• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Вибори. Час згадати про тролейбус

Січень28/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Цього року відбудуться вибори до Верховної Ради України, а тому знову і знову різні кандидати починають повертаються до популістських проектів, які потенційно можуть принести їм прихильність виборців.

Голова броварської “Партії Регіонів” Сергій Федоренко (який, як відомо, є політиком, наближеним до Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова) вирішив вкотре повернутися до ідеї з тролейбусом на маршруті Бровари-Київ.

Сама по собі ідея не нова: вперше за неї взялися у 1990 році, а згодом – у 2005 році. Тоді налагодження тролейбусного сполучення нашого міста з Києвом було одним із ключових пунктів передвиборчої програми Віктора Антоненка, який, нагадаю, і переміг на виборах у 2006 році.

На першому етапі, у 1990 та 2005 роках було розроблено технічні умови для будівництва тролейбусної лінії. Оціночна попередня вартість робіт (станом на 2005 рік) – 240 млн.грн.

В наші дні за цю справу взявся броварський регіонал Сергій Федоренко, який, за інформацією, яка з’явилася у деяких ЗМІ, планує балотуватися по нашому мажоритарному округу до Верховної Ради України.

За сприяння Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова у 2012 році з державного бюджету України місцевому бюджету міста Бровари виділили 141 млн.грн. на будівництво тролейбусної лінії.
На 18-ій сесії депутати вже затвердили рішення про внесення змін до “Міської програми по будівництву та реконструкції магістральних вулиць загальноміського призначення на 2008 – 2012 роки” та внесли до неї пункт “Будівництво тролейбусної лінії Бровари – Київ”: рішення 511-18-06 від 24.01.2012

Що планується

1. Розробка проекту;
2. Розширення вул.Київської;
3. Розширення існуючих “кишень” на зупинках;
4. Проведення опорних ліній електропередач;

Також депутати планують надання земельних ділянок для розміщення тролейбусного депо та електричних підстанцій.

На даний час не передбачено, але пізніше (читаємо: після виборів) для функціонування тролейбусного сполучення необхідно буде збудувати підстанцію та розворотне кільце у м.Києві.
Також необхідно буде закупити і рухомий склад (тролейбуси), коштів на які поки що, звичайно, не передбачено.

Маршрут

Тролейбусний маршрут проходитиме наступним чином: м.Київ – вул.Київська – вул.Черняхівського – бул.Незалежності – вул.Гагаріна – вул.Київська – м.Київ

На першому етапі планується, що рухомий склад буде базуватися у депо міста Києва.

Висновок

Особисто я не впевнений, що будівництво тролейбусної лінії сприятиме покращенню транспортного сполучення між Броварами і Києвом, оскільки тролейбуси повільніші, ніж маршрутки, і займатимуть багато місця на дорозі.
Але у будь-якому разі вже в цьому році основна транспортна магістраль нашого міста – вул.Київська, може бути розширена, що не може не радувати.

А наше з Вами завдання – здійснювати громадський контроль за використанням цих 141 млн.грн., виділених з державного бюджету, щоб не допустити осідання цих коштів у кишенях очільників міста

P.S. Пропоную до Вашої уваги 6-хвилинне відео обговорення даного питання на сесії міської ради. Про проект розповідає броварський міський голова Ігор Сапожко

 • avatar
  Pavlo V
  11 років тому

  Цікаво, який приблизний кошторис на продовження неземного метро до окраїни м. Бровари через ліс. Враховуючи відсутніть прямої пересадки, навряд чи тролейбус додасть комфорту. На вул киїіській достатьньо місця для розширення до 3 поліс в одну сторону.
  Хтось може пояснити в чому перевага тролейбусу від аналогічного автобуса на пальному? За скільки років окупляться 200 млн, враховуючи різницю в вартості ел. енергії та пального?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   А що – проект продовження наземного метро до Броварів вже є? Не чув :)
   З розширенням вул.Київської там багато проблем. Навіть зараз, згідно даного проекту, там планують зрубати (або вже зрубали) кілька десятків дерев. Не хотілося б, щоб там залишилася дорога без зелених насаджень…
   Просто купити автобуси – це було б занадто банально :) Потрібна ж “фішка” для передвиборчої кампанії :)

   • avatar
    IVANOV
    11 років тому

    Сергію,не ображайтеся за мій коментар.Просто,це саркастична іронія.А щодо метро, дійсно,проект був ще за радянських часів.Доречі,Ратніков,здається,або Антоненко, декларували в своїй програмі у попередніх (не цих) виборах.

