• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

На акції протесту броварчан запрошують викривальними відеороликами

Березень02/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Днями у броварському Інтернет-просторі з’явились два відеоролика із закликом прийти 4 березня о 12:00 на Майдан Свободи на акцію «Стоп брехні за наші гроші». Творці відеороликів стверджують, що всі комунальні ЗМІ Броварів брешуть, рекламують одну політичну силу та замовчують справді суспільно важливі місцеві події. Тому вони закликають броварчан прийти та висловити свій протест проти такого неефективного витрачання бюджетних коштів. 

Як сказано у прес-анонсі, розповсюдженому громадською організацією «Гроза»,  на центральній площі міста розгорнеться «Галерея брехні», де будуть представлені «зразки» інформаційної продукції місцевої комунальної преси. Також організатори обіцяють оприлюднити підсумки опитування громадян міста Бровари стосовно того, куди було б доречніше витрачати кошти громади, які направляються місцевою владою на продукування брехні. «За підсумками проведення акції «Брехня за ваші гроші» її учасники мають намір скласти доручення та направити його місцевій владі», – йдеться в прес-анонсі.

STOP Брехні за наші гроші

 

Анонімус відвідав Бровари

Перевіривши окремі факти, оприлюднені в роликах-анонсах, активісти “Маєш право знати” дійсно з’ясували, що на комунальні ЗМІ у бюджеті на 2012 рік закладено понад півтора мільйона гривень. Так, у рішенні № 506-17-06  від 29.12.2011 «Про бюджет міста на 2012 рік»  сказано, що загалом на засоби масової інформації виділено 1,575 млн грн, з них на телебачення і  радіомовлення – 1,025 млн. грн, а на періодичні видання (газети та журнали) – 550 тис. грн. Скільки з цих коштів буде витрачено безпосередньо на телестудію «Наше місто» та газету «Броварська панорама», можна дізнатись із відповідних програм діяльності та фінансової підтримки цих комунальних ЗМІ, затверджених міської радою наприкінці минулого року.

Цікаво, що на сайті Броварської міської ради справді відсутні публікації, де міститься слово «правда» – пошукова система сайту таких не знаходить, натомість пропонує шукати публікації зі словосполученнями «чорна заздрість». Цей факт обіграний в одному з роликів, а також в інтернет-демотиваторах, поширених днями по соціальних мережах.

Читайте репортаж на нашому сайті в найближчі години після проведення акції «Стоп брехні за наші гроші»

 Інф. “Маєш Право Знати”

 • avatar
  Anonymous
  11 років тому

  Як сказано у прес-анонсі, розповсюдженому громадською організацією «Гроза», 

  А де його можна почитати?

  • avatar
   Andriy Kachor
   11 років тому

   Зазвичай в таких випадках прес-анонси розсилаються по ЗМІ. Думаю, якщо в цієї ГО з’явиться  найближчим часом сайт, в майбутньому такі тексти можна буде читати там

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   Прес-анонс було розіслано по броварським ЗМІ та журналістам. Так ми його і отримали. Хоча дивно, що його немає в Інтернеті у вільному доступі. Може, організатори вирішили обмежитись роликами?…

   • avatar
    fffffff
    11 років тому

    Алина, противно читать. Сами разослали и “Ваньку валяете” с Качором. Так вам и надо, что запретили митинг. P.S.  Теперь посмотрим какой у вас модератор без цензуры.

    • avatar
     Alina Dyachenko
     11 років тому

     Шановний fffff!

     Прошу пояснити, що значить “самі розіслали”?! На чому базуються такі твердження? Якби я розсилала, я би так і написала. Мені нема чого приховувати.

     А стосовно заборони – то це не нам так і треба, а усім броварчанам. Бо заборонили акцію через те, що у Броварах у центрі міста, за твердженням начальника міліції, “склалася складна оперативна обстановка”. І це означає, що у вихідний день на центральній площі міста більше трьох збиратись не можна, бо це порушуватиме громадський порядок.

