• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

Польське товариство «Родина» провело благодійний ярмарок та концерт в Броварах

Лютий16/ 2015
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Ярмарок Родина_9В цю суботу, 14 лютого, об 11:30 у броварській Школі Мистецтв відбувся благодійний ярмарок та концерт «Добрі серця», що організувало Польське культурно-освітнє товариство «Родина» (Polskie kulturalno-oświatowe stowarzyszenie „Rodzina”). Запрошеними гостями були артисти київського ансамблю пісні і танцю «Поляни з-над Дніпра» (Zespół Folklorystyczny “Polanie znad Dniepru”).

Товариство «Родина» існує в Броварах вже 13 років, займається культурно-просвітницькою діяльністю та об’єднує броварчан, які мають польське коріння. Ставши членом «Родини», можна досконало ознайомитися з польськими традиціями, історією Польщі, вивчити польську мову, взяти участь у спеціалізованих конкурсах та заходах. Польський «напрямок» зараз дуже популярний серед школярів старшого віку, які збираються вступати до польських ВУЗів. Але в «Родині» ніякого обмеження за віком немає: тут раді і малечі, і бабусі; всі вчать мову, співають, танцюють, спілкуються, їздять на екскурсії та відпочинок, справляють свята – все як у справжній родині.

Ярмарок Родина_10

На ярмарку торгували здебільшого діти, бо багато робіт було зроблене саме їх руками: декоративні листівки, прикраси, плетені браслетики та фігурки тощо. Продавали за символічною ціною: 5-10-15 грн.

Ярмарок Родина_4

Ярмарок Родина_1

Ярмарок Родина_5

Були й більш «дорослі» роботи: вишиті хрестиком картини, в’язані вироби, а також смачні солодощі. Продавали також книги та одяг.

До «виторгу» благодійного ярмарку люди докладали гроші і просто так, тож загальна сума пожертв склала 672 грн. Зараз ці гроші вже відправлені на потреби української армії.

Ярмарок Родина_2

Ярмарок Родина_3

Також поряд з ярмарком в холі Школи Мистецтв пройшла виставка робіт учасниці товариства «Родина» Юлії Мангер. Наразі 16-річна дівчина навчається в Броварському вищому училищі фізичної культури на відділенні настільного тенісу. Але останні півтора року вона захопилася мистецтвом і вже малює ось такі вражаючі картини (акрил, олія). За словами Юлії, незабаром вона збирається поступати в Краківську Академію ім. Моджевського (Польща) на факультет живопису і графіки.

Ярмарок Родина_7

Ярмарок Родина_8

Ярмарок Родина_6

Відкрила концерт голова товариства «Родина» пані Олена Новак, яка привітала усіх присутніх та представила почесних гостей.

Ярмарок Родина_11

На заході були присутні представники Посольства Республіки Польща в Україні, зокрема консул Якуб Пільг.

Ярмарок Родина_12
Консул Республіки Польща в Україні пан Якуб Пільг (праворуч)

Вела концерт учасниця «Родини» Олександра Корнілова (а також виступала: читала вірші). І, мабуть, не дарма їй доручили роль конферансьє, бо Саша свого часу зайняла друге місце в конкурсі декламаторів «Креси-2013» (Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza «KRESY 2013»).

Ярмарок Родина_13

Броварські діти співали, розповідали вірші, розігрували гумористичні сценки. Все це, звичайно, польською мовою. Таке пристойне знання мови для їх віку та творча подача – заслуга вчителя молодшої групи «Родини» пані Гражини Велігорської. Отже, разом діти заспівали пісню «Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła» та розповіли вірш «Wróbelki zimą», а потім перейшли до індивідуальних виступів.

Ярмарок Родина_14

Ярмарок Родина_15

Ярмарок Родина_16

Сценка: Марія Новак та Ігор Завальний (який також посів 2 місце у конкурсі «Креси-2013» у своїй віковій категорії).

Ярмарок Родина_18

Ярмарок Родина_19

Ярмарок Родина_17

Вражаюче і проникливо співала Тетяна Калініченко. На подив, вона не має спеціальної музичної освіти, але співає у церковному хорі.

Ярмарок Родина_21

Учасниці “Родини” грали й на музичних інструментах: піаніно – Чекановська Наталія, мандоліна – Дмитренко Марина.

Ярмарок Родина_24

На гітарі грав Роман Загуменний.

Ярмарок Родина_25

Так як концерт був спільним, то виступи членів «Родини» змінялися виступами запрошеного ансамблю «Поляни з-над Дніпра».

Ярмарок Родина_26

Цей ансамбль, як і броварська «Родина», також згуртовує українців польського походження. Здебільшого це діти і молодь, наймолодші мають 5 років, а верхньої межи немає, каже хореограф ансамблю Леся Єрмак. Існує колектив вже 15 років, за цей час брав участь у різноманітних заходах, конкурсах, концертах та отримав безліч нагород та призів.

Ярмарок Родина_27

Ярмарок Родина_28

Ярмарок Родина_29

Увагу привертали народні костюми учасників, якісно пошиті та багато оздоблені.

Кияни співали і танцювали. Коли вийшли з динамічним та запальним краковяком, дехто з присутніх навіть не міг втриматися на місті, підскакував та підспівував.

Ярмарок Родина_30

Ярмарок Родина_31

Наостанок консул подякував за гостинність та приємні враження, отримані від концерту, а також зауважив із задоволенням, що польські традиції належно підтримуються серед українців польського походження не лише в великих містах, а і в таких невеличких, як Бровари.

Ярмарок Родина_32

Ярмарок Родина_33

Також подякував усім та привітав зі святом Загуменний Микола Васильович, начальник управління економіки Броварської міської ради, який разом з дружиною та сином є членами товариства «Родина». Микола Васильович також виконував на концерті роль представника міської влади, тож передав слова вітання усім присутнім від броварського мера Ігоря Сапожка.

Ярмарок Родина_34

Ярмарок Родина_35