• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

У четвер презентуватимуть системи електронного голосування для Броварської міськради

Квітень26/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

28 квітня, у малій залі броварського виконкому декілька компаній представлятимуть системи електронного голосування для депутатів. Про це повідомив броварський обранець Олег Берестовий.

Депутат зазначає, що зустріч розпочнеться о 10:00. У заході виявили бажання взяти участь компанії ТЗОВ «Інфо Плюс», «Візуальні технології», «Кітсофт» і ТОВ «Мікросистема «Віче». Вони мають продемонструвати охочим презентаційні матеріали із розрахунками своїх проектів.

Нагадаємо, що в лютому в Україні набув чинності закон, який передбачає поіменне голосування депутатів місцевих рад. Однак чиновники броварського міськвиконкому так і не змогли вчасно знайти фірму-виконавця, котра встановити електронну систему для голосування, а тому під час сесії депутати змушені кожне питання (проект, рішення, за основу, вцілому, а також будь-яку поправку до рішень) голосувати письмово, ставлячи власні підписи у протоколах навпроти свого прізвища та позначок “за”, “проти” та “тримався”. Відтак голосування за кожну поправку іноді триває по 15-20 хвилин, через це тривалість сесій, які раніше тривали годину-півтори, тепер розтягується на декілька годин. Так, одне із  нещодавніх пленарних засідань тривало більше двох діб.

З часу набуття чинності закону депутати декількох опозиційних до мера фракцій неодноразово висловлювались за пришвидшення процесу встановлення електронної системи підрахунку голосів. У той же час міський голова неодноразово заявляв, що несе персональну відповідальність за впровадження електронної системи та обіцяв встановити її “найближчим часом”, однак протягом півроки так і не виконав власної обіцянки.