когось просто жаба душить, що люди “гроші заробляють”, а інші, маючи нічим не гірші земельні наділи, не можуть цього організувати. Ось він Менталітет, через які усі проблеми – Мені не треба, щоб у мене було все добре, головне, щоб у сусіда було ще гірше)))) Як нам, українцям не соромно!!! У нас такі проблеми в країні… Родина Сапко змогла організувати чудовий дитячий заклад, наповненний Любов’ю до діток. Про заробляння грошей в таких місцях навіть мови йти не може. За своїм досвідом знаю, якщо в даній сфері не викладатися на повну -матеріально, фізично, емоційно, душевно – нічого не вийде.

  Бажаю усім нам сили і наснаги у ці складні часи. Щоб усі знайшли порозуміння з іншими, а також самі із собою. У теперішньому світі, щоб жити щасливим, треба бути гнучкими і вміти підлаштовуватися під усі зміни, хоча і не всі зміни можуть бути приємними на перший погляд. Давайте перестанемо хотіти усього і відразу. Світ був створений не в один день. Бажаю усім терпіння!

  • avatar
   Denys
   8 років тому

   Підтримую коментар

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   8 років тому

   Прокоментую тільки один момент: “… півкілометра тротуарної дороги, що веде до повороту на «Розмарин», перетворились на автотрасу з перегонів добротних іномарок, на яких батьки привозять своїх дітей до дитсадка.” – це цитата від мешканців, а не думка журналіста, читайте уважно.

   • avatar
    Olga Gergun
    8 років тому

    Так, це думка мешканців. Там так і написано. Коли я посилалася на автора, я писала слово “автор” в своєму коментарі. А це звернення загалом, до мешканців, в першу чергу, які так думають.

 • avatar
  Elena Leleko
  8 років тому

  “Тротуары” по всей Киевской в ужасном состоянии. Во время пробки (и не только) пассажирские автобусы/машины мчатся по ним на всей скорости. Пешеходы не могут там ходить из-за перманентных “болот”, приходится идти по зеленым газонам вдоль трассы. А виноват во всем садик, где в час пик (утром и вечером) паркуется (минут 5 максимум)/проезжает самое большое 2-3 машины и это все занимает несколько метров дороги. Вместо того чтобы сообща решать проблему нашего города жильцы домов по Киевской решили переложить ее на плечи соседей-предпринимателей очевидно таким образом поддерживая родной город и развитие малого бизнеса. К стати на фото на газоне припаркована машина не посетителей садика, а очевидно местных жителей, но их это не беспокоит

 • avatar
  Elena Leleko
  8 років тому

  “Тротуары” по всей Киевской в ужасном состоянии. Во время пробки (и не только) пассажирские автобусы/машины мчатся по ним на всей скорости. Пешеходы не могут там ходить из-за перманентных “болот”, приходится идти по зеленым газонам вдоль трассы. А виноват во всем садик, где в час пик (утром и вечером) паркуется (минут 5 максимум)/проезжает самое большое 2-3 машины и это все занимает несколько метров дороги. Вместо того чтобы сообща решать проблему нашего города жильцы домов по Киевской решили переложить ее на плечи соседей-предпринимателей очевидно таким образом поддерживая родной город и развитие малого бизнеса. К стати на фото на газоне припаркована машина не посетителей садика, а очевидно местных жителей, но их это не беспокоит

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   8 років тому

   только по Киевской не тротуары, у нас езда по тротуарам запрещена и все местные тогда нарушают правила.

 • avatar
  Оксана
  8 років тому

  **Виправдання одне: Сапки наживаються, а ми маємо терпіти?**…..Сапки не наживаються, ми раніше ходили до садочка і з впевненністю скажу, що Сапки працюють і заробляють гроші тяжкою працею. Нажаль *влада, заубдовники* набудувала і перенасичила Бровари так, що далі вже нікуди, броварчанам тісно і в місті, і в садочках, і на парковках, і на дорогах; саме так наживалися . Але нажаль із великими забудовниками всі розмови короткі для громадян, тому давайте всих собак спустимо на *Золотий місточок* і конкретно на Сапків. Проблему потрібно вирішувати конструктивно, зважаючи на інтереси і садочка і батьків, яким нікуди водити своїх дітей, тому, що садочків не вистачає, а ті, які працюють до 18.00, а влітку на канікулах, просто нікому не потрібні!!!!! Сапки ремонтують дорогу (яку здається ще й сусідній магазин псував сильно), батьки стараються не заважати. Нема приводу просто закрити садок, потрібно мешканцям вулиці трохи охолонути і разом шукати вихід із ситуаціїї. Конкретно про свою родину – ми платимо податки із офійних зп. для того, щоб влада будувала садочки, парковки, дороги і.д., в результаті – платили самі за часний садок (іншого виходу немає), платимо за ремонт дороги, лікарям і т. до безкінечності……. можливо тут питання не тільки до Сапків!

