• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Батальйон «Бровари» просить вогню… і людей – ВІДЕО

Січень15/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

тербат бровари10За щоденним відстеженням ситуації на Донбасі, за постійною допомогою воїнам в АТО, де останніми днями – розпал чергового «перемир’я» – багато з нас чимдалі забувають про необхідність бути готовими до оборони й власного міста. Ні для кого не секрет, що Бровари перебувають в зоні досить вірогідної атаки, якщо путінські війська підуть в наступ на Україну з півночі. Наше місто з’єднує пряма дорога з Чернігівською областю, що вже межує з РФ. Тож недооцінювати загрозу вторгнення з цього напрямку не можна ніколи, доки під боком – «братній російський народ».

У Броварах є люди, які вже понад півроку займаються підготовкою бійців для захисту міста. Ще наприкінці літа Генеральний штаб розпорядився створити у Броварах та Броварському районі шість батальйонів територіальної оборони. У випадку оголошення війни чи військового стану саме ці загони мають вийти на захист нашого міста та сіл Броварщини. І можливо, саме вони першими вступлять у бій, якщо ворог посуне з півночі.

тербат бровари05

У зимовий, але сонячний недільний ранок ми зустрічаємось з комвзводу батальйону «Бровари» Валерієм біля напівзруйнованих споруд старої промзони. Там, в бетонних лабіринтах і на полі за будівлею сьогодні відбуваються щотижневі тактичні навчання бійців. Ідемо до хлопців по руїнах якогось цеху, усіяного пластиковими «кулями» для страйкболу: раніше тут було улюблене місце військових ігор броварської молоді.

Сюжет видання “Афіша-Бровари” 2012-го року про броварських страйкболістів, які грали на цьому ж полігоні

Сьогодні в цих же стінах чутно вибухи учбових гранат та брязкання затворів АК – ігри скінчились, мешканці міста готуються до реальних бойових дій.

тербат бровари03

Нарешті бачимо три групи бійців. Одна в полі відпрацьовує тактику пересування на відкритій місцевості, інша всередині зруйнованої споруди тренується надавати першу медичну допомогу пораненому в бою. Поруч з ними третя група – тут вчаться основам стрілецької справи, щоправда, поки лише з учбовою зброєю.

тербат бровари06

тербат бровари12

тербат бровари11

«Ці учбові автомати ми отримали тільки нещодавно», – розповідає молодий комвзводу. Дотепер доводилось користуватись дерев’яними макетами, зібраними по школах. Валерій показує один з них: вирізьблений з дерева в натуральну величину, такі колись давали учням на уроках допризивної підготовки.

Взагалі ситуація із забезпеченням батальйону не радує. Усі бійці, з якими ми розмовляли, підтверджують: форма, амуніція, навіть саморобні учбові гранати та димові шашки, що потрібні на навчаннях, доводиться шукати самотужки. Ні держава, ні місцева влада майже жодним чином батальйону не допомагає.

тербат бровари13
Командир взводу Валерій

Проте жалітися на це хлопці не воліють, кажуть, що наразі справляються самі та й розуміють, що спорядження передусім потрібне на фронті. А от чого найбільше потребують – це можливості тренуватись у стрільбі. За півроку існування батальйону бійців жодного разу не вивозили на стрільбище, через це про власне вогневу підготовку загону говорити не доводиться. Командири пояснюють: Збройні Сили – а саме в структурі ЗСУ перебуває батальйон – досі так і не організували для загону принаймні одні стрільби.

тербат бровари10

Окреме питання – кадрове наповнення загону. Хоч планувалось створити цілих шість батальйонів – два на Бровари та чотири на район – фактично існує лише один: 5-ий загін територіальної оборони м. Бровари та Броварського району під керівництвом колишнього міського голови Віктора Антоненка. Наразі лише йому вдалося організувати загін з регулярною підготовкою, в якому сьогодні налічується близько сотні бійців. Антоненка застаємо тут же – кадровий військовий, він командує десятком бійців, що якраз відпрацьовують навички поводження зі зброєю.