 • avatar
  Ivanov
  11 років тому

  Автор,ви так уважно “здійснюєте громадський контроль за використанням цих 141 млн.грн.”, а вже примудрилися переплутати трамвай з тролейбусом у статті.Пильнуйте ще й за будівництвом метро в Броварах.ГраммотЄй,однако.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Дякую, що помітили – дійсно, розпочав про тролейбус, а закінчив про трамвай :) Мова, звичайно, йшла про тролейбус – вже виправився. Прикро, що коментар Ваш написаний у такій формі :(
   Громадський контроль за використанням бюджетних коштів є надзвичайно важливим. Ви не вірите, що можливо контролювати, як влада використовує наші гроші, чи не думаєте, що це необхідно?
   Відповім: контролювати, як влада використовує бюджетні кошти, необхідно, інакше більша їх частина може опинитися в кишенях посадовців. У нас (громадськості) є потужні інструменти – ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, інформаційні запити, звернення, скарги та інше. Головне – не бути байдужим!

 • avatar
  Petro Golovnya
  11 років тому

  интересно, а кому принедлеает все маршрутки КИЕВ – БРОВАРЫ? :)

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Приватним перевізникам :) Наскільки мені відомо, у міста є лише кілька автобусів.
   Приватні перевізники безкоштовно провозять трьох пенсіонерів по місту і одного – до Києва

 • avatar
  POKEP
  11 років тому

  якийсь цирк із цим…
  є електрички – зробити їх комфортними і транспортні розв’язки довкола вокзалів, автобусні перевезення в Броварах до вокзалу – вот і весь секрет успіху. вони рухаються швидко по виділених коліях

  Європа юзає залізницю дуже інтенсивно для приміських перевезень, автобуси і трамваї (тролейбусів там нема)  – переважно у місті. а у нас баби на базар їздять електричкою і студенти на шарка.

 • avatar
  Pavlo V
  11 років тому

  Думаю, освоять кошти для покращення доріг і пустять формальний тролейбус

 • avatar
  Katerina
  11 років тому

  Як на мене, то краще би привели до ладу електрички. Раніше їх багато було, і по 10 вагонів, а не по шість, як зараз. Потім ввели “підвищеного комфорту”. Тільки на початку той комфорт був підвищеним: чисто, із місцями, гарними шторками. Наразі 3-й клас “підвищеного комфорту” брудний, смердючий, і в тамбурах курять!

  Якщо розширюватимуть дорогу – звісно, зрублять купу насаджень. Екологія в місті й так з кожним роком погіршується.
  Щодо метро: мені здається, що під марку проведення метро забудують ліс і поставлять купу кіосків і торг. центрів біля ключових станцій і не тільки. 
  На жаль, будь-яка хороша ідея у корисливих руках перетворюється на погану ідею… Принаймні, в Україні.

  • avatar
   Anonymous
   11 років тому

    Так на електричках гроші роздерибаниш. Тому ними ніхто й не займається. А тут і піар на передвиборчу кампанію, і 141 млн грн

   • avatar
    Katerina
    11 років тому

    У тому-то й справа! Я би радше голосувала за того, хто НІЧОГО НЕ ПСУВАВ БИ у місті. Щоб з вини влади не отруїлося жодної дитини, щоб не забудовували ліс і не прибирали нормальних електричок.

    Піару всякому хочеться… Достатньо глянути на фото “облич” у цій статті, і одразу видно, де вони бачили той тролейбус, трамвай, метро і тих потруєних дітей.

