• Сьогодні: П’ятниця, Вересень 20, 2019

Броварська лікарня хоче півмільйона гривень на 31 комп’ютер по 16 тисяч за штуку

Лютий04/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Загалом лікарі просять 31 «комп’ютерний комплект» для впровадження «нових технологій» – реєстру пацієнтів та ведення звітності. Водночас до кожного комп’ютеру медики також планують придбати акустичні системи та принтери. Про це стало відомо з проекту рішення, винесеного на розгляд сесії міської ради та з відповіді адміністрації БЦРЛ на запит депутата міськради Леоніда Черепейника.  

Як ідеться у додатку до проекту рішення, опублікованому на сайті Броварської міської ради, Броварська центральна районна лікарня вже просила виділити їй 400 тисяч гривень на нові комп’ютери у 2015-му році. Цього року на цю ж статтю витрат БЦРЛ просить ще півмільйона, а в наступному році просить виділити ще 600 тисяч гривень – також на комп’ютери. Водночас у кошторисі програми «Діяльності і фінансової підтримки лікарні» не уточнюється ні кількість комп’ютерів, ні вартість жодного з них.

Депутат міської ради від фракції «Солідарність» Леонід Черепейник звернувся до адміністрації із офіційним запитом, в якому просив деталізувати кошторис. Зокрема вказати, скільки буде коштувати кожен компютер, для яких цілей він використовуватиметься та яким чином була сформована їхня вартість.

Зі слів депутата, у відповідь на запит адміністрація БЦРЛ надіслала листа, в якому роз’яснила, які саме комп’ютери планується закупити. Виявилося, що йдеться про «комп’ютерні комплекти», в кожен з яких входитиме системний блок, колонки, принтер, монітор, клавіатура, мишка, фільтр та пристрій для підтримки безперебійного живлення (УПС). Вартість кожного з 31 комп’ютера згідно з кошторисом БЦРЛ коливається в межах 14705-16345 гривень.  

Зі сторінки Леоніда Черепейника на Фейсбук
Зі сторінки Леоніда Черепейника на Фейсбук

Окрім того у своїй відповіді БЦРЛ зазначили, що «очікувана потреба розраховується відповідно до статистичних даних вартості середньої ціни на комп’ютер на сьогоднішній день, або на день складання кошторису». Також медики підкреслили, що востаннє комп’ютерна техніка в лікарню купувалася 10 років тому: у 2006-му році було придбано 10 комп’ютерів, з яких на сьогоднішній день працює лише 8. Наприкінці відповіді адміністрація БЦРЛ зазначила, що «при виділенні коштів будуть проводитись відкриті торги і дана процедура буде прозорою».

3
Кошторис витрат, запланований головним лікарем БЦРЛ Валентином Багнюком, наданий на запит депутата Леоніда Черепейника

«Маєш право знати» вирішило самостійно дослідити вартість «комп’ютерного комплекту» на ринку, що може підійти для зазначених у відповіді БЦРЛ, завдань. За нашими розрахунками, вартість одного комп’ютера із системним блоком, монітором, клавіатурою, мишею та УПС не має перевищувати 8 тисяч гривень.

До прикладу, київські інтернет-магазини комп’ютерної техніки пропонують найдешевші нові монітори за ціною 1500-2300 гривень, стабілізатори напруги – близько 500 грн. Комплекти клавіатура+миша – до 250 грн. Найдешевші системні блоки з 4ГБ оперативної пам’яті, жорстким диском на 500ГБ та процесором на 2,41 Ггц можна знайти менш ніж за 5 тисяч гривень. Загалом вартість нового бюджетного комп’ютера, який цілком впорається з офісними програмами становитиме 7500-8000 гривень, тобто вдвічі дешевше, ніж закладено в кошторисі, поданому на розгляд міської ради.

5

Водночас, якщо опиратися на розрахунки БЦРЛ – 16345 гривень за «комплект» – найпевніше йдеться про «геймерські» комп’ютери, пристосовані для комфортної гри у нові відео ігри з високими технічними вимогами або ж, наприклад, для роботи професійних дизайнерських програм чи із сучасними програмами для відеомонтажу. Без монітору, клавіатури, мишки та УПС, вартість одного системного блоку, які хочуть мати в БЦРЛ, складатиме близько 13600 гривень.

За таку суму в інтернет-магазинах можна придбати серйозну машину із приблизно наступними технічними характеристиками: 4-ядерний процесор з тактовою частотою 3,8 Ггц, 8 ГБ оперативної пам’яті класу DDR3 на 1600МГц та 1ТБ пам’яті на жорсткому диску, а на додачу – дискретна відеокарта типу  nVidia GeForce GTX 750 Ti з 2ГБ виділеної відеопам’яті.

З опису подібного комп’ютера на сайті одного з інтернет-магазинів:

«Цей комп’ютер стане для вас центром домашніх розваг. Використовуючи його, ви зможете комфортно переглядати відео високої чіткості, грати в сучасні ігри, працювати з будь-якими бізнес додатками. Продуктивний 4-ядерний процесор AMD, що володіє відмінним співвідношенням ціна / продуктивність, а також має розблокований множинник, дозволить розігнати його і тим самим підвищити продуктивність ще більше. Дискретна відео карта GeForce GTX750 Ti c 2 ГБ виділеної пам’яті, дозволить вам насолодиться сучасними іграми.