• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Хто продає алкоголь неповнолітнім: активісти провели рейд по закладах харчування у Броварах

Квітень09/ 2015
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Reyd_kluby00000Минулого тижня у Броварах відбувся рейд нічними клубами, кафешками та барами центральної частини міста. Інспектори в пізній вечірній час перевірили, чи дотримуються заклади вимог щодо захисту дітей: чи не продають їм алкоголь і тютюнові вироби та чи не дозволяють їм без супроводу дорослих «гуляти» в нічний час. З-поміж семи проінспектованих «ресторацій» порушення, причому численні, виявили лише в одній – кафе-барі «Music Hall Park».

У рейді взяли участь як представники громадськості, так і працівники соціальних і правоохоронних служб у Броварах. Зокрема, перевірити заклади харчування пізнього вечора п’ятниці навідались активісти “Броварського народного контролю”, Громадської ради при броварській міліції, Асоціації батьків міста Бровари, а також – працівник служби у справах дітей і правоохоронці, зокрема від кримінальної міліції міста.

Почали із закладу харчування «Бакинський Двір» на вулиці Гагаріна. Потім – сусідні ресторан «Чарівна тайстра» та нічний клуб «Queens». Інспекція рухалась доволі швидко – як заходили, так і виходили, не знайшовши порушень.

Reyd_kluby00006

Reyd_kluby00007

Reyd_kluby00010

Учасники рейду робили свою роботу за 5-10 хвилин: роз’яснювали представникам закладів положення законів і відповідальність за їхнє порушення.

Reyd_kluby00008

Reyd_kluby00021

Розпитували в офіціантів та барменів, чи не продають ті алкоголь і тютюнові вироби неповнолітнім, чи перевіряють вік молодих відвідувачів за документами тощо.

Reyd_kluby00025

Окрім фіксації порушень, інспектори поставили за мету перш за все проінформувати заклади, аби порушення не траплялись у майбутньому. Представникам клубів, кафе та барів під підпис вручали пам’ятки із роздрукованим рішенням Броварської міської ради про заборону дітям до 16 років відвідувати заклади з 22:00 до 6:00.

Reyd_kluby00003

Reyd_kluby00039

Reyd_kluby00036

Слід зазначити, що працівники всіх закладів демонстрували поінформованість про обмеження для неповнолітніх. Запевняли, що їхні бари та кафе дотримуються встановлених законами та рішеннями правил.

Reyd_kluby00114

Справу полегшувала відсутність потреби довго вишуковувати неповнолітніх серед відвідувачів. У багатьох закладах вечірньої п’ятниці народу можна було порахувати на пальцях – вочевидь, економічна криза позначилась на платоспроможності українців.

Reyd_kluby00004

Reyd_kluby00017

Згодом рейд дійшов до «Олівера Твіста», що в будівлі біля центрального поштамту. Тут вже люду було більше. Виникли сумніви як щодо вмісту напоїв деяких відвідувачів, так і щодо віку цих молодих людей. Але інспектори не підтвердили підозри. А діти справді були у закладі, але разом із дорослими і без алкоголю. Та й позначка годинника на той час ще не встигла перевалити за десяту.

Опісля інспекція спустилися у підвал тої самої будівлі. Тут – нове місце розташування одного зі скандальних закладів Броварів. Його попередник – «Music Hall», що розташовувався в будівлі МКЦ «Прометей», – раніше «прославлявся» то побиттями, то неспокоєм у нічний час, то торгівлею алкоголем без права на це. Новий кафе-бар під схожою назвою «Music Hall Park» вже не вперше підтвердив негативну репутацію свого попередника.

Тільки-но нагрянула інспекція, у залі почалися дивні рухи. Працівники заметушилися. Деякі навіть спробували втекти і комусь це вдалось. Через хвилину-дві працівники соціальних служб та міліції вгледіли, на їхню думку, надто молоду пару, які розпивали алкогольні коктейлі.

Reyd_kluby00090

Розпитавши їх, з’ясували, що відвідувачі бару справді не досягли 18-річного віку, а дівчина взагалі ще школярка.

Reyd_kluby00043

Reyd_kluby00048

Поки молоді люди давали пояснення одним інспекторам, інші в цей час намагалися знайти, хто ж продав алкоголь неповнолітнім. Працівники бару, яких значно поменшало, спочатку не зізнавались у скоєному. Згодом – говорили, що цього бармена нема, і вони не знають, де він. З часом працівник закладу таки знайшовся. Ним виявився Олександр Маржановський.

Reyd_kluby01111

Як потім з’ясувалось, Маржановський був судимий. Принаймні таке «накопали» на молодика правоохоронці у своїй базі, поки його опитували. І затриманий цього не заперечував, хоч і не зізнався, за що саме притягали.

Reyd_kluby00082

Reyd_kluby00078

Міліціонерам потрібні були документальні докази правопорушення – чек на проданий алкоголь. Працівникам «Music Hall Park» довелось у прямому сенсі відкопувати його у смітнику.

Reyd_kluby00058

Reyd_kluby00065

Коли справа дійшла до складання протоколу на Маржановського, він раптово відмовився підписувати будь-що. Сказав, що чекатиме на юриста. Для того, щоб зафіксувати відмову, викликали слідчо-оперативну групу. Міліцію довелось очікувати близько години.

Тим часом присутні інспектори зауважили, що у залі відсутній куточок споживача. Коли запитали в працівників бару, де цей важливий для захисту прав споживачів об’єкт, ті відповіли, що зараз його нема. Зі слів правоохоронців, які прибули за викликом, вони зафіксували цей факт. Також міліціонери повідомили, що з’ясували ще дещо – відсутність ліцензії в закладу. Взявши свідчення у дівчини-бармена, зафіксували і факт продажу алкоголю в «Music Hall Park» без перевіряння документів відвідувачів на їхнє повноліття.

Reyd_kluby00103

Оскільки Маржановський відмовився підписувати протокол, оперативна група взяла свідчення в двох понятих – відвідувачок бару.

Reyd_kluby00098

Reyd_kluby00092

Після необхідного оформлення документів, провівши не одну годину в «Music Hall Park», інспектори нарешті змогли продовжити рейд. Перевірили ще два заклади, втім ані у «Візиті», ані у «Орех» порушень не виявили. На тому і розійшлися.

Фото – Миколи Кожемяки

  • avatar
    Sanya Nik
    8 років тому

    Ціна в чеку, та ціна в меню за напій різниця на 5 грн., що в свою чергу також є провопорушенням.