• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

АНОНС: Офіційні міські заходи в День пам’яті жертв голодомору 26 листопада

Листопад23/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

26 листопада в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій, який був запроваджений Указом Президента України в 1998 році. В Броварах в цей пам’ятний день пройде ряд офіційних заходів. Інформація про це розміщена на сайті відділу культури Броварської міськради.

Згідно повідомлення відділу культури, про найтяжчий голодомор, що пережила в своїй історії Україна в 1932-1933 роках, та його жертви можна буде дізнатись під час тематичних екскурсій в міському краєзнавчому музеї (вул.Гагаріна, 6, телефон: 5-03-32), які будуть проходити в період з 18 по 30 листопада 2016 року.

В Броварській міській бібліотеці для дітей 25 листопада о 12:00 відкриється виставка-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів «Сльоза пекучої пам’яті» (вул.М.Лагунової, 4, телефон 5-14-98).

Основні заходи відбудуться 26 листопада. Розпочнуться вони о 10:00 покладанням квітів до міських пам’ятних знаків жертвам голодоморів та політичних репресій (район Пекарня, водонапірна башта, Сквер «Слави», вул.Київська 229, біля церкви Святих Першоверховних Апостолів Петра і Павла).

Об 11:00 на території церковного комплексу Парафії Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП панахидою і словом пам’яті, хвилиною мовчання і покладанням квітів згадають і помоляться за жертв цих подій (вул.Гагаріна, 22-А).

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. А в 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», коли люди несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції можна також взяти участь, запаливши свічку у своєму вікні.

Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості… Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української РСР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян… Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати. (с) Вікіпедія