     Стосовно “цензури”, то не плутайте нас з владою. Ми за плюралізм думок. Пишіть ще. Але не ховайтесь, назвіться та ведіть дискусію відверто і сміливо.

    • avatar
     Anonymous
     11 років тому

      Nice try, EKTA!

    • avatar
     Таня
     11 років тому

     Противно, так не читай.

 • avatar
  anonymous 2
  11 років тому

  раз уж “стоп вранью” так давайте проанализируем ваш ролик STOP Брехні за наші гроші:
  1. По поводу участка в парке. Я помню митинг перед горсоветом, там звучали фразы “они вырубают деревья!” Я пошёл посмотрел ни одного дерева на том участке не срублено.
  Зато стало интересно, что это за участок с рестораном(недостроеным) и забором стоящим чуть ли не на территории парка? Почему ваша организация не обращает на это внимания ( это же хрень какая то ресторан рядом с церковью).
  2. Про бюджет СМИ. Вы пишете тратят миллионЫ. А как дальше становится понятно 1 миллиоН 500 тысяч. Я не увидел миллионов. Зачем вводить людей в заблуждение?
  3. Что касается работников студии “Наше Місто”. Я не знаю как там директор и журналисты, но причём здесь оператор и ведущая??? Люди просто выполняют свою работу и может им совершенно побарабану ваша политика. Или оператор виноват во всех бедах тем, что снимает на камеру? Люди зарабатывают себе кусок хлеба. Или вы предлагаете бросить эту неблагодарную работу и выйти с вами стоять на майдане.

  Я не сторонник ни одних ни других ( за последние года задолбали все). Просто у нас как всегда, кто при власти тот плохой, а оппозиция хорошая. Так вот хотел бы узнать(о власти говорить не буду, там всё понятно и без вас): “А что вы, ваша организация действительно сделала для города? Кроме того, что собирать митинги и хаять власть. Вы заасфальтировали хоть один метр дорог? Вы посадили хоть одно дерево? Вы помогли хоть одному ветерану или пенсионеру?

  Я не вижу действительно положительных и добрых действий с вашей стороны. У меня создаётся впечатление, что вся ваша деятельность направлена только на поднятие рейтинга господина Ризаненко, который большую часть своей взрослой жизни провёл на учёбе за границей и  работе на благо российских финансово-промышленных структур. И вдруг приехал в свой оказывается родной город. Хорошее мнение о человеке создаётся благодаря ХОРОШИМ и ДОБРЫМ ПОСТУПКАМ. А ругать все умеют, вон я не поленился накатал тут эпопею ( хотя я ни кого не собирался ругать и оправдывать).
  Просто хочеться знать ГДЕ ПРАВДА?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Дякую за запитання, відповім по порядку.

   1. Я був одним із організаторів акції по захисту парку. Згідно плану, який показував пан Федоренко, там будуть фонтан, лавочки, частину дерев він планував залишити. Якби не акція у грудні, то ця ділянка вже була б приватизована ще на сесії у січні. Поки що вони не ризикують це робити, як і не ризикують вирубувати дерева перед виборами, звичайно. Підстави вважати, що дерева планували вирубити дає і сфальсифікована довідка КП Служба замовника ( http://goo.gl/4Sarw ) – можемо продовжити дискусію, я покажу копії рішень, історію мого спілкування з міської радою;

   2. Дійсно, саме 1,5 млн, це не мільйони – згоден з Вами. Як я розумію, відео готували громадьскі активісти “Громадського захисту Київщини” – напевно, трішки згустили фарби, хоча потім і виправились – не можу відповідати за них;

   3. Питання також не до активістів “Маєш Право Знати” – ми повідомили, що буде захід, що розпосюджуються відеоролики, ми не є авторами. Хоча особисто мені здається, що кожному працівнику ЕКТИ все ж має бути соромно за те, що вони паклюжать честь журналістської професії;