 • avatar
  Оксана
  8 років тому

  *Натомість місцевим дітям лячно і на дорогу вийти*….невже три роки (до появи садочка)назад місцеві діти мирно гралися на цій болотяній дорозі????? ні!

 • avatar
  Оксана Почерняева
  8 років тому

  Основна якість журналіста – це неупередженість!
  ….роль журналіста полягає у відкриванні правди, кожен журналіст повинен її прагнути. Але реальність набагато складніша і визначити, як правда виглядає насправді, можна не завжди. І єдине, що в цьому випадку може зробити журналіст який прагне до правди – це познайомити нас із різними позиціями…

  Вибачте, Ющенко Ірина , але цю статтю на мій погляд неупередженною назвати не можна…

 • avatar
  Оксана
  8 років тому

  100% правильно!

 • avatar
  Ira Kurochkina
  8 років тому

  Поддерживаю мнение автора комментария.

 • avatar
  Ira Kurochkina
  8 років тому

  Для поиска совместного решения, которое удовлетворяет все стороны конфликта, необходимо определить истинные интересы сторон. Именно истинные, а не те, которые озвучиваются для публики. Я это к тому, что если истнное желание/интерес одной из сторон, как в классической поговорке “чтобы у соседа корова здохла”, а озвучивается при этом недовольство состоянием дороги (с претензией к соседям), про удовлетворяющее обе стороны решение говорить сложно. Ибо даже идеальная дорога и удаленный паркинг не порадуют пока “корова” жива и здорова. Здоровья и долгих лет Вам!

 • avatar
  Guest
  8 років тому

  Вот соседские автомобили, почему никто не возмущается против них?!

  • avatar
   Влад Трейтьяк
   8 років тому

   Олечка! А твои родители льют гадость на соседей из-за полведра помоев для ваших собак, которые твоя мама приносит из садика, работая там неофициально трудоустроенной поваром.

  • avatar
   Ирина Сашкина
   8 років тому

   А кто должен возмущаться, я сама на себя. Я ставлю под своим двором.

 • avatar
  Ольга Русина
  8 років тому

  Вот соседские автомобили, против них нет возмущений?!

 • avatar
  Наталия Куликова
  8 років тому

  Уважаемые клиенты садика! Паркуйтесь в проулке, непосредственно под № 197 по ул.Киевская!

 • avatar
  Anonim *****
  8 років тому

  “правильно”

 • avatar
  Наталия Куликова
  8 років тому

  Какая популярность у статьи! 23 коммента и все от клиентов садика и некоторых сотрудников-соседей! Молодцы!

  Во-первых, никто не против садика, а против хамского поведения родителей, приезжающих в садик, паркующихся где попало, выбрасывающих мусор возле машин, перегораживающих выезд и выход из собственных дворов. Нам, жителям этого участка Киевской и просто прохожим, надоело прыгать как зайцы врассыпную с тротуара, что бы пропустить господ максимально приблизиться к садику. В слякоть нас, прохожих, обливают грязью, в сухую погоду обдают столбом пыли, да мы боимся за своих детей. Вы же переживаете за своих детей, а кто пожалеет наших, кто пожалеет обычных детей, которые идут каждый день в школу пешком. Или им не повезло с родителями? Где гулять с детками, когда ближайшая зона отдыха – это парк Шевченко?

  Да, Сапко “сделали” за СЧЕТ КЛИЕНТОВ “дорогу” (хотя нам все равно за чей счет). Бросил крупнофракционный щебень и отсев. Теперь все пешеходы на 200 метров становятся йогами. Попробуй походить по крупному щебню? А еще летом до остановки доходишь с грязными ногами и обувью.

  Во-вторых, никто не считает чужие деньги. Нам абсолютно все равно, сколько зарабатывают Сапки и их клиенты. Но если ты делаешь бизнес, будь добр считаться с людьми, которые живут рядом, ходят по тротуарам (это все таки пешеходная зона) и обустрой все достойно.

