
Аматорський біговий клуб у Броварах: недільні пробіжки та марафони - ФОТО
Сторінка у Фейсбуці “Бег в Броварах”. Пишуть про себе: “Аматорський біговий клуб. Кожної неділі о 8:00 збір біля “Купави”. Фітнес-розминка, легкий біг на стадіоні, кроси лісом 5-10-15-20 км”. Хто ховається за дотепними щотижневими оголошеннями про пробіжки? Кому не ліньки вставати у неділю о 7-й ранку? Хто ці щасливі від фізичних навантажень люди на фотографіях у Фейсбуці? Журналісти “Маєш право знати” вирушили на чергову пробіжку клубу, познайомилися з прихильниками бігу та поспілкувалися з організатором спільноти Максимом Польщею.
Недільного ранку о 8:00 чекаємо біля “Купави”. Поступово сходяться люди. Сьогодні розминку проводить Олександр Голубков, тренер зі спортклубу “Вітязь” та “Фітнес центр Термінал”. Після розминки Олександр не біжить з усіма, а вирушає на роботу до “Вітязя”.
[caption id=”attachment_60080” align=”aligncenter” width=”600”] Олександр Голубков: “Біг - це основа здоров’я. Я дуже тішуся, що люди виявляють такий потяг до спорту”[/caption]
[caption id=”attachment_60138” align=”aligncenter” width=”371”] Інколи розминки проводить Яна Сидоренко, семиразова чемпіонка України з кіокушинкай[/caption]
Розминка триває 15-20 хвилин, потім люди діляться на групи в залежності від дистанції: новачки та переважно дівчата біжать 5 км, хлопці та деякі дівчата - 10 км, а підготовлені марафонці обирають 15-20 і більше кілометрів. Для початку радять пробігти з кілометр та спостерігати за своїм самопочуттям. Більш досвідчені носять пульсометри - під час пробіжки треба слідкувати за пульсом. Але, кажуть, загалом усі справляються із навантаженням.
[caption id=”attachment_60083” align=”aligncenter” width=”600”] Роман: Бігаю вже два роки, до цього взагалі не займався спортом, навіть кросівок не було. А потім вийшов в парк у Броварах і побіг. Зараз бігаю і влітку, і взимку.[/caption]
[caption id=”attachment_60085” align=”aligncenter” width=”600”] Ольга: Я спортсменка в минулому, займалася лижними гонками. Тут бігаю вже 2 місяці, моя дистанція - 8 км[/caption]
[caption id=”attachment_60114” align=”aligncenter” width=”600”] Людмила: Як погано на душі, як потрібно зняти стрес - перше, що допомагає, це біг. Побігала, проблеми не вирішилися, але на душі одразу легше, і ніякої депресії. Я на пенсії вже 13 років, але бігаю завжди. У себе на Геологорозвідці бігаю до Білої дубрави 1 км, а по неділях сюди приходжу: вже 3-й раз. Одразу думала, не потягну, а пробігла 5 км, ще й пішки 6 км пройшла від домівки та назад. А ще я танцюю, зараз у групі вчимо танго[/caption]
Від “Купави” бігуни вирушають до лісу. Там діляться на три групи і біжать різними маршрутами. В залежності від дистанції пробіжка займає від години до трьох. Після пробіжки проходить заминка (завершальні спортивні вправи), як правило її проводить тренер Павло Хлистов зі спорт-хабу Bright.
А ми спілкуємося з людиною, яка створила клуб для любителів бігу у Броварах, такий собі майданчик для взаємодії з однодумцями. Максим Польща, айтішник з Кременчука, який прожив півжиття в Києві, а останніми роками переїхав до передмістя. Максим подорожує світом, веде активний спосіб життя, сплавляється на байдарках, ходить в гори, бере участь у бігових марафонах. Професія дозволяє фрілансити, залишається час на життя та на різноманітні активності. Деякий час тому Максим захопився бігом, спочатку бігав сам, потім створив аматорський біговий клуб у Броварах. Тепер у планах - проведення спортивно-розважального марафону у Броварах.
[caption id=”attachment_60103” align=”aligncenter” width=”600”] Максим Польща[/caption]
- Максим, розкажи, з чого все починалося?
- У нас є компанія, бігунів-аматорів. Ми бігаємо марафони та напівмарафони, раніше тренувалися на стадіоні та бігали містом, але це було не зовсім комфортно, тому ми перенесли пробіжки до лісу. Там чудово: простір, повітря, можна бігти будь-який кілометраж, хоч 5, хоч 30 км. Це було минулої осені. І так ми відбігали осінь, зиму та весну. А потім подумали, що було б непогано розширити коло однодумців і створили сторінку у Фейсбуці “Біг у Броварах”, де почали запрошувати людей до себе.
