• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

AIN.UA: Провайдера, який відключив “Беркуту” Інтернет, змусили відновити безкоштовну послугу

Грудень17/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Бровис 3Минулого тижня Інтернет-видання AIN.UA повідомляло про те, що броварський провайдер «Бровіс» відключив інтернет місцевому відділенню «Беркута» за побиття мітингувальників. Вчора ввечері журналістам видання вдалося зв’язатися з технічним директором провайдера Олександром Грищуком , який погодився більш детально розповісти про виниклу ситуацію.

Як з’ясувалося, провайдер надає послуги доступу до інтернет для державних організацій і структур міста абсолютно безкоштовно на громадських засадах. Після відключення відділення «Беркута» від інтернету на адресу організації почали надходити дзвінки від різних силових структур і державних органів з вимогами повернути все назад.

«Ми надавали їм послуги абсолютно безкоштовно більше трьох років , допомагали на громадських засадах , безкоштовно модернізували і ремонтували комп’ютери, переустановлювали Windows і так далі. Загалом у нас були нормальні сусідські відносини», – розповідає Олександр Грищук.

«Ми відключили їх у суботу, відразу як дізналися про розгін Майдану. Ми очікували від них простих слів: «Ми не брали в цьому участі і засуджуємо подібне застосування сили». І не обов’язково на офіційному папері . Ми вважали, що наша багаторічна позитивна історія відносин дає нам право очікувати людську реакцію з боку «Беркута». Ми ж розуміємо, що вони люди підневільні і для нас було б достатньо навіть якийсь неофіційною, чисто громадянської/сусідської/людяною реакції», – продовжує Грищук.

«На жаль, через тиждень після «переконливих умовлянь» з боку інших владних структур та органів і«керуючись життєвою необхідністю доступу до інтернету для звіту бухгалтерії «Беркута», ми були змушені відновити надання послуг».

«В результаті нас «нагнули» двічі. У нашій роботі ми з самого початку декларували активну громадянську позицію і надаємо послуги для державних структур та організацій міста послуги абсолютно безкоштовно. І коли ми вирішуємо більше не надавати послуги «Беркуту» (ми їм нічим не зобов’язані), то нас «переконують» і «мотивують» не робити цього. Виходить, що в нашій державі ми не можемо вільно розпоряджатися навіть власної благодійністю» , – зазначає технічний директор провайдера.

«Зараз ми направили їм офіційний лист, що благодійна програма допомоги завершується 31 грудня 2013 року. Ця ситуація переконала нас, що ми все робимо правильно. Приємно також і те, що всі місцеві провайдери нашого міста (виключаючи монстрів на кшталт Укртелекому або Київстару) нас підтримали» , – резюмує Грищук.

Джерело: AIN.UA