  В третьих, как было написано в постах выше, граждане Сапко обыкновенные бизнесмены. И садик – это такое же учреждение по предоставлению услуг населению, как и парикмахерские, стоматкабинеты, косметологические, кабинеты, химчистки и прачечные. Не выложишься – клиент не пойдет. И если они такие благодетели, пусть предоставят хотя бы два-три места бесплатно для деток из зоны АТО, а не их возьмут и в муниципальных садиках будет по 60 детей в группах.

  В четвертых, если мы стремимся в Европу, мы декларируем свои доходы до копейки и трудоустраиваем сотрудников, а не набираем дешевую рабсилу. Платите, господа Сапки военный налог за своих людей!

  В пятых, мы, как все терпеливые украинцы, долго терпели этот беспредел. До расширения групп в садике до 60 человек, поток машин был меньше и можно было еще терпеть, но терпение лопнуло больше года назад, а бороться мы стали еще позже (а надо было раньше). Только представить 50 машин утром и 50 машин вечером. Пусть даже это все в течение часа.

  В шестых, мы тут живем, убираем близлежащую территорию от мусора, листьев и снега. Поэтому где хотим, там и ставим свои автомобили. Это нам законом позволено. А клиентов и Сапко приглашаем на уборку листьев и снега в сезон. В прошлом снежном марте он тоже не позаботился о своих клиентах и не почистил снег. Соседи своими силами за деньги без его участия прочистили.

  В седьмых, если деятельности Сапко способствует мер, то пусть поможет в развитии – это же дешевле, чем строить новый садик. Сделать какой-то там асфальт всего лишь!

  Да, тротуар старенький, но такого срача еще не было. И так как савдик планирует расширятся, то будет скоро еще хуже. Раньше машины заезжали только со стороны пирамиды, а когда раскатали до глубоких ям, что на пузо низкие машины садились, стали заезжать со стороны улицы Гальбича! Там скоро будет такой же ужас!

  А для того, что бы проверить, кто раскатывает дорогу, пусть клиенты заезжают в проулок и паркуются непосредственно возле садика, так как в проулке у жителей нет машин. А ведь новые клиенты не знают, что творилось в проулке, а жители и старые клиенты уже забыли, как робко прижимаясь к заборчику искали в болотце сухую кочку, что бы дойти до садика или собственного дома.

  Для дамы, которая написала, что ненормальные люди, которые ходят на каблука, пишу отдельный абзац. Мы не бомжи и тоже работаем на нормальных работах, носим нормальную недешевую обувь. И если приходится ездить на работу общественным транспортом, то к остановке надо идти в калошах? С детьми мы на каблуках не гуляем.

  Да, напоследок, философия у клиентов садика не удивительная на сегодняшний : “Я заплатил и теперь могу делать, что хочу”. Такая же философия у пассажиров общественного транспорта, не уступить место старикам, беременным и больным, я ж заплатил! Уважаемые, будьте вы людьми и попытайтесь понять нас и наших деток.

  • avatar
   Оксана Почерняева
   8 років тому

   Уважаемая Наталия, положа руку на сердце, Вы действительно бастуете против “хамского поведения родителей, приезжающих в садик, паркующихся где попало, выбрасывающих мусор возле машин, перегораживающих выезд и выход из собственных дворов”? Вот если по честному, понимая, все последствия? (не угрозы :) я просто верю в круговорот вещей в природе) Что таки все клиенты регулярно гадят как свиньи и обдают грязью и пылью? Вот я наблюдаю ежедневно воспитанных и интеллигентных людей… Просто парадокс. Давайте отбросим все эмоции, и будем честными в первую очередь. Тогда можно будет найти компромисс. Но конечно, если мы все изначально хамы и свиньи, то тогда конечно сложнее… Все таки вопрос: Если клиенты садика не будут ездить, то это решит проблемы или таки новая асфальтированная дорога нужна?