  • avatar
   Alice
   11 років тому

   Щоб електрички були “нормальними”  – їх насправді треба утримувати в належному стані. Прибирати, ремонтувати , т. і.
   Щоб дістатися Києва я  НІКОЛИ  не буди їхати на вокзал, щоб робити там пересадку на електричку. Це просто маячня.

   • avatar
    Katerina
    11 років тому

    Залежно від району, де ви живете. Якщо я багато років жила біля бров. вокзалу, а працювала недалеко від залізничної станції “Дарниця”, то так було зручніше. Думаю, таких людей достатній відсоток у місті. Треба дати їм достойний вибір.

    • avatar
     Alice
     11 років тому

      Таке право має мати  – кожен. Це гарантовано кожному законом. До того ж,  поясніть, будь ласка, хто кого позбавляє достойного вибору?

     • avatar
      Katerina
      11 років тому

      Незадовільний стан одного з видів транспорту – це, погодьтеся, зменшує поле вибору.

     • avatar
      Alice
      11 років тому

      Як можна помітити, перше , на що я привернула увагу, було  те, що електрички  – “насправді треба утримувати в належному стані”.
      Проте, зі змісту Вашого коментаря до даного поста:    “Як на мене, то краще би привели до ладу електрички…” –
      я зрозуміла, що , на Ваш погляд, саме електрички мають бути  альтернативою запланованому тролейбусу. Із чим погодитись не можу.
      Хочу привернути також увагу, що про тролейбусне сполучення почали говорити в нашому місті значно раніше і Антоненка, і Федоренка.
      Знаєте, думаю, спочатку необхідно довести обставину розкрадання коштів, а вже потім її коментувати. А ще краще – окрім надання  коментарів різного роду, ще й здійснити певні дії щодо усунення правопорушення, в разі його виявлення…

     • avatar
      Katerina
      11 років тому

      Я не кажу про електрички як про альтернативу. У людей має бути вибір. Головне – робити щось справді для людей, а не заради самого піару та особистого збагачення.

      Взагалі нам немає про що сперечатися.

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

      Катерина, вибір і альтернатива – поняття тотожні

     • avatar
      Alice
      11 років тому

       Абсолютно згодна з Вами.

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

       доводити вам тут ніхто нічого не буде

      електричка – альтернатива і маршрутці і тролейбусу. це факт, а погоджуєтеся ви з цим чи ні – ваша особиста справа.

      а вот той стан, в якому вони зараз знаходяться – якраз таки вбиває у мені все бажання користуватися ними. плюс (точніше жирний мінус) – відсутність транспортної мережі до міського вокзалу.

     • avatar
      Alice
      11 років тому

       Дякую за ДОКЛАДНІ  роз’яснення.
      Однак, доводити  що – небудь маєте не мені.

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

       а кому я повинен щось доводити?

     • avatar
      Alice
      11 років тому

       Мені сподобалось Ваше, пане Dbozhok, запитання  та й знала, що воно буде.
       В моєму коментарі пропущенге слово – лише.
      Безпідставні звинувачення являються наклепом. Тому, роблячи якісь заяви, кожен має доводити їх правдивість. 
       До того ж , який сенс в ін – ті когось обливати брудом? Може краще – вже прямо в обличчя, щоб той же Антоненко, Федоренко , Сапожко  таки Вас почули?

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

       по-перше, пані Alice – не треба блюзнірства. я про написання Ви з великої. почитайте правопис. звертання на “ви” можливе з великої літери лише у особистій переписці. наша з вами такою не є, да і не так ви мене поважаєте))

      по-друге, я нікого не звинувачував і розводити тут “наклепи” не варто.
      по-третє, якщо в мене будуть претензії до згаданих вами осіб – я буду їх озвучувати в зручному мені форматі. я буду писати в інтернеті, я прийду в кабінети і буду стояти з плакатом під сільрадою.
      брудом я нікого не поливав, не треба “наклепів”

      зважте будь-ласка, що прийняття рішень про транспорт не залежить від мене і кількості візитів громадян у приймальні. я спілкувався з цією категорією людей в кабінетах. вони дивляться на вас як на гівно. чим вище сидить – тим важче потрапити на прийом і тим більше коштує увага такої поважної персони, яка живе за мої гроші.

