• Сьогодні: Вівторок, 7 Лютого, 2023

Броварчани вийшли на мітинг проти підвищення тарифів на комунальні послуги

Квітень01/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Image00017У суботу, 30 березня, на Майдані Свободи відбувся мітинг проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у Броварах. Організатором виступив міський осередок партії «УДАР». 

Безпосередньою причиною проведення акції  активісти назвали нещодавнє таємне позачергове засідання виконавчого комітету Броварської міської ради, на якому було збільшено тарифи на утримання будинків та визначено нові компанії, що обслуговуватимуть броварські ліфти та займатимуться вивезенням твердих побутових відходів.

На центральній площі міста, не зважаючи на мокрий снігопад, зібралося близько 200 броварчан. Серед учасників також були помічені декілька депутатів Броварської міськради, активісти місцевих опозиційних партій та громадських організацій.

Image00005

Image00016

Image00017

Першим слово взяв міський депутат Роман Сімутін, який нагадав, що громада вже збиралася на мітинг проти підвищення тарифів 11 січня, і це дало свої результати, адже влада планувала підняти квартплату значно більше, однак, за його словами, громаді вдалося не допустити цього. Також депутат вказав на наявність елементарних арифметичних помилок у розрахунках тарифів, які наводить міська влада.

Image00022

Опісля Сімутін прокоментував “реорганізацію” обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та  зливової каналізації. Згідно з реформою повний цикл обслуговування, ліквідації аварій як у внутрішньобудинкових системах, так і у зовнішніх замість ЖЕКів та «Тепломережі» візьме на себе КП «Броваритепловодоенергія». Депутат назвав це позитивним кроком, однак зауважив, що “реорганізація” відбулась за рахунок знову-таки підвищення тарифу майже у 2 рази.

Image00018

Окрім того Сімутін зауважив, що влада не заклала у новий тариф коштів на поточний ремонт будинків. За словами опозиціонера, у такому разі гроші виділятимуться нібито за відповідною програмою за рахунок бюджету. Таким чином кошти розподілятимуться в ручному режимі, що породжуватиме залежність громади від мерії, адже фінансування відбуватиметься виключно з волі чиновників.

Сімутін також звернув увагу на те, що ліквідація КП «Служба замовника» необхідна, бо підприємство працювало вкрай неефективно, і цього він разом з мешканцями добивається вже кілька років. Однак, за словами депутата, влада хоче «прикрити» це комунальне підприємство з інших причин – через борги. Сімутін заявив, що зараз «Служба замовника» винна 21 млн. грн., які «осіли у кишенях» чиновників. Отож, за словами депутата, влада хоче заховати «кінці у воду».

Під кінець промови Роман Сімутін оголосив кроки, якими планує вирішувати проблему. Депутат зауважив, що органи місцевого самоврядування порушили законодавство, оскільки, ухвалюючи рішення, не врахували думку громади. Відповідно опозиціонер запевнив, що наполягатиме на включенні у порядок денний наступної сесії Броварської міської ради питання про скасування рішення міськвиконкому. Другий озвучений крок – звернення до Державної інспекції України з контролю за цінами. У разі недосягнення результату депутат висловив готовність добиватися скасування у судовому порядку.

Image00012

Опісля виступу організатора учасникам акції дали можливість поставити свої питання присутнім опозиціонерам та відсутнім владоможцям. Людей цікавили можливість вирішення несправедливого нарахування тарифів, питання звернення до антимонопольного комітету щодо скасування нових тарифів, відсутності нормальної структури громадського транспорту тощо.

Image00023

Image00024

Image00030

Часто броварчани брали слово, щоб просто висловити невдоволення поганою якістю комунальних послуг,  корумпованістю влади та розкраданням бюджетних коштів, «дерибаном» землі, поганим ставленням чиновників до людей, відсутністю незалежної громадської ради у місті тощо. Майже усі, хто брав слово, критикували владу різних рівнів, але перш за все міську.

Image00026

Image00025  Image00027

Image00031

Щодо створення незалежної громадської ради один з чоловіків запропонував брати приклад із Білої Церкви, де така, за його словами, існує. Водночас, присутні вказали, що броварська громадська рада повністю складається із ставлеників Партії регіонів. Її голову Вадима Андрієвського, присутнього на початку мітингу, містяни закликали вийти до мікрофона, щоб задати йому питання. Однак депутат на той момент вже зник.

