• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Суспільно відповідальний біг за зачиненими воротами

Серпень07/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Біг для здоров'яДля того, щоб постійно моніторити, чи бува хтось не обгородив знову парканом ділянку у парку “Перемога”, ми з колегами почали регулярно бігати на стадіоні “Спартак”, у такий спосіб поєднавши приємне з корисним. Щоразу, йдучи на чи з пробіжки, ми стежимо, щоб земля улюбленого міського парку лишалась недоторканною для тих, хто чомусь вирішив, що ласий шматок зеленої зони з кількома десятками дерев не є парком, а тому його можна спершу безпідставно орендувати, а потім й привласнити.

Та поступово громадський моніторинг переріс у корисну для здоров’я звичку, адже біг є природнім та комплексним навантаженням на людський організм. Приємно, що користь пробіжок усвідомлює чимало броварчан, адже на гумових доріжках “Спартака” у вечірню пору бігає чимало людей різного віку та тілобудови. Дехто намотує кола зі швидкістю торпеди, вочевидь, готуючись до якогось марафону, чим надихає тих, хто біжить підтюпцем, до нарощування швидкості. Дехто бігає у компанії друзів, обмінюючись новинами під час ритмічного руху по колу. Хтось, відокремившись від зовнішнього світу навушниками, долає кілометри на самоті.

stadium

Окрім 400-метрових гумових кіл усіх цих сміливців єднає ще одна річ: усі вони по завершенні своєї корисної для здоров’я справи мають… лізти через паркан. Долати таку “перешкоду” любителям спорту доводиться через те, що о 21:00 вхід на стадіон “Спартак” закривається – разом з усіма, хто на ньому бігає чи… сидить. Тобто заходять люди на стадіон вільно, через відчинені ворота, а виходити змушені або через, або крізь паркан (через цю “необхідність” прути огорожі регулярно розгинають, щоб можна було між ними пролізти).

З одного боку я розумію, навіщо це робиться: щоб на лавочках стадіону не збирались п’яні компанії та не нищили майно спорткомплексу. Але з іншого боку – ці компанії там усе одно сидять. І під час пробіжок, і після, і, мабуть, до ранку. Людей, які вирішили відпочити ввечері на стадіоні, уже багато років ніщо не зупиняє: ні залатані дірки у паркані, ні додаткові огорожі над воротами, через які всі перелазять. Поламані лавочки, купи пляшок – незмінний атрибут ранку на стадіоні, на жаль.

Та виходить, що від боротьби з тими, хто веде вкрай нездоровий спосіб життя, потерпають насамперед ті, хто дбає про своє здоров’я. Вільно зайшовши на стадіон, після занять спортом вони мусять, немов дрібні злодюжки, перелізати через паркан, щоб піти додому. То чи не краще було б не зачиняти ворота, які все одно нікого не спиняють, або зачиняти їх о 22:00, коли вже всі бігуни розходяться?

Взагалі ці ворота та високий паркан довкола стадіону “Спартак”, на якому не один десяток років тренуються броварські спортсмени та ведуть здоровий спосіб життя місцеві бігуни-любителі, виглядають химерно та недоречно. Так само виглядатиме й огорожа довкола затишного шматочка парку, який броварський регіонал Федоренко збирається “благоустроїти” для “нужд” клієнтів свого оздоровчого центру. Та, можливо, приклад міського стадіону змусить депутата замислитись та залишити громадський парк у спокої ;-)

 • avatar
  Lidija Strelchenko
  9 років тому

  Сама недавно чула, як спорсмени, які там тренуються, жалілися на безглуздість закривань воріт, коли на стадіоні ще багато людей.
  Також нерідко зі стадіону перед закриттям окремо випроводжують людей із зовсім маленькими дітьми, які не можуть вибратися “альтернативними шляхами”, інші ж, мовляв, хай як хочуть…
  Дякую за цю колонку!