ДОВІДКА:
5-й загін оборони міста Бровари є підрозділом Збройних Сил України, що підпорядкований штабу оперативного командування «Північ». Збір загону для виконання бойових завдань з оборони м. Бровари здійснюється у випадку оголошення воєнного стану або війни.

Між черговою ротацією груп на імпровізованому полігоні отримуємо змогу поспілкуватись з командиром. Віктор Антоненко, як і всі бійці, в камуфляжі й з навчальним автоматом наперевіс. Розповідає, що станом на зараз його загін укомплектований на 50%, а відтак потрібно ще як мінімум 100 чоловік. Пояснює, що йдеться не про «казармене положення»: усі бійці живуть і працюють в звичному ритмі без відриву від домівок. Батальйон стане до виконання бойових завдань лише у випадку оголошення військового стану, а до цього відбуваються регулярні тренування – два рази на тиждень, по вівторках та вихідних, наразі поки лише з тактики та фізичної підготовки.

тербат бровари02

За півроку свого існування, зі слів командира, батальйон здійснив виїзди на всі полігони Київщини, де була така можливість, а «фізухою»  хлопці займаються в місцевому легкоатлетичному манежі під керівництвом інструкторів. Тож для більшості броварських чоловіків, які можуть тримати в руках зброю, є мало аргументів, чому ті не можуть вступити в загін. Передбачаючи запитання, командири пояснюють: бійців батальйону не планують відправляти в зону АТО, хіба що за власним бажанням, адже завдання загону – захищати Бровари, якщо виникне така потреба. Хоча дехто з тутешніх хлопців на фронті вже побував і встиг взяти участь у бойових діях на Донбасі.

тербат бровари17
Командир загону Віктор Антоненко

Серед присутніх на навчаннях помічаємо відразу кілька знайомих облич. Це і «айдарівець» Сергій Нечипоренко, відомий «публічним приниженням честі та гідності Партії регіонів» та ще багатьма «веселощами» до, під час і після революції, «свободівець» та «самооборонівець» Юрій Скотніков, «онумівець» Євген Карпенко. Це лише з тих, котрі й до цього були відомі своєю активною громадянською позицією у Броварах і не тільки. Є серед бійців і такі, хто не дуже в захваті від ідеї розкривати власні імена та обличчя: пояснюють, що в місті ще «досить багато «вати» і багатьом не хотілося би дрібної помсти від колорадів за їхню участь в батальйоні.

тербат бровари04
Самооборонівець Юрій Скотніков тренується “відпрацьовувати” сепаратистів та російських солдат на відкритій місцевості
тербат бровари07
Сергій Нечипоренко ділиться досвідом ведення бойових дій на Донбасі. Молодий хлопець вже встиг повоювати у складі батальйону “Айдар”
тербат бровари22
“Онумівець” і член ГО “Сокіл” Євген Карпенко, попри те, що досі неповнолітній, вже хоче на фронт

Взагалі контингент дуже різний: чоловіки переважно середнього віку, однак є й пенсіонери, студенти, навіть школярі. Дехто приводить на навчання власних дітей-підлітків, аби хлопчаки вже в цьому віці вчились поводитись зі зброєю. Командир одного зі взводів Віталій на це зазначає: передусім в батальйоні чекають на чоловіків від 30-ти років, котрі ще мають гарні фізичні кондиції, однак психологічно більш готові до можливості в будь-який момент вступити в бій. Водночас до батальйону після співбесіди з командиром можуть записати кожного охочого патріота. У тому числі й жінок, хоча досі представниці жіночої статі з такими пропозиціями не звертались. Бійці наголошують: головне, аби людина мала бажання та готовність у разі потреби стати на захист рідного міста зі зброєю в руках.

5-й загін оборони міста Бровари запрошує громадян міста до своїх лав.

Запрошуються патріотично налаштовані повнолітні мешканці м.Бровари, незалежно від статі.
Зарахування за результатами співбесіди.
Співбесіду проводить командир загону – підполковник Антоненко Віктор Олександрович.
Запис на співбесіду за тел.: 067-408-77-68.
З особовим складом загону проводяться навчання та тренувальні заходи, що спрямовані на підготовку бійців загону до виконання поставлених завдань.

Фото – Микола Кожемяко