• Сьогодні: Середа, 5 Жовтня, 2022

Виконком усупереч Конституції визначив «єдине місце» для проведення мирних зібрань у Броварах

Площа перед легкоатлетичним манежем
Вересень03/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Виконавчий комітет Броварської міської ради, який і раніше не вирізнявся дотриманням конституційного права громадян на мирні зібрання та своїми рішеннями неодноразово пробував їх забороняти, вирішив поставити остаточну “крапку” у цьому питанні та визначив однє єдине місце на території міста, де броварчани можуть проводити мітинги, пікети, збори та демонстрації. Цим він вкотре перевищив власні повноваження та суттєво обмежив конституційне право громадян на мирні збори у Броварах.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради №394 від 21.08.2012 на території міста Бровари визначено єдине місце для проведення зборів, мітингів та демонстрацій: вул. Гагаріна, 30 (біля легкоатлетичного манежу).

Площа перед легкоатлетичним манежем
Площа перед легкоатлетичним манежем

Також виконком визначив порядок проведення подібних заходів: громадські організації, політичні партії, громадяни, які мають намір проводити збори, мітинги, демонстрації у визначеному місці (біля легкоатлетичного манежу), повинні подати до виконкому міської ради повідомлення, яке містить інформацію про дату, час, мету проведення зборів, мітингу, демонстрації, відповідальну особу за громадський порядок.

“Заборонити проведення зборів, мітингів, демонстрацій  в інших місцях, не передбачених даним рішенням. Спеціальному відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста проводити контроль за проведенням зборів, мітингів, демонстрацій”, – категорично постановив виконком. І тим самим вийшов за межі своїх повноважень, оскільки згідно ст.39 Конституції України обмеження щодо реалізації права на мирні збори може встановлювати­ся виключно судом. Більше того, це  рішення виконавчого комітету суперечить Конституції України та суттєво обмежує право громадян на мирні збори, гарантоване ст.39 Основного закону України: “Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про прове­дення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи орга­ни місцевого самоврядування”.

Варто зазначити, що броварські чиновники не перші, хто вирішив обмежити право громадян на мирні збори. Зокрема, у 2011 році подібне рішення ухвалювалось виконавчим комітетом Житомирської міської ради, однак вже на початку 2012 року воно було скасовано Корольовським районним судом міста Житомира за позовом житомирських активістів “Демократичного Альянсу”.

 • avatar
  Nikalay Smirnov
  10 років тому

  нущо тисне влада-сидить понорах! Я незбираюсь,тому краше”ВОЛЯ АБО СМЕРТЬ”-а ви вирішуйте,чекайте коли дихати на своїй богом даній землі будете за наказом!!!!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Напевно, виконкому подобається видавати протизаконні рішення, щоб їх ніхто не виконував – питання в тому, навіщо? Чи так, на “простачків” розраховують?

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   10 років тому

   в Украине это распространенная практика – у нас часто в трудовые договора вносятся явно незаконные пункты в надежде на правовой пофигизм сотрудников и тд,, это все из той же оперы – ведь для большинства людей они власть.

 • avatar
  Elff
  10 років тому

  З посту , подібне рішення вже було скасоване ДА.  Маєте в планах подання позову щодо скасування цього рішення?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Так, позов вже майже готовий

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Позов щодо визнання дій протиправними та скасування рішення взято до розгляду.
   Слухання справи відбудеться 14 листопада о 14:00 у залі №3 броварського суду за адресою вул.Незалежності, 2. Суддя – Білик.
   Запрошую всіх небайдужих бути присутніми

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  В тему заборон мирних зібрань. Житомирський виконком подав до апеляційного суду, щоб скасувати рішення суду першої інстанції, але сьогодні програв і апеляцію :)
  http://dem-alliance.org/news/ZT_DA_vs_ZT_vykonkom_2_0.html 
  Це так… броварській владі на замітку…