Опісля слово взяв помічник народного депутата Павла Різаненка Сергій Батюк. Чоловік порівняв ліквідацію КП «Служба замовника» із ліквідацією два роки тому «Водоканалу».  За словами активіста, такий хід тоді ледь не паралізував діяльність підприємства. Зараз, як запевняє помічник, коли «Служби замовника» де-факто не існує, під час нещодавнього буревію вулиці майже не розчищували, сміття з дворів майже не вивозили. Як розповів Батюк, з шести сміттєвозів у місті лишився лише один. Активіст закликав людей об’єднуватися, не ділитися на партії та єдиним фронтом боротися проти влади.

Image00029

Під кінець мітингу організатори закликали людей долучатися до протидії такій ініціативі влади. На акції активісти збирали підписи мешканців під зверненням з вимогою скасувати рішення міськвиконкому, якими підвищили тарифи. Окрім того, громадські діячі закликали броварчан брати підписні листи із собою та збирати підписи по сусідах, одночасно інформуючи їх про проблему.

Image00006

Image00003

«Маєш право знати» тримає руку на пульсі подій навколо скандальної теми підвищення тарифів на послуги ЖКГ у Броварах.

 • avatar
  Тарас Мельничук
  10 років тому

  У своєму виступі Роман Сімутін сказав що вони удвох (іншого депутата я не запам`ятав) в опозиції до місцевої влади. Невже представники “Свободи” зайняли пасивну позицію (чи ще гірше – підтримують наших градоначальників)??? Щось мені не віриться.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Слово “пасивна позиція” якраз дуже добре характеризує їх поведінку у міськраді

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ну якби у міській раді були хлопці з районної “Свободи”, то такого б не було ;-)
   А так – можете на власні очі пересвідчитись у тому, чи виступають на сесіях під час обговорення сумнівних земельних (і не лише) рішень депутати Брусенська, Базишин чи Кузик, подивившись відеозаписи засідань у розділі “Відео” на нашому сайті.
   На жаль, ні, не виступають. Намагаються голосувати “утримався”, то й то не завжди. Це, звісно, краще, ніж “за”, але активності їм явно бракує :-(

 • avatar
  Кищук Олег
  10 років тому

  помічник народного депутата Павла Різаненка Сергій Батюк

  Активіст закликав людей об’єднуватися, не ділитися на партії та єдиним фронтом боротися проти влади.

 • avatar
  Кищук Олег
  10 років тому

  Цікаво! А чому, Сергій Батюк не розповів під час
  свого виступу на майдані, про свою зраду у партії Батьківщина, членом якої він
  був останні багато років, чому не розповів про те, як він працював шпигуном
  Павла під час виборів у Парламент і на кінець, чому не розповів про свою
  співпрацю з владою, а конкретно з ПР.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   О, а я якраз думала, коли вже “Олег Кищук” долучиться до коментування цієї статті, бо жодна згадка про Батюка та Сімутіна на нашому сайті не обходиться без реакції на них пана Олега, у якій завжди повторюється одне і те саме – зрадники та запроданці, соратники Різаненка та інші “звинувачення” ))

   • avatar
    Кищук Олег
    10 років тому

    Погодьтеся! Не дуже гарний вчинок вести підривну діяльність партії, завдяки якої Павло потрапив у ВР. Тому я про це і буду казати. Бо такі вчинки не мають пояснення.

 • avatar
  Кищук Олег
  10 років тому

  А стосовно Батюка, то про нього
  багато говорити і не треба. Такі люди, у яких нема ні совісти, ні честі, самі
  підуть у забуття.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Дивно, чому решта бюро броварської міської парторганізації Батьківщини одноголосно не погодилось з Вашою думкою стосовно Батюка? Можливо, зайвою ланкою є не він, а хтось інший?

 • avatar
  Brovarozitel
  10 років тому

  Напоминает балаган, типа, кто кому “рабинович”. Для сравнения организации управления ЖКХ смотрите как в Киеве http://municipal.kiev.ua:8080/municipal/ Вероятно, в Броварах будет аналогично, можно только надеяться…