 • avatar
  Iuliia Peniiainen
  8 років тому

  Желание пересчитать чужие деньги маячит красной нитью во всех постах…
  Опыт посещения коммунального садика у меня имеется, выбор был сделан не в его пользу. Даже за заманчивые всего лишь150грн в месяц за “обхаживание” моего ребенка. Не уверена, стоит ли обьяснять почему.
  Дорога разбита там давным-давно, как и в других, похожих по обустройству территориях Броваров. Приложили к этому руку и жители, и “левые” машины регулярно обьезжающие пробки – никто же на вертолетах ко дворам не подлетает.
  Со своей стороны, уверяю Вас, что мы по этой дороге никогда не проносимся на скорости, не сорим, не шумим, паркуемся на противоположной стороне от дворов в общественной зоне и на частную собственность не посягаем. За “левые” машины поручиться не можем.

 • avatar
  Irina Maslyukova
  8 років тому

  Нам не треба покращувати проїзд, нам треба покращити прохід для пересічних пішоходів (він в нас був нормальній, не ідеальний, але нормальний до того часу, поки його не розбили такою кількістю автомобілів). А господарі садочка покращили проїзд для автомобілів клієнтів (вони переважно давали гроші, а у господарі вистачило совісті їх на це просити). Кинули щебінь, по якому неможливо ходити. Я запрошую Вас на пішохідну прогулянку з дитячим візком або веліком по такій покрщеній дорозі. Ми вже бачимо, як автомобілі висаджують жіночок на підборах біля самого провулку, де немає щебня, бо на підборах від такого “покращення” можна ноги зламати.

 • avatar
  Irina Maslyukova
  8 років тому

  У мешканців вулиці навіть на меті такого лозунгу не було. Вже так дописувачі перекрутили. Нехай люди працюють і заробляють. З таким самим успіхом ми могли б жалітися на готель “Піраміда” (вони ж теж заробляють). А Сапки послуги тут надають давно, але терпіння квірвалося лише тоді, коли садочок перейшов працювати на повну силу і обслуговує 60 дітей. Ні Сапко, ні клієнти не хочуть визнавати очевидне, що вони добили тротуар і методично, день-у-день добивають останній зелений оазис. Заважає тільки інтенсивний автомобільний рух, не більше. Нам садочок дійсно не заважає, як сам заклад, але дивлячись у майбутнє, розуміємо, що скоро втопимося в болоті в слякітні дні, а їх на рік переважна більшість. Тим паче, що є інформація, що садочок має на меті розширення, а це близько 100 дітей. Перемовини господаря з власниками земельної ділянки поки що зайшли через гроші в глухий кут, та ця проблема може вирішится в будь-який час (чи гроші знайдуться, чи власники землі зменшать свої вимоги). Вибачте, але для приватного сектора це вже занадто. Ми просили господаря, щоб люди полишали свої автомобілі і 100 метрів йшли пішки, але це видно для них занадто складно.

 • avatar
  Оксана Почерняева
  8 років тому

  Я просто хочу понять причины. Проблема в садике в принципе, или в ужасно невоспитанных клиентах, либо же таки в дороге…?Так вот если в садике, то с этим ничего нельзя будет поделать…. за дорогой захочется шлагбаум, потом что-бы вечно снующие людишки со своими детьми не раздражали и тд. Проблемы в клиентах я даже сейчас не вижу…думаю, что если и был какой-то залетный обдающий пылью, то один раз и то не наш. А уж мусор и бычки регулярно с окон, из области фантастики… А с дорогой и зеленой зоной, то это таки решаемо, но только нужно признать, что проблема это общая….и положа руку на сердце дорога таки была убитая и до садика…..Это если по честному…. я застала Венецию этой весной, огромные лужи из которых торчат толи проволки толи арматурины….а вместо зеленной зоны действительно месиво из грязи…Я не спец, но мне кажется даже то покрытие которое есть сейчас значительно улучшит ситуацию по осени….

  • avatar
   Irina Maslyukova
   8 років тому

   Я выше изложила причины наших претензий. Дело только в тротуаре и зеленой зоне. Скажите, почему тротуар должны восстанавливать теперь жители этого участка улицы, если у многих нет собственных автомобилей? Или они ногами сорвали покрытие и раскатали колии в траве. Я найду фото улицы, до того, как здесь увеличился из-за садика поток машин и Вы увидите, как было раньше. А еще, уважающие себя и своих клиентов бизнесмены, взять ту же Пирамиду или велоцентр сделали нормальный подъезд. Нет денег у хозяина, не надо тогда обгаживать соседей, а лучше бы объединился с нами и пытался добиться улучшения условий за счет города. Мы имеем на это право, как любая другая улица в этом городе.