   4. Стосовно особи Різаненка – це запитання до депутата, до його помічників та його команди. Від нього ми отримуємо дуже багато корисної “інсайдерської” інформації з міської ради, що дуже допомогає в роботі;

   Щодо громадської ініціативи “Маєш Право Знати”, то наша мета описана тут: http://goo.gl/UFRcz – ми висвітлюємо діяльність міської влади, моніторимо її роботу, хочемо спонукати броварчан відстоювати власні права та використовувати ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.
   Так вже виходить, що факти, які ми висвітлюємо про нашу владу, висвітлюють її не з найкращої сторони – якщо будуть працювати відкрито, прозоро і справедливо, то писати нам, напевно, вже не буде про що :)

  • avatar
   Таня
   11 років тому

   anonymous 2 1,5миллиона это ТОЛЬКО в год!!! А по поводу деревьев,так по вашому нужно подождать пока вырубят? Или вы наивно полагаете,что они еще живы благодаря любви к прекрасному ПР?

  • avatar
   Микола
   11 років тому

   Все очень просто, все это – предвыборная агитация за Резаненко и серый PR против Федоренко. А ресторан – хозяйство друга Резаненко. Улавливаешь разницу?:) 

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    Прошу будь-ласка викласти щодо ресторану детальніше – якщо це правда, то ця тема заслуговує на окреме журналістське розслідування. Яке прізвище власника ресторану?

    • avatar
     Микола
     11 років тому

     Ресторан “Віктор”, фамилию тут писать не буду, информации достаточно.  

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Тобто через те, що ресторан “Віктор” називається “Віктор”, Ви зробили висновок, що він належить Різаненку? :) (його, доречі, звуть Павлом)

     • avatar
      Микола
      11 років тому

      Это ж в каком месте я сделал такой высновок? Заметьте это Вы сказали. Речь идет о связи директора и Вашего Павла.  

     • avatar
      Andriy Kachor
      11 років тому

      Наскільки мені відомо, там вже взагалі дольова власність в тому будівництві, і мали місце випадки “отжатія” частини власності в дусі 90-их, якщо я не помиляюсь. Чи маєте іншу інформацію? Тоді пишіть на скриньку “МПЗ” – будемо розбиратись.

     • avatar
      Alice
      11 років тому

       У Вас все занадто анонімно. Які підстави Вам вірити? Невже ця інформація із грифом “ДСК”?

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   На вашу низку запитань маю свою низку запитань:
   1) а чому б Вам особисто не поцікавитись, що там за ситуація із рестораном біля церкви (можете розпочати з подання інформаційного запиту, а потім кілька звернень…)?
   2) скільки Ви вважаєте доцільно виділяти з міського бюджету на публікування неправдивих статей та неприхований піар провладної політичної сили за кошт громади?
   3) як Ви пропонуєте ставитись до людей, які мають можливість знайти нормальну та чесну роботу, але при цьому вони залишаються працювати там, де їх змушують брати участь у продукуванні брехні, замовчуванні проблем та рекламі окремих чиновників?
   4) звідки Ви взяли, що ми опозиція, і що Ви чули про поняття “громадський контроль за діями влади”?
   5) де Ви прочитали, що Різаненко працював на благо російських фінансово-промислових груп, і чому Ви не прочитали там же, скільки благодійних справ він зробив у місті Бровари (бо такі є, просто він набагато скромніший, ніж дехто з чиновників, і не піариться на кожному кроці про кожен свій меценатський вчинок)?