- І як відбуваються ваші пробіжки?
- Ми збираємося кожної неділі біля басейну Купава. Раніше збиралися на 9:30, але влітку було дуже спекотно, тому збір перенесли на 8:00. Як похолодає, мабуть, знову повернемося до 9:30. Бігаємо ми цілий рік, і взимку також. У нас є два фітнес-тренери: Саша Голубков та Яна Сидоренко. Вони проводять невеличкі фітнес-розминки, хвилин на 15-20. До нас і з Купави виходять на зарядку (сміється). Ми з ними товаришуємо, і з Сергієм Бреусом в добрих відносинах, іноді вони нас до себе пускають, до спортивної зали, якщо, наприклад, дощить. Після розминки біжимо кожна група свою дистанцію: 5, 10, 15, 20, 25 чи 30 кілометрів. Після пробіжки - в нас заминка, її проводить Паша Хлистов в спорт-хабі Bright, використовуємо петлі TRX. В залежності від того, якої довжини дистанція, пробіжка займає годину-дві-три. На заминку в нас формується звичайно дві групи: ті, що біжать 5 та 10 км, і ті, що біжать 15 та 20 км. Все проводиться безкоштовно: і розминки, і тренування, і заминка. Ми ні з кого не беремо гроші і нікому не платимо, все це - просто ініціатива людей, які об’єдналися навколо спорту.
- Багато людей приходить бігати? Хто це: спортсмени чи аматори? Чи можна приєднатися до вас будь-кому?
- На перше заняття до нас прийшло 12-13 чоловік. Найбільше було 30. А зазвичай - це 20-25, це і хлопці, і дівчата, різного віку: є в нас жінка, якій за 60, є дівчата, яким років 15. Всі аматори, професіоналів немає. Мотивація і рівень підготовки - різні. Наприклад, два місяці до нас ходить хлопець, новачок, спочатку були сумніви, що він “п’ятірочку” пробіжить, а зараз вже “десятку” бігає. А хтось бігає марафони. Я сам почав бігати вже в зрілому віці, десь років 5 тому, а вже в 2012-му пробіг перший марафон в Парижі. Але, окрім недільної пробіжки, я ще кожен день ходжу на стадіон, займаюся. Є в нас в групі один тріатлоніст, є хлопці, що займаються кросфітом, є велосипедисти. А я велосипед боюсь навіть купувати, боюся “залипнути” (посміхається).
- Біг - це єдина твоя активність? Як ставиться до захоплення родина, вони також бігають?
- Жінка займається фітнесом, інколи до нас теж приходить побігати. В мене троє дітей, бігають з нами: сину 13 років, він вже 5 км долає, дочки - по кілометру. Я багато мандрую світом, ходжу в гори, був на Ай-Петрі, на Говерлі. З товаришами ми сплавляємося на байдарках: був я на Камчатці, на Кольському півострові, на Валдаї. Два рази на рік їздимо на марафони: в цьому році були в Кракові, тепер їдемо в Порту. І в Києві бігаємо, звичайно.
А ще наша компанія бігунів допомагає одному українському фонду “Даун синдром”. Коли ми беремо участь у забігах, ставимо свою палатку, робимо фандрайзінг, збираємо кошти на благодійність. У мого друга дитина народилася з синдромом, спочатку всі були в шоці, а потім виявилося, що це не так страшно, зараз хлопчику 4 роки, ходить до садочку, все нормально. За кордоном такі люди успішно соціалізовані, вони працюють, а у нас їх навіть на вулиці не побачиш. Фонд відслідковує народження дітей із синдромом, бо позиція деяких наших медустанов - наполягати, аби батьки відмовилися від такої дитини. Працівники фонду працюють з мамами, заспокоюють, пояснюють, переконують залишити дітей.
- Ти організовуєш ще якісь заходи, окрім недільних пробіжок?
- Є ідея провести у Броварах такий собі біговий фановий захід, як, наприклад, Kiev Colour Run, де сухими фарбами кидаються. Тобто це навіть не спортивний захід більше, а just for fun. Я спілкуюся з організаторами київських марафонів, концепція вже вимальовується. Плануємо провести там же, де і звичайно бігаємо, в лісництві, наступної весни.
Відео з Kiev Colour Run 2015:
Думав я також зробити нашу активність family friendly та організувати на стадіоні спортивні заняття для дітей з тренером, поки їхні батьки на пробіжці, але це поки що на рівні планів.
- Для чого ти це робиш?
- Мені просто цікаво. У нас весело, приходьте :)
Фото - Світлана Яцив