• Сьогодні: Вівторок, 18 Січня, 2022

Добровольці батальйону “Бровари” урочисто прийняли присягу

Січень27/ 2015
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Присяга. Батальйон Бровари 125 січня, коли місто прокидалося від недільного сну і де-не-де між будинками поодиноко проходили перехожі, біля міського військомату, що на бульварі Незалежності, було напрочуд людно. На невеличкій площі біля комісаріату зібрались чоловіки у камуфляжі з навчальними, а дехто з бойовими автоматами в руках. Цього ранку відбулася особлива подія – понад 50 добровольців, які ввійшли до складу батальйону «Бровари», присягнули на вірність українському народові та броварчанам.

Близько 9 ранку бійці були “у повній готовності” до урочистої події: піднесений дух та настрій просто витали у повітрі. Приймати присягу готувались ті, хто протягом 3-4 місяців з початку створення загону територіальної оборони регулярно, по кілька разів на тиждень, відвідують тренування та готуються до бойових дій. У випадку оголошення війни чи введення військового стану саме ці загони мають вийти на захист нашого міста та сіл Броварщини.

Вишикувавшись у дві шеренги, чоловіки з нетерпінням чекали на важливу та відповідальну мить. «Героям Слава!» – почувся здалеку  голос перехожого. «Навиворіт сказав, треба Слава Україні!» – відказав жартома хтось з бійців, і чоловічий сміх покотився строєм.

Присяга. Батальйон Бровари 2

Присяга. Батальйон Бровари 7

«Шикуйсь! Струнко! Рівняння на середину!» На центр подвір’я вийшов командир загону Віктор Антоненко і зачитав текст присяги:

«Перед Богом та обличчям своїх побратимів, громади міста Бровари, перед обличчям дітей, дружин та батьків урочисто обіцяю – боронити рідну Батьківщину та Броварщину, не знаючи страху та вагань, сміливо йти в бій, як йшли герої за рідну Україну, покласти на боротьбу з ворогом всі сили,  а як треба буде, то й життя!»

Присяга. Батальйон Бровари 3

Присяга. Батальйон Бровари 5

Після урочистого «Клянусь!» командир особисто потиснув руку кожному бійцю й роздав шеврони підрозділу.

На посвяті були присутні  й ті, хто нещодавно приєднався до лав тероборони. Новобранці теж сповнені бойовим духом і невдовзі планують прийняти присягу, щоб захищати рідну землю від ворога.

Поруч з гуртом бійців – дві тендітні дівчини. «Сьогодні мій тато приймає присягу. Якщо на Донбасі щось сильне почнеться, то він піде туди, а поки захищатиме місто», – каже Карина, яка прийшла морозного ранку під військомат, щоб підтримати свого батька.

Присяга. Батальйон Бровари 4

Віктор Антоненко дуже пишається тим, що у місті є мужні й сміливі броварчани, які готові захищати рідне місто. За його словами, територіальні батальйони в Україні ще формуються і перебувають на початковій стадії розвитку, тоді як броварський загін працює як повноцінна одиниця й потроху поповнюється новими добровольцями.

Присяга. Батальйон Бровари 6

«Святкувати» прийняття присяги чоловіки поїхали не куди інакше, як на промзону: разом з командуванням бійці організовано вирушили на чергове тренування. Отак проводять сніжні недільні ранки захисники нашого міста.