   А стосовно наших добрих справ, то, будь-ласка:
   – кіноклуб “Інший формат”
   – літературний конкурс “Проза міста”
   – язикатий буккросинг від “Авангарду плюс”
   – фотофестиваль “Броварський фотофестиваль”
   – благодійна акція до Дня книги – бібліотекам подарували 40 книжок “Чорний ворон”
   – фестиваль “Білоруська весна” у Броварах
   – тренінг на тему “Волонтерський менеджемент”
   – флеш-моб “Гімн у вишиванках”
   – арт-терапія у День захисту дітей
   – флеш-моб до Дня матері
   – зустріч з молодими українськими письменниками Ірою Цілик та Артемом Чехом
   – круглі столи на тему рідної мови у броварських школах…
    
   Якщо потрібно, можу продовжити ще.

   Інше питання, чи написала хоча б про один з цих заходів “Броварська панорама”, при тому що ми надсилали їм запрошення та прес-анонси.

  • avatar
   anonymous 3
   11 років тому

   Уважаемый anonymous 2 не переживайте, работники студии “Наше місто” с большим юмором относятся ко всей информации, которую “штампует” эта “Гоп-компания”. Примечательно, что  никто из броварчан ее  не читает и не смотрит. Об этом наглядно говорит статистика сайтов. А недавний соц. опрос типа “Жалко ли вам Ризаненко”, который провела его “команда” показал, что 80 или 90% броварчан вообще спросили: “Кто это?”

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    Ого у нас скільки анонімусів розвелось! :) 
    Щось я не пам’ятаю, шановний anonymous 3, щоб я Вам статистику відвідуваності сайту показував – звідки, дозвольте поцікавитись, у Вас “наглядно говорит статистика сайтов”?

    • avatar
     anonymous 3
     11 років тому

     секрет фирмы :)

     • avatar
      Andriy Kachor
      11 років тому

      Ну то скажіть, будь ласка, свою версію відвідуваності МПЗ – страх, як цікаво!)

      І ще – а чому ви всі, анонімуси, так боїтесь вказати свої справжні імена та прізвища? Погляньте: і я, і Аліна, і Сергій пишемо відкрито, не приховуючи авторства. Звідки ж у вас стільки страху?

   • avatar
    Alina Dyachenko
    11 років тому

    “работники студии “Наше місто” с большим юмором относятся ко всей информации, которую “штампует” эта “Гоп-компания”
    а хіба не навпаки? )))

   • avatar
    Таня
    11 років тому

    Тем не мене, работники студии “Наше місто” регулярно посещают сайт этой “Гоп-компаниии”и неугасающим чувстом юмора мониторят сложившуюся ситуацию. О….нное чувство юмора.У вас в  студии,  наверное, смех скозь слезы?

  • avatar
   Alice
   11 років тому

    “Зато стало интересно, что это за участок с рестораном(недостроенным) и
   забором стоящим чуть ли не на территории парка? Почему ваша организация
   не обращает на это внимания ( это же хрень какая то ресторан рядом с
   церковью).”
   А действительно, почему никто не возмущался этим строительством? И чем ресторанное дело “правильнее” оздоровительного?

 • avatar
  anonymous 3
  11 років тому

  А уще я знаю, что Алина Дьяченко брехала долго за “Броварську панораму”, а потом ей предложили брехать за Ризаненко, просто за бОльшие деньги.

  • avatar
   Andriy Kachor
   11 років тому

   О, наведіть, будь ласка, приклади брехні Дяченко в “Броварські панорамі” – було б неймовірно цікаво почитати. А ще цікавіше було б почитати приклади її брехні за Різаненка. У Вас же мають бути підтвердження, ви ж не можете так голослівно звинувачувати когось, правда ж?

   • avatar
    anonymous 3
    11 років тому

    Вы же не приводите конкретные примеры «брехни» журналистки
    ЕКТИ.  Я готов, но только взамен  на Ваши. 