 • avatar
  Vikabr
  9 років тому

  Если б Вы знали сколько раз уже резали и воровали куски дорожки на стадионе. Как часто воруют песок из ямы для прыжков. Так-же часто приходят велосипедисты, а их колеса уничтожают и так уже старую нашу дорожку. Убрав забор вокруг стадиона, Вы откроете подход со всех старон к нему и тогда стадион просто разворуют и уничтожат.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Дуже сумно, що таке у нас відбувається :(
   Можливо, варто якось більше звертати увагу відвідувачів на графік роботи стадіону? І якось завчасно повідомляти про його закриття?

  • avatar
   Lidija Strelchenko
   9 років тому

   Про “прибирання паркану навколо стадіону” у матеріалі немає ні слова.
   Водночас наявність паркану не перешкоджає у будь-який час доби заходити туди людям із велоспедами, на роликах, або ж просто в не дуже тверезому стані.

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Думаю, Vikabr має на увазі, що красти пісок та матеріали через паркан незручно

    • avatar
     Lidija Strelchenko
     9 років тому

     Але ж крадуть. Нестиковка виходить.
     )

     • avatar
      Vikabr
      9 років тому

      В конце статьи, есть предложение подать пример регионалу, и убрать забор.

      Воруют, но не такими темпами как это будет, если забор убрать

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      Приклад регіоналу має показати те, що навіть наявність паркану не зупинить людей

  • avatar
   Никита
   9 років тому

   Какие велосипедисты плохие, какая резиновая дорожка хорошая…

   Жаль, что мало кто задумывается о том, чтобы залить на дорожки нормальный, качественный асфальт, который позволит роллерам-спидскейтерам нормально наматывать круги, устранив тем самым проблему кражи покрытия.

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    9 років тому

    цей стадіон не призначений для роллерів та велосипедистів – тілки для бігу.

    • avatar
     Никита
     9 років тому

     Не знаю, конечно, специфики стадионов, но не вижу препятствий, чтобы убить двух (а то и трех) зайцев: заменить, как я понял, устаревшие дорожки; убрать возможность их воровать; позволить вышеуказанной группе заниматься на стадионе (поскольку в Броварах лично я так и не придумал, где можно спокойно наматывать круги, не останавливаясь на светофорах и пешеходных переходах). А для этого надо лишь залить асфальт.

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      9 років тому

      закатать весьма приличный легкоатлетический стадион в асфальт? смело… Собирайте инициативную группу, бомбите письмами, ищите спонсоров – в парке вполне можно построить роллердром.

   • avatar
    pylyp
    9 років тому

    Тебе асфальта в Броварах мало? Руки прочь от единственного стадиона с резиной!

 • avatar
  Лариса Шарай
  9 років тому

  Як керівник закладу, в підпорядкуванні якого знаходиться стадіон, я погоджуюсь з наведеними аргументами, можливо графік роботи стадіону варто змінити. А щодо паркану категорично з вами не погоджуюсь. Хоча він і має символічне значення, однак, я впевнена, багатьох вандалів він все ж таки затримує. Крім щоденного ранкового прибирання, щовесни ми проводимо капітальне прибирання, і якби ви побачили, що ми вигрібаємо з цієї огородженої парканом території. Це близько 20 кубів пляшок, пакетів, пакувального паперу, і взагалі всього-всього-всього. Якщо б не було паркану, я навіть не уявляю, що там було б. І з тим що розтягнуть все, що тільки можливо, я теж погоджуюсь. Що не кажіть, а з тим низьким рівнем культури, який, на жаль, притаманний нашим людям, паркани прибирати ще рано.
  Оскільки я сама бігаю на стадіоні, декілька разів була свідком того, як старий-старезний дід перелазив через зачинені запасні ворота і тяг за собою онука років п’яти. На моє запитання, чому не можна пройти сто метрів і по людськи зайти у відчинені ворота, дід задав зустрічне питання: “А що тут пофарбовано?”. Я відповіла, що ні, і він мене запевнив, що багато років користується саме цим шляхом і звички свої змінювати не збирається. То як бути з таким відвідувачами стадіону?
  Тож, шановні мої прихильники здорового способу життя, вітаючи та підтримуючи ваше прагнення займатися фізичною культурою, я все ж таки закликаю вас слідкувати за своєю поведінкою на стадіоні і разом з нами боротися з вандалізмом та тими, хто смітить. А то лише наших зусиль замало для того, щоб стадіон був чистим, прибраним та благоустроєним.
  А конструктивну критику ми готові слухати.

