• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Кінець свободі мирних зібрань – початок репресій?

Вересень05/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Завтра, 6 вересня, Верховна Рада України у другому читанні розглядатиме законопроект про мирні зібрання (славнозвісний проект 2450).

Що на нас очікує, якщо ухвалять закон?

1) Ч.1 ст.7 оновленої редакції законопроекту №2450 від 03.07.2012 встановлює єдиний термін сповіщення органів влади про проведення мирного зібрання – за не менше ніж за 2 робочих дні до проведення мирного зібрання;
2) П.4 ч.2 ст.9 законопроекту №2450 встановлює невичерпний перелік місць, де можна забороняти проведення мирних зібрань;
… і це лише невелика частина нововведень, докладніше про всі небезпеки можна прочитати тут.

Минулого тижня парламентський Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відправив законопроект №2450 та пов’язаний з ним законопроект №10569 на експертизу до Венеціанської комісії. Проте даний факт був проігнорований під час Погоджувальної ради депутатських фракцій Верховної Ради – і документ, як є, виноситься завтра на голосування.

Дежа Вю?

Це вже друга спроба влади ухвалити даний закон. У червні 2010 року, після нищівної критики експертів та масових демонстрацій по всій Україні законопроект №2450 було відкладено.

Тепер, напередодні виборів 2012 року, відчуваючи слабкість своїх позицій, влада знову повертається до цієї теми. Законопроект 2450 – чудовий спосіб обмежити право громадян на мирні зібрання, гарантоване ст.39 Конституції України.

Що робити?

Сьогодні ввечері, о 23:00, біля Верховної Ради, розпочинається акція “Останній мирний протест”. Акція триватиме до розгляду скандального законопроекту у четвер.

Ми маємо вийти, інакше це може бути останній мирний протест у нашому житті!