
Броварчани зібрали для своїх "нових однокласників" з Криму та Донбасу майже 2000 гривень
9 серпня в броварському МКЦ «Прометей» на підтримку дітей переселенців та військових, котрі служать у зоні АТО, відбувся благодійний ярмарок «Нові однокласники». Страшні реалії змусили тисячі дітей - переселенців із Криму та Донбасу, залишити в рідному домі улюблені рюкзаки, книжки, зошити, комп»ютери… Для їх 2014-2015 навчальний рік, що вже практично на носі, розпочнеться в нових містах, школах і класах. З новими друзями і однокласниками…
Голова громадянської ініціативи «Голубка миру», організатор благодійного ярмарку «Нові однокласники» Валентина Бондаренко у волонтерській сотні на Майдані зтравня по липень опікувалася переселенцями з Донецької та Луганської областей: надавала консультації з працевлаштування, допомагала в організації харчування, вирішення соціальних і юридичних питань.
«Нині багато волонтерських організацій займається проблемами біженців, а от їхніми дітьми, і дітьми військовослужбовців не займається ніхто, - розповідає Валентина. - Перед 1 Вереснем матері просто в розпачі: школа потребує не малих витрат, а де ж узяти гроші хоча б на саме елементарне? Так народилася ідея організувати благодійний ярмарок «Нові однокласники». За два тижні ми намагалися долучити до участі в акції якнайбільше людей - запросили художників, рукодільниць, фоторепортерів, журналістів, благодійні фонди та організації, шукали залу, займалися рекламою. Цей пілотний проект я вирішила реалізувати в рідному місті Бровари».
Громадська ініціатива «Голубка миру» налічує 10 членів - громадян України і 12 - громадян Італії, Німеччини та Ірландії, вихідців із України__.
… На виставлених у ряд столиках - шедеври хед-мейду: розписані глиняні глечики, горщики, яйця, вишивані рушники, роботи з бісеру, різьблення, валяння… Самітна пенсіонерка Ганна Машкова принесла на ярмарок зроблені своїми руками шкатулки та ляльки-обереги - янголята. «А ось роботи моєї племінниці та подруги, – демонструє вироби, зв’язані гачком, валяні іграшки, обручі. – Хочеться, щоб в усіх діток на Україні Перше вересня було справжнім святом».
До благодійної скарбнички майстри клали тільки їм відому суму.
Людмила Музиченко з донькою Інною працюють у Броварській дитячій школі мистецтв. Інна – викладач образотворчого мистецтва - інвалід по слуху, Людмила Борисівна - доньчин асистент. У творчому тандемі народжуються вишиті бісеромікони, мотанки: ляльки, коники і кізки; круп`янички, сувенірні розписані яйця та інші витвори. Найбільше до душі покупцям припали коники. По 20 грн, але з миру по нитці – голому сорочка.
Людмила Музиченко: «Для себе зробила особливу мотанку - жовто-блакитний оберіг, який постійно ношу з собою. Вірю, Україна переможе, і хочу внести в перемогу і свою частку».
Юлія Шостак приїхала на ярмарок зі столиці. «Знайомі передали і свої картини з бісеру, друзі привезли обручі, дерев’яні підставки з українською символікою, пляшки оформлені в стилі «декупаж», - розповідає Юлія. - Держава - це не президент і не парламент, це - звичайні люди. Я, як і багато українців, намагаюся робити все, що в моїх силах, щоб допомогти солдатам, які воюють у зоні АТО: збирала гроші, медикаменти та речі, вдома дала прихисток сім»ї біженців із Криму, тепер долучилася до участі в ярмарку. Усі гроші, які отримаємо за роботи, передамо особисто з рук у руки дружині загиблого 32-річного киянина Павла Висоцького, котрий 9 липня підірвався на фугасі в Донецькій області. В нього залишилося двоє дітей – дворічний син та десятирічна донька».
«Свої роботи ми виставили в Фейсбуці. За мою першу в житті картину «Венеція», яку я вишивала мілким хрестиком понад півроку, пропонують 1 тисячу гривень».
Тетяна Богун, директор студії свят «Крила Купідона»: «Я не можу піти на війну, зробити щось значиме для України, але я можу взяти участь у благодійній акції».
Найпершим розібрали імбирне печиво жовто-блакитних кольорів.
Чи не найбільше своїх робіт – в’язаних шапочок, виставила на продаж біженка із Краматорська Наталія Шарон, яка разом і 16-ма іншими переселенцями з Луганська та Краматорська понад півтора місяці проживає у підвальному приміщенні церкви «Воскресіння». Про благодійну акцію жінка почула по «сарафанному радіо», спеціально повернулася в Краматорськ, забрала свої роботи і привезла на ярмарок.
«Усі виручені гроші віддам дітям, - каже жінка. - Розумію матерів, які залишилися без засобів для існування та крову, адже сама двічі потрапляла в Краматорську під страшний обстріл. Вижила дивом».
Цього дня в жінки так ніхто і не придбав жодного виробу. Відвідувачів, каже, зовсім мало. Щоб підтримати бойовий дух майстрині, для своєї маленької внучки я придбала чарівну шапочку. «Гроші відразу вкиньте туди», - показала мені на прозору скриньку при виході.
«10 серпня я повертаюся додому. Везу з собою велику вдячність волонтерам, пастору Дмитру – всім, хто не залишив мене та інших переселенців у біді. Ми годинами молилися за рідних, своє місто і Україну».
Щоб більше людей залучити до участі в ярмарку, організатори подбали про майстер-класи. За символічну ціну (діти – 5 грн, дорослі – 10) можна було навчитися робити ляльки-мотанки, індіанські обереги «мандал» та побути на психологічному тренінгу «Як зняти стрес?».
Валентина Бондаренко: «На жаль, не всі бажаючі встигли долучитися до акції, адже для її підготовки та реалізації у нас було обмаль часу. Тому ми вирішили напередодні Дня Незалежності (дата уточнюється – авт.) в Броварах її повторити. Такі ярмарки плануємо провести в Києві, Одесі, Харкові, тож сподіваємося до Першого вересня забезпечити своїх підопічних (18 дітей, які виховуються в 10 сім»ях) усім необхідним. На виручені кошти з пілотного проекту, а це 1808 грн, придбаємо 3 дітям пакети для учнів. На сьогодні список родин, діти яких потребують допомоги, поповнився і прізвищами броварських солдатів та солдатів батальйону «Київщина», тож роботи у нас вистачає».
Свої рукотворні шедеври, які не вдалося реалізувати під час ярмарку, майстрині залишили на продаж по Інтернету. Тому всі, хто хоче допомогти дітям військовослужбовців та переселенців, може прийняти в цьому найактивнішу участь, придбавши вироби ручної роботи. Ви не тільки станете добрими чарівниками й допоможете здійснити дитячі мрії: новий ранець, гарні зошити, пенал, щоденник із улюбленим героєм, а й отримаєте унікальний витвір хед-мейду.
Фото - Миколи Кожемяка