• Сьогодні: Четвер, 21 Жовтня, 2021

200 будинків кооперативу «Яблуневий сад» відімкнуть від електрики під Новий рік. ОНОВЛЕНО

Грудень19/ 2016
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Садиби кооперативу «Яблуневий сад» – 200 сімей у районі вулиць Козацької, Павла Чубинського, Підлісної та Дмитра Русановича – відключать від світла із 31 грудня. Офіційна підстава – закінчення терміну дії договору на електропостачання. Однак, у кооперативі стверджують: енергетики навмисне висувають вимоги, які неможливо виконати. Це – корупційна схема, завдяки якій продають електропостачання «потрібним» підприємствам за тіньові кошти. У Броварському районному підрозділі «Київобленерго» звинувачення заперечують. Тим часом, учасники кооперативу готують пікет головного офісу контори в Києві.

Як зазначено в прес-релізі від «Яблуневого саду», ще з 2004 року понад 200 індивідуальних забудовників у IV житловому районі Броварів майже 10 років будували свої будинки без електроенергії. У 2010 році вони об’єдналися в кооператив, і за 2 роки побудували мережі для електрифікації своїх помешкань. У це діло вклали понад 5 млн грн власних коштів. Окрім того, міська влада побудувала розподільчу підстанцію та проклала кілометри кабелів до неї, витративши на це понад 7 млн грн.

У 2013 році, – розповідають у «Яблуневому саду», – побудовані мережі не вдавалось підключити, бо ПАТ «Київобленерго» через корупційні схеми передавав іншим організаціям спеціальні комірки для підключення електрики. В кооперативі запевняють, що на підстанціях є вільні потужності, а комірки для приєднання розпродаються за тіньові кошти, створюючи фіктивні проблеми з неможливістю підключення. Окрім того, в «Яблуневому саду» стверджують, що побудовані мережі монополіст «Київобленерго» хоче забрати до своєї власності, виплативши за це символічні кошти.

Цієї середи, 21 грудня, учасники кооперативу планують пікетувати головний офіс «Київобленерго». Адреса проведення: м. Київ, вул. Стеценка, 1-А. Початок – о 14:30. Як зазначив член правління «Яблуневого саду» Віктор Збанко, вимог усього три: відкликати лист про припинення енергопостачання, дати кооперативу додатковий час і підключити «Яблуневий сад» до постійної мережі.

У Броварському районному підрозділі «Київобленерго» підтверджують, що 31 грудня мають намір відімкнути від електрики кооператив. Офіційна причина – терміну дії договору закінчився. Керівник підрозділу Юрій Слива зазначає, що «Яблуневий сад» не виконав покладені на них технічні умови. Утім, які саме, уточнювати не береться. Лише вказує, що підстави для відключення є, вони прописані в укладеному договорі. Звинувачення від кооперативу очільник відомства відкидає.

Нагадаємо, у 2013 році учасники кооперативу через це питання оголосили безстрокове пікетування Броварської міської ради. Як зазначають свідки, того ж дня представники влади міста спільно з активістами поїхали вирішувати проблему до «Київобленерго». Однак, тоді зустріч із керівниками енергокомпанії так і не відбулася.

UPD. Представники «Яблуневого саду» повідомили про досягнення проміжної домовленості із «Київобленерго». Як повідомляють, представники кооперативу, допоміг у цьому депутатський запит Павла Різаненка.  Наразі договір пролонгували до 1 березня. У зв’язку із цим учасники кооперативу не проводитимуть пікетування 21 грудня.