
«Народний контроль» з'ясував, хто і як охороняє громадський порядок у Броварах
У Броварах зареєстровані та діють чотири громадські формування з охорони громадського порядку. Вони виїздять на виклики по 102 та патрулюють Торгмаш, Масив і Старе місто. Відповідно до законодавства, такі формування мають право діяти лише спільно із міліцією. Але налагодити співпрацю між громадськістю та владою вдалося лише після зміни керівництва міськвідділку в минулому році. Про це розповідають у “Броварському народному контролі”.
Як з’ясували активісти, на сьогоднішній день у Броварах задіяні чотири громадські формування з охорони громадського порядку: «Руєвит», «Правопрядок», «Альфа-безпека» та «Галід». При цьому, останні дві працюють на основі приватних охоронних структур. Деякі представники громадських формувань у нашому місті є членами Громадської ради, що створена при міліції. Тому вони самі зацікавлені в позитивних змінах роботи правоохоронців і підтримці громадського порядку на території Броварів та Броварського району, - кажуть активісти.
Водночас у “Народному контролі” зазначають: законодавство України не передбачає діяльності громадських формувань у місті замість міліції, а тільки разом із нею - за умови чіткого контролю з боку правоохоронців.
Організація роботи відбувається теж під наглядом міліції. Чергування громадські формування здійснюють згідно з графіком, який складають правоохоронці.
Представники формувань патрулюють території та виїздять на виклики міліції. “Від звичайних громадян до чергового міліції поступає виклик з питання порушення правопорядку чи злочин у місті, після чого, в залежності від ступеню тяжкості правопорушення, він зв’язується із черговим громадського формування згідно вищенаведеного графіку із указанням адреси та причини виклику. Далі є два варіанти виїзду на виклик. Якщо у громадського формування є власні машини, то його представники разом з міліцією, виїзджають на місце правопорушення. Якщо ж у міліції є вільні автопатрулі, то вони на своїх машинах, разом з представниками громадських формувань, які не мають власних машин, виїзджають на місце порушення правопорядку,” - розповідають у “Народному контролі”.
Як зазначають у “Народному контролі”, патрулювання відбувається на Торгмаші, Масиві та Старому місті, які, у свою чергу, діляться на мікрорайони. Де саме відбудеться патрулювання визначають відповідно до статистики правопорушень. При цьому, в разі необхідності, патрульна машина може покинути свою територію та виїхати на місце, де підтримка необхідніша.
Зі слів активістів, не всі громадські формування долучаються до піших патрулювань парків і скверів на наявність і попередження пияцтва. Вони пригадують, що у антиалкогольному рейді, який відбувся в парку “Перемога” нещодавно, взяли участь лише два представники ГФ «Правопорядок».
Водночас, у “Народному контролі” вказують, що бланки протоколів про адміністративні правопорушення вже з’явилися у міському відділку міліції. Нагадаємо, що близько тижня тому Микола Клименко розповів активістам про відсутність бланків, що стало однією із причин ускладнення роботи міліції.