1 вересня 2016 року о 19:00 у столичному кінотеатрі “Жовтень” відбудеться допрем’єрний показ короткометражних експериментальних фільмів молодих українських режисерів «Український експеримент». Це документальні історії стосунків між людиною та сучасними містами: серед них - і Бровари. Режисер 7-хвилинної експериментальної стрічки на тему декомунізації «70 вулиць» Макс Лижов буде присутнім на кінопоказі.

Нещодавно, у липні, в Одесі відбувся національний конкурс короткометражних стрічок, заявку на участь у якому подали понад 210 фільмів. При цьому в фінал відбору потрапила лише 21 короткометражка. Серед них і фільм уродженця Броварів Макса Лижова «70 вулиць».

Коментуючи для Hromadske, автор зазначив: «70 вулиць» — універсальний і актуальний фільм для переважної більшості населених пунктів України. Прив’язка до декомунізації дозволила мені підучити історію Броварів, облазити їх вздовж і впоперек, зазирнути в кути, де ніколи не був, поспілкуватись і попрацювати з чудовими людьми. Декомунізація вже набридла всім і продовжує засмічувати простір. Це й підштовхнуло до пошуку ненудної, цікавої, нової, експериментальної форми для фільму. Про всі експерименти в «70 вулиць» не буду говорити до показу. Скажу лише, що глядачі, кіношники, журналісти і критики визначають його жанр по-різному. Це і документальний короткий метр, і відео-арт, і music video. Експериментальною можна назвати і команду, з якою ми зробили фільм. Насамперед згадаю тут медіа-художників Tenpoint і композитора Станіслава Толкачова. Це круті майстри своєї справи і професійні експериментатори. Взагалі експерименти рухають прогрес, долають стереотипи і роблять життя цікавішим. Запрошую всіх на покази, нудно не буде!»

Трейлер фільму “70 вулиць”:

Показ фільмів альманаху «Український експеримент» буде відбуватись з 1 по 14 вересня 2016 року, зокрема в Києві:

  • Кінотеатр “Жовтень” - з 1 вересня
  • Кінотеатр “Магнат” - з 1 вересня
  • Кінотеатр “Кінопанорама” - з 8 вересня.

В анонсі до фільму зазначають: “Декомунізація йде містами і селами, вулицями і проспектами, будинками і квартирами. Та чи здатен статичний процес зміни табличок декомунізувати піонерів, комсомольців, партійних діячів чи комуністів? Адже у Броварах кожен третій ще живе в Радянському Союзі. Та чи лише в Броварах?”

[caption id=”attachment_59668” align=”aligncenter” width=”400”]13775798_1525623644132329_8467407134442815698_n Макс Лижов[/caption]

«Декомунізацію без люстрації я не сприймав з самого початку, - зізнається режисер Макс Лижов. – Проте крім політико-економічного в нинішніх процесах є і інші шари: історичні, соціальні, урбаністичні, математичні, культурні. Говорячи про культуру, я передусім маю на увазі кіно, візуальне мистецтво, музику, поезію. Все це присутнє у нашому фільмі. Декомунізація – лише привід, хороший матеріал для кіноексперименту. Ця т__ема на поверхні, що всім набридла, можливо, краще підходить для того, щоб зробити ненудне документальне кіно. Це була наша мета».

“70 вулиць” - документальний фільм про зіткнення, цього разу історичне і політичне. В 1956 році село Бровари отримало стасус міста, в якому кожен мешканець був комсомольцем і комуністом. Сьогодні процес декомунізації в місті все ще продовжується.

Як стверджує Макс Лижов, при перегляді фільму ніхто нудьгувати не буде. Це він обіцяє. А 1 вересня на кінопоказі  бажаючі матимуть змогу розпитати його про психоделічні експірієнси та подискутувати щодо кіно.