Карта_оснНещодавно Броварська міська рада оприлюднила перелік найпростіших укриттів, а згодом «розсекретила» розташування й інших споруд цивільного захисту у Броварах. Широкий розголос проблеми порятунку мирного населення в містах під час війни, а також досвід інших населених пунктів надихнули добровольців полегшити доступ до цієї інформації землякам. Молоді люди створили інтерактивну мапу, на яку нанесли розташування всіх відомих укриттів і сховищ у Броварах. На карті можна переглянути не лише адреси, а також тип кожної споруди цивільного захисту, її площу, а де-не-де і фото чи відео сховку. Водночас, частина даних про сховища та укриття наразі не відома, як от, наприклад, готовність конкретних споруд і приміщень. Наразі активісти продовжують збирати інформацію та додавати її до карти. Окрім того, вони закликають долучатися до спільної роботи всіх броварців.

Пряме посилання на карту - ТУТ. Також переглянути її можна нижче.

Відтепер читачі «Маєш право знати» зможуть бачити інтерактивну мапу бомбосховищ Броварів на головній сторінці сайту. Над колонкою блогів розміщене клікабельне зображення, за яким можна перейти безпосередньо до карти.

головна_1 - Копія

Ідея створити таку карту висіла у повітрі. І от 13 березня активіст Денис Манжос першим оприлюднив своє незавершене творіння у групі «Бровари» на Фейсбуку. Він закликав допомогти доробити карту, після чого протягом більш як тижня її допрацьовували спільними зусиллями з командою “МПЗ”. Однак, як ми вже згадали, інформація досі неповна. Кожен може допомогти проекту: для цього потрібно написати свої зауваги та доповнення Денису у приватні повідомлення Фейсбуку або Google+.

Пояснення до карти

Як відомо, згідно із законодавством про цивільний захист бомбосховища поділяються на декілька типів. У Броварах існують найпростіші укриття, сховища та протирадіаційні укриття. Розташування найпростіших укриттів у підвалах житлових багатоквартирних будинків на карті позначено «червоними краплями». Окремими позначками визначено розташування найпростіших укриттів у школах і ПТУ, у дитячих садочках, на підприємствах міста, а також у автомобільних паркінгах. Свою мітку у вигляді помаранчевого будинку з прапором мають найпростіші укриття в держустановах, будівлях влади та органів місцевого самоврядування, а також у комунальних підприємствах.

Карта_1

Під час з’ясування розташування найпростіших укриттів із нанесенням деяких позначок виникли труднощі. Пов’язані вони зазвичай із відсутністю вказаних адрес на картах або із суперечливими даними в різних джерелах. Такі непідтверджені об’єкти на мапі мають мітки синього кольору. На момент публікації їх нарахували всього близько десятка. Розробники карти просять броварців допомогти з уточненням таких адрес.

Сховища та протирадіаційні укриття позначені світло-помаранчевими квадратами з ніжками, у яких розміщені будинки. У більшості випадків достеменно не з’ясовано, за якою саме адресою можна знайти сховище, а за якою – протирадіаційне укриття. У цьому разі в описі тип сховку позначений як «захисна споруда цивільного захисту». Зауважимо також, що за деякими позначками можуть бути по декілька бомбосховищ.

Умовні позначення

червона_кр  - найпростіше укриття (підвал) у багатоквартирному житловому будинку
синя_кр  - найпростіше укриття (підвал) у багатоквартирному житловому будинку з неточними даними
установа  - найпростіше укриття в державній установі, будівлі органу влади або місцевого самоврядування, комунальному підприємстві
підприємство  - найпростіше укриття на підприємстві
супермаркет  - найпростіше укриття в торговельному центрі
паркінг  - найпростіше укриття - паркінг
школа  - найпростіше укриття в школі або ПТУ
садочок  - найпростіше укриття в дошкільному навчальному закладі
синій_круг  - найпростіше укриття в навчальному закладі з неточними даними
бомбосховище  - сховища та протирадіаційні укриття

Зараз в описі до кожного сховку можна знайти переважно інформацію про тип бомбосховища та про площу найпростішого укриття. Розробники мапи планують, щоб про об’єкти також була прописана й інша інформація, зокрема про готовність. Наразі цих даних обмаль.

Карти_2

Втім, є й позитивні моменти. До описів можна додавати фото та навіть відео споруд цивільного захисту, а також входів до них. На деяких позначках такі мультимедійні файли вже можуть порадувати око користувачів інтернету. Розробники очікують на фото та відео сховків від броварців.

Карти_3

Команда «Маєш право знати» дякує усім, хто взяв участь у створенні карти. Ми закликаємо броварців долучатися надалі до суспільно важливих проектів, які можуть врятувати життя людей від війни та інших небезпек.