• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Броварчани третій день страйкують проти влади та вдруге провели ходу «Бровари, вставай!»

Січень26/ 2014
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Третій страйк Майдан 15З кожним днем на страйк броварчан проти насильства влади виходить усе більше людей. Якщо на перший страйк 23 січня зібралось близько сотні мешканців, то 24 січня їх було вже близько двох сотень, а 25 січня прийшло майже триста громадян. Вчора мітингувальники обговорили текст звернення для затвердження депутатами Броварської міськради на позачерговій сесії у понеділок, а також пішли до голови райдержадміністрації  з вимогою піти у відставку.

Уже традиційно опівдні люди зібрались на Майдані Свободи. Депутат-опозиціонер Роман Сімутін зачитав звернення від громади Броварів, у якому від Президента України вимагається відправити уряд у відставку, Міністра внутрішніх справ Захарченка віддати під суд, повернутися до Конституції 2004 року, терміново прийняти низку нових законів для вдосконалення виборчого законодавства, призначити дострокові парламентські та президентські вибори, а також дострокові вибори у місцеві ради, сформувати спеціальні слідчі комісії із залученням опозиції і громадськості для розслідування фактів вбивства громадян України під час масових протестів, викрадення людей, побиття журналістів, а також фактів порушення законів співробітниками спецпідрозділу «Беркут» і притягнення винних до кримінальної відповідальності, негайно розпустити спецпідрозділ «Беркут» та припинити переслідування осіб, що приймають участь в акціях протесту.

Третій страйк Майдан 01

Цей документ Броварська міська рада має розглянути та затвердити на почазерговій сесії у понеділок, 27 січня, о 10:00. Відповідно броварчан закликали прийти до будівлі міськради о 9:30, щоб проконтролювати, чи виконають депутати волю громади.

Третій страйк Майдан 04

Третій страйк Майдан 00

Третій страйк Майдан 03

Мітингувальники вшанували хвилиною мовчання загиблих у сутичках на столичній вул. Грушевського і оголосили про збір коштів для хлопця, якому світлошумовою гранатою відірвало кисть руки.

Третій страйк Майдан 02

Третій страйк Майдан 05

Після того, як усі бажаючі виступили, люди попрямували до адміністративної будівлі на вул. Гагаріна, 15, де розташовані і Броварська міська рада, і Районна державна адміністрація. Кілька сотень протестантів почали кликати голову РДА Петра Іваненка на розмову.

Однак представник Президента України у Броварському районі не поспішав виходити до людей, то ж мітингарі відрядили «делегацію», щоб покликати пана Іваненка особисто. Броварські правоохоронці, які вже другій день посилено охороняють адмінбудівлю, спробували обмежити число посланців до 5 осіб, проте люди наполягли на тому, що громадськість має право зайти до голови РДА у більшій кількості.

Після особистого запрошення Петро Петрович таки погодився вийти до людей та сходу заявив, що заяву про складання повноважень писати не буде, бо не вважає це за потрібне. Мовляв, ніхто з депутатів не голосував за висловлення йому недовіри, він робить для району все можливе і до нього немає ніяких зауважень. Натомість депутати зауважили, що залишаючись на цій посаді, він тим самим висловлює підтримку режиму Януковича. Проте і це не змусило пана Іваненка змінити своє рішення.

Крім того, на відміну від мера Броварів Сапожка, який напередодні дослухався до вимог громади, голова РДА відмовився скликати позачергову сесію Броварської районної ради для розгляду питань щодо ситуації в країні, чим викликав обурення серед пікетувальників та шквал вигуків «Ганьба!» Він заявив, що для скликання сесії потрібна третина підписів депутатів, а сам він може ініціювати засідання «тільки з економічних питань». Побачивши, що натовп не на жарт розлютився, бо він не виконав жодної їхньої вимоги, посадовець поспішив повернутись до будівлі.

Третій страйк Майдан 07

Третій страйк Майдан 06

Після цього люди вирішили ще раз пройтись по місту з ходою «Бровари, вставай!», як вони вже робили напередодні, та запросити броварчан на акцію в понеділок, 27 січня, о 9:30. Перехожі знову реагували досить позитивно, махали руками, визирали з вікон, приєднувались до колони, автомобілі масово сигналили на знак підтримки. Цього разу вирішили не йти до офісу Партії регіонів і пройшли по маршруту бульв. Незалежності – вул. Короленка – вул. М. Лагунової – вул. Гагаріна – вул. Возз’єднання та через парк повернулись на Майдан Свободи.

Третій страйк Майдан 15

Третій страйк Майдан 11