  З повагою
  Лариса Шарай
  директор Київської обласної школи вищої спортивної майстерності

  • avatar
   pylyp
   9 років тому

   Дякую за розгорнуту відповідь, так в нас народ іноді веде себе як свині. Але навіщо зачиняти грати коли на стадіоні повно народу? Іноду буває, що і в 19-00 вже зачинено.
   Ще одне питання. Чи можна якось вирішити питання з освітленням? Скоро всже осінь, темніти буде рано і тим, хто бігає після роботи в 8-9 годин, доведеться бігати в темряві.

  • avatar
   Lidija Strelchenko
   9 років тому

   До речі, цими днями ворота вже не зачиняють так рано.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Щойно повернулась з тижневого навчання у Карпатах, зайшла на сайт і помітила Ваш коментар, пані Ларисо! І я дуже приємно вражена. Не часто, а насправді вкрай рідко на нашому сайті залишають коментарі керівники установ, про які ми пишемо. Дуже дякую, що Ви знайшли час та розповіли, що та як.
   Радує, що ще є люди у нашому місті, які готові чути конструктивну критику.
   Власне моє побажання стосувалось лише зміни графіку “закриття воріт”. Я не пропоную зносити паркан, в останньому реченні моєї статті йшлося про те, що з прикладу зі стадіоном пан Федоренко має зрозуміти, що навіть огородивши землю у міському парку, він не зупинить людей від того, що вони нею користуватимуться.

  • avatar
   lawyer
   9 років тому

   згоден з Ларисою, ворота треба закривати. А якщо хтось перелазить їх і бухає на “території”, то нехай міліція також попрацює.

 • avatar
  Лариса Шарай
  9 років тому

  Вирішити питання з освітленням дуже важко. Воно не було проведено на територію стадіону під час його будівництва. Ми є бюджетною організацією, коштів, затверджених бюджетом не вистачає для вирішення щоденних нагальних питань, а зайвих коштів у нас просто не буває. Проблем з ремонтом застарілих будівель, інвентарю та обладнання хоч відбавляй, про будь яке будівництво годі й мріяти. До того ж тарифи на електроенергію для нас такі самі, як і для будь якого виробничого підприємства, в межах свого бюджету ми не завжди можемо покрити наявні витрати, і збільшувати їх ми просто не можемо.

  • avatar
   pylyp
   9 років тому

   Наскільки можна зрозуміти, то ті 5 спарених ліхтарів біля центрального входу належать до загальноміської системи освітлення і за це відповідальне місто. Не бачу нічого складного в тому, щоб попросити місто замінити лампи зі сторони стадіону, бо вони геть не горять. Може, і лампи нормальні поставити. Це, як мінімум освітить третину стадіону.
   Ну а щодо периметру, то, знову ж таки треба ставити питання перед містом. Я от подивився на бюджет Броварів, там, наприклад, на статтю “Фінансова підтримка спортивних споруд” виділено 0,5 млн. грн. Куди це пішло?
   “Проектування та реконструкція парку Шевченка” – 3 млн. грн. От скажіть мені, яка то користь Броварчанам від того парку?
   “Капітальний ремонт шатрових дахів” – 0,7 млн грн. Навішо місту ремонтувати дахи будівель, що знаходяться в приватній спільній власності?
   І т.д.
   Треба піднімати питання і закладати освітлення в бюджет. Бо стадіон на Гагаріна – чи не єдиний з гумовим покриттям де реально можна бігати без ризику пошкодити сустави.

  • avatar
   pylyp
   9 років тому

   Ще один момент. Можливо не зовсім до вас. Але чому не можна поруч із стадіоном в парку зробити тренажерний городок за прикладом Гідропарку чи парку біля НАУ?