     • avatar
      Alice
      11 років тому

       Дякую ще раз , шановний пане Dbozhok , за роз’яснення, цього разу – з питань правопису. 
      Ваш такий поважливий до моєї особи коментар починався зі слів: ” доводити вам тут НІХТО нічого не буде”.
      Варто також привернути Вашу увагу , шановний пане Dbozhok , що Ви пркоментували коментар, який Вам особисто адресований не був.
      Чи Ви вважаєте, що вже були розкрадені кошти держбюджету, що виділяються на будівництво тролейбусної лінії? Чому ж тоді Вас не дивують коментари типу (надані, дійсно не Вами):
      “Так на електричках гроші не роздерибаниш. Тому ними ніхто й не займається. А тут і піар на передвиборчу кампанію, і 141 млн грн”
      Піару всякому хочеться… Достатньо глянути на фото “облич” у цій
      статті, і одразу видно, де вони бачили той тролейбус, трамвай, метро і
      тих потруєних дітей.”
       
      Крім того, приверніть увагу, шановний пане Dbozhok,  до фрагменту мого коментаря:
      “Безпідставні звинувачення являються наклепом. Тому, роблячи якісь заяви, КОЖЕН має доводити їх правдивість. ”

      Стосовно Вашого висловлювання:   “по-перше, пані Alice – не треба блюзнірства.”
       Зазначте, шановний пане Dbozhok, що саме святе та чисте я зневажаю?

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

       боти тепер говорять українською чи міська рада має посаду PR-manager?

     • avatar
      Alice
      11 років тому

      Вибачаюсь, не зрозуміла і навіть випадково кликнула на “подобається”.

     • avatar
      Dbozhok
      11 років тому

      якщо ближче до суті і якщо вам це дійсно цікаво – то я вважаю розбудову тролейбусної лінії чимось подібним до укладання асфальту кожного року і його латання замість того, щоб підтримувати існуючий у доброму стані. до того, ж – на ремонті і підтримці важче пропіаритися

      уже навіть якщо пускати муніципалку якусь – можна звернути увагу на нові автобуси гібридні, для яких не треба затрат на дроти і іншу інфраструктуру, які зможуть їздити всіма вулицями і за потреби об’їхати ремонт чи аварію. можна навіть викласти розрахунки різних варіантів в інеті, послухати фідбеки і робити сміливо вибір.

     • avatar
      Alice
      11 років тому

      1. Пане Dbozhoк, я не запитувала у Вас про Ваше бачення доціьності проведення тролейбусної лінії, проте моє запитання було наступним:
      “Стосовно Вашого висловлювання:   “по-перше, пані Alice – не треба блюзнірства.” Зазначте, шановний пане Dbozhok, що саме святе та чисте я зневажаю?”
      2. Вашу відповідь:
      “боти тепер говорять українською чи міська рада має посаду PR-manager?” – я не зррозуміла.

      Поясніть, будь – ласка, що Ви маєте на увазі?

 • avatar
  Alice
  11 років тому

  Шановні члени МПЗ, програма по сортировці коментарів якось дивно працює.
  Ну, я не буду казати навіть про зручність надання коментарів у відповідь до коментарів, що також надані у відповідь (там часто присутнє лише “подобається “, без “відповісти”), часто виходить, що відповідаєш сам собі, проте і  хронологія деяких  коментарів взагалі порушена (наприклад, при заданій сортировці “Спочатку новіші”).
  Хто і як спілкується зрозуміти важко.  Дуже незручно.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   На жаль, вкладеність коментарів не може бути більше 8. Після досягнення максимального рівня, кнопка “Відповісти” зникає. Думаю, для Вас може бути корисною ось ця сторінка, де відображаються останні 20 коментарів в розширеному вигляді: http://pravo-znaty.org.ua/comments/