
АНОНС: У Броварах протягом двох днів навчатимуть впливати на народних депутатів
4 та 5 липня у Броварах відбудеться тренінг під назвою «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?» Заявки на подію, організовану за підтримки західних донорів, можна подавати до 17 червня. Про це йдеться у повідомленнях від організаторів, розміщених в інтернеті.
Як зазначають ініціатори заходу, під час тренінгу учасники дізнаються, яким чином вони можуть донести свою проблему до депутата, як зробити її пріоритетною у його порядку денному та як оцінити реальний внесок парламентаря в ії вирішення.
Окрім того, організатори обіцяють дати відповіді на наступні запитання.
- Як проінформувати народного депутата про проблеми, які не можна вирішити роками на місцевому рівні через брак коштів або повноважень?
- Якими інструментами можуть послуговуватись депутати для вирішення проблем виборців та чи використовуються вони їх у повній мірі?
- В чому різниця між декларованим та реальним внеском народного депутата у вирішення проблем виборців?
- Як оцінити та проінформувати громадян щодо внеску народного депутата у вирішення проблем округу?
- Чому одні проблеми округу вирішуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а інші щороку відкладаються на майбутнє?
- Які існують яскраві приклади вирішення проблем виборців народними депутатами на місцевому рівні?
- Як виборці можуть допомогти парламентарям спільно подолати перешкоди у вирішенні болючих для округу проблем?
Організатори тренінгу вказують, що основною метою заходу є подолання бар’єрів у комунікації між місцевими активістами та народними депутатами. До того ж, учасників прагнуть навчити оцінювати внесок народного депутата у вирішення проблем округу.
Участь у тренінгу безкоштовна. Водночас, оскільки кількість учасників обмежена, діятиме конкурсний відбір. Щоби взяти участь у тренінгу, всіх охочих просять до 17 червня заповнити онлайн-анкету. Організатори вказують, що зазначена дата дедлайну “22 червня” є помилковою.
Про час і місце проведення тренінгу конкурсантам повідомлять окремо. Відібраних учасників обіцяють забезпечити робочими матеріалами та харчуванням. У виняткових випадках можуть відшкодувати транспортні витрати. Проживання не компенсовуватимуть.
Тренерами на заході будуть Сергій Панцир, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання НаУКМА, та Леся Шевченко, президент Фундації «Відкрите суспільство».
Як ідеться в повідомленнях, захід організовують у рамках проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу». Його виконує Фундація «Відкрите суспільство» в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» за фінансової підтримки Фонду Східна Європа.