• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварська молодь домоглась обіцянки чиновників зробити для студентів знижки на проїзд по місту

Грудень12/ 2014
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

Знижки для студентів DSC_5004Минулої п’ятниці активна молодь Броварів провела акцію прямої дії під будівлею міської ради. У такий спосіб активісти громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу» заявили про старт кампанії «Знижки для студентів», спрямованої на забезпечення пільгового проїзду студентів у громадському транспорті.

Близько 15:00 юнаки та дівчата почали збиратися біля броварського “білого дому”, “озброєні” прапорами, плакатами та листівками.

Знижки для студентів DSC_4965

Знижки для студентів DSC_4999

Представник студенства Олег Берестовий наголосив, що акція має на меті забезпечити право студентів та учнів професійно-технічних училищ на пільгу у розмірі половини вартості квитка, яка передбачена постановою № 541 Кабінету Міністрів Україні «Про порядок надання пільгового проїзду студентам ВНЗ та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському і приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному й залізничному транспорті».

Знижки для студентів DSC_5013

Знижки для студентів DSC_5024

Через стабільне підвищення цін на проїзд, молодь змушена витрачати кошти, які могли би піти на їх розвиток. Також він зазначив, що протягом двох днів активісти назбирали понад 100 підписів серед молоді Броварів під зверненням до броварського міського голови.

Знижки для студентів DSC_5019

Знижки для студентів DSC_5004

Знижки для студентів DSC_4977

Втім поспілкуватися з Ігорем Сапожком молоді так і вдалося. Замість міського голови активістів вислухав його заступник Василь Андрєєв, при цьому до кабінету чиновника пропустили лише кількох молодих людей, іншим не дозволили зайти, тож вони залишилися чекати в холі.

Знижки для студентів DSC_5104

Андрєєв запевнив, що вимоги молоді обов’язково мають бути враховані в міському бюджеті 2015 року, адже він переконаний, що  таку пільгу треба приймати, й сподівається, що депутати підтримають цю ініціативу на сесії.

Знижки для студентів DSC_5097

Представники студентства висловили бажання ввійти до робочої групи, яка буде розробляти механізм компенсації пільгового проїзду. Заступник мера зазначив, що він готовий до співпраці й такі групи потрібні для того, щоб розрахувати кількість студентів в місті та суму, необхідну для закладання в бюджет.

Знижки для студентів DSC_5090

Знижки для студентів DSC_5098

Після закінчення акції й спілкування з чиновником, молоді активісти зробили ще одну корисну справу – допомогли Броварському міському штабу допомоги військовослужбовцям АТО завантажити допомогу для броварських солдатів, яку зібрала міська громада та підприємці. При цьому, поки молодь чекала на автомобіль, у холі міськради вони зустріли ще одного заступника мера – Виноградову Ларису Миколаївну, яка якраз і опікується гуманітарними та соціальними питаннями в місті. Пані Лариса зупинилась, щоб поспілкуватись з активістами. Вона оптимістично зазначила, що для покриття компенсації перевізникам сума не буде болючою для бюджету міста, за її підрахунками це близько 10 тис. грн. При цьому заступник мера зазначила, що знижка за рахунок міського бюджету може бути забезпечена лише на міських маршрутах – № 2, 3, 5 та 9.

Втім, попри тепле й ввічливе спілкування в “білому домі”, вже ввечері пані Лариса досить критично прокоментувала акцію громадських активістів в соціальній мережі. У фейсбук-групі “Бровари” Виноградова звинуватила молодіжну громадську організацію, яка захищає права молоді, в маніпулюванні дітьми та політизацією їхнього життя.

Виноградова

Слід сказати, що це було не єдине, що прикро здивувало молодь у поведінці чиновників. Ще коли тендітні дівчата та молоді хлопці вантажити продукти та теплі речі в автомобіль, по сходах на вихід з будівлі спустився… Сапожко Ігор Васильович, з яким ще півгодини тому активістам не вдалось поспілкуватись. Трохи постоявши, міський голови вирішив не заважати молоді, сів у автомобіль й поїхав.

Завдяки акції прямої дії активістам «Молоді Демократичного Альянсу» вдалося вийти на контакт з владою, тож вони сподіваються, що законна вимога знижки на проїзд у громадському транспорті буде незабаром виконана.

Фото – Миколи Кожемяки