• Сьогодні: Субота, 30 Травня, 2020

Виконком усупереч Конституції визначив «єдине місце» для проведення мирних зібрань у Броварах

Площа перед легкоатлетичним манежем
Вересень03/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Виконавчий комітет Броварської міської ради, який і раніше не вирізнявся дотриманням конституційного права громадян на мирні зібрання та своїми рішеннями неодноразово пробував їх забороняти, вирішив поставити остаточну “крапку” у цьому питанні та визначив однє єдине місце на території міста, де броварчани можуть проводити мітинги, пікети, збори та демонстрації. Цим він вкотре перевищив власні повноваження та суттєво обмежив конституційне право громадян на мирні збори у Броварах.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради №394 від 21.08.2012 на території міста Бровари визначено єдине місце для проведення зборів, мітингів та демонстрацій: вул. Гагаріна, 30 (біля легкоатлетичного манежу).

Площа перед легкоатлетичним манежем
Площа перед легкоатлетичним манежем

Також виконком визначив порядок проведення подібних заходів: громадські організації, політичні партії, громадяни, які мають намір проводити збори, мітинги, демонстрації у визначеному місці (біля легкоатлетичного манежу), повинні подати до виконкому міської ради повідомлення, яке містить інформацію про дату, час, мету проведення зборів, мітингу, демонстрації, відповідальну особу за громадський порядок.

“Заборонити проведення зборів, мітингів, демонстрацій  в інших місцях, не передбачених даним рішенням. Спеціальному відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста проводити контроль за проведенням зборів, мітингів, демонстрацій”, – категорично постановив виконком. І тим самим вийшов за межі своїх повноважень, оскільки згідно ст.39 Конституції України обмеження щодо реалізації права на мирні збори може встановлювати­ся виключно судом. Більше того, це  рішення виконавчого комітету суперечить Конституції України та суттєво обмежує право громадян на мирні збори, гарантоване ст.39 Основного закону України: “Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про прове­дення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи орга­ни місцевого самоврядування”.

Варто зазначити, що броварські чиновники не перші, хто вирішив обмежити право громадян на мирні збори. Зокрема, у 2011 році подібне рішення ухвалювалось виконавчим комітетом Житомирської міської ради, однак вже на початку 2012 року воно було скасовано Корольовським районним судом міста Житомира за позовом житомирських активістів “Демократичного Альянсу”.