    • avatar
     • avatar
      Andriy Kachor
      11 років тому

      З нетерпінням чекаємо відповіді Анонімуса Третього! ) 

     • avatar
      anonymous 3
      11 років тому

      Ну, тут я увидел 1:1. Доказательство факта  избиения Ризаненко никто  до сих пор не видел.  Такие “избиения”, “покушения” – любимый ход рвущихся к власти. Ни одни выборы без этого не проходят. Поскольку Ваш журналист преподал  информацию не менее  однобоко, чем Ирина Кулиш,  вывод один – все вы одним миром мазаны. Только тех (Наше місто) теперь жалко, они, в отличии от вас  не поливают грязью на все стороны никого. Смотрю и комуналку показывают и деток и пенсионеров.   Значит вы просто, тупо, работаете над подрывом доверия к их новостям. Фе!!!!!   

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      “Наш” журналіст оперував фактами, оскільки на власні очі бачив стан депутата через 30 хвилин після побиття і не вигадував неіснуючих свідків (це ще, доречі, має міліція з’ясувати, якого це там свідка бачили Петро Грига та Ірина Куліш…)

     • avatar
      anonymous 3
      11 років тому

      Как, я простой броварчанин должен верить тому, что видела только самый близкий (а значит заинтересованный) помощник депутата, я скорее поверю, что они были заодно.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      По факту побиття відкрито кримінальну справу. Що ще може бути переконливішим?

     • avatar
      Andriy Kachor
      11 років тому

      Досі ніхто не спростував жодного факту, наведеного в редакційних публікаціях МПЗ. Ми ж спростували вже далеко не один сюжет “Екти” чи “Брами”. Тому “1:1” і близько не буде. Чекайте наступних наших новин і розслідувань – взнаєте багато нового.

      Де докази брехні Дяченко в “Брамі”? Може відповідатимете за свої слова?

     • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      “они, в отличии от вас не поливают грязью на все стороны никого” – а що ж тоді таке ця стаття про побиття Різаненка?! хіба це не бруд?

    • avatar
     Alina Dyachenko
     11 років тому

     Конкретні приклади брехні було наведено на акції в неділю: 1) стаття про “імітацію” побиття депутата з вигаданим свідком
     2) стаття про найнижчі комунальні тарифи (при цьому у Василькові, Білій Церкві та Ірпені тарифи насправді нижчі, а норма споживання води на день у Броварах взагалі одна з найвищих)
     3) стаття про те, що комунальні аптеки забезпечені ліками, у той час як у “старому центрі” аптека ледь животіє і асортимент має нікудишній…

     То ж ласкаво прошу, наведіть Ваші!

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   Хм, це коли ж це я в “Брамі” працювала? )) Щось не можу згадати такого у своїй професійній біографії.

   Я працювала в інших міських газетах ;) Але і там я не брехала, а писала статті і репортажі. Але щойно редакційна політика у тих виданнях змінювалась в сторону брехні та партійного піару, я звідти звільнялась. Бо це суперечить моїм журналістським принципам і життєвій меті. 
   Але цікаво виходить: якщо згідно Вашого твердження хтось “брехав за “Броварську панораму”, це значить, що Ви визнаєте, що ця газета таки друкувала неправду )))До Вашого відома, помічником депутата Павла Різаненка я стала зовсім з інших міркувань. Мені на моїй попередній роботі у фонді “Відродження” платили цілком пристойні кошти, при чому абсолютно легально, зі сплатою всіх податків. Гроші не є мотивацію для мене.

   У “Прозоре суспільство” я перейшла працювати, тому що хочу змінити систему влади у рідному місті, хочу, щоб не було корупції і зловживань, а кошти за використання майна громади мають потрапляти до бюджету, а не в кишені окремих осіб. І я знайшла у цій справі ще одного однодумця, якому завдяки його наполегливості та готовності відстоювати свої права таки вдалось стати депутатом.
   То ж, не вигадуйте і не вводьте інших в оману ;) Просто спитайте прямо і я Вам відповім.

 • avatar
  Andriy Kachor
  11 років тому

  anonymous 3Агов, де обіцяні докази брехні Дяченко в “Броварській панорамі”? Тут всі вже зачекались!)