• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Організатори Днів польського кіно у Броварах наступного разу хочуть зробити тиждень кіно

Листопад15/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Польське кіно 9На відкритті Днів польського кіно у Броварах розкрилась важлива інтрига: з’ясувалось, хто ж є організатором цієї культурної події, адже у повідомленнях про захід згадувались лише ті установи, за підтримки яких він став можливий. Скромним ініціатором днів польського кіноматографу виявилось Польське культурно-освітнє товариство «Родина», яке діє в нашому місті уже понад 10 років.

Як розповіла директорка культурно-освітнього товариства Олена Новак, ідея провести Дні польського кіно у Броварах народилась “випадково-невипадково”: “Минулого року кільком членами товариства спало на думку, що було б добре познайомити спільноту Броварів з польською режисурою, з польською документалістикою, з польським художнім кіно. Проте це виявилось не так просто. Для того, щоб показати найновіші фільми, потрібно викуповувати авторські права, а на це треба кошти. Та нас врятував Польський інститут в Києві, який має налагоджені зв’язки з власниками авторських прав, і завдяки цьому ми змогли отримати ці стрічки для кінопоказу”.

Польське кіно 8

Польське кіно 3

Польське кіно 1

Розпочались Дні польського кіно з кінопоказу фільму “Катинь” режисера Анджея Вайди. Стрічка розповідає історію жінок: матерів, сестер, дочок офіцерів Польської Армії, які були масово страчені в Катинському лісі силами НКВС за наказом Сталіна.

Польське кіно 14

Польське кіно 12

Польське кіно 2

Протягом наступних двох днів у кінозалі МКЦ “Прометей” продемонтрували ще кілька фільмів: документальну стрічку про відому польську співачку «Анна Герман. Світло знайомої зірки», зняту українськими авторами, комедійну мелодраму «Ніколи в житті!», яку навмисно показали польською мовою без перекладу, та підбірку документальних робіт Яцека Блавута під назвою «Віртуальна війна».

Польське кіно 5

Польське кіно 6

Польське кіно 4

Щодо подальших планів товариства у напрямку пропаганди польського кінематографу в Броварах Олена Новак сказала так: “Це у нас перша проба. Якщо вдасться наша ідея, якщо глядачам сподобається, то можливо, наступного року ми зробимо Тиждень кіно, але вже підберемо найсучасніші фільми”.

Польське кіно 10

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Організатори молодці, хоч і не дуже багато людей цього разу зібралось. Дивно, що міська рада вирішила дати громадським активістам